saçı uzatırmı bitkisel yağ yılan yağı Yılan Yağı Saç Uzatır mı? y  lan ya

Yılan Yağı Saç Uzatır mı?

Saç Uzatma Yöntemleri Arasında Bitkisel Yılan Yağı Faydaları

Kadınlar arasında en çok duyacağınız şikayetlerden biri saçlarının geç uzamasıdır. Saç kestirip pişman olanlar yada daha uzun bir saç boyu isteyenler çeşitli uzatma yöntemlerine başvurmakta ancak bu da saçın zarar görmesi ve zayıflaması ile sonuçlanmaktadır.

Ancak yapay yöntemler yerine kullanılabilecek birçok alternatif doğal yöntem mevcuttur. Bunlardan biri de saça faydaları olan yılan yağı kullanımıdır.

Yılan Yağı Saç Uzatır mı?

Yılan yağı, aktarlardan kolaylıkla bulabileceğiniz faydaları olan bir yağdır ve ismi gibi korkutucu değildir. Tıpku badem yağı gibi küçük şişelerde satılmaktadır. Saçları güçlendirir ve uzatır etkisi vardır.

Erkeklerde oluşan hormonal saç dökülmesine nazaran kadınlarda görülen cansızlık, kurumuş saçlar ve saçları uzatmak için daha çok kullanılır. Kısaca değerlendirmek gerekirse yılan yağı saç uzatır mı sorusuna evet, aynı zamanda faydaları arasında güçlendirme de vardır diyebiliriz.

Ayrıca şuradan saçları güçlendiren vitaminler ve yiyeceklere göz gezdirip, daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Saça Nasıl Uygulanır: Yılan yağı, saçlarınızı yıkamadan önce saç diplerine sürmeniz ve yaklaşık 1 saat bekleterek uygulanır. Bu sayede çok kısa bir zamanda saçlarınızın güçlendiğini ve sağlıklı uzadığını gözlemleyebilirsiniz. Ancak hergün uygulamak yerine haftada 3 kez gün aşırı uygulamanız yerinde olacaktır. Yaklaşık 1 tatlı kaşığı miktarı yeterli olmaktadır. Saç diplerinize masaj yaparak uygulamalısınız.

Doğrudan uygulamak rahatsız ediyorsa şampuanınıza karıştırarak da uygulayabilirsiniz.  Sağlıklı uzayan güçlü saçlarınız olması temennisiyle…

Saçı Ne Kadar Uzatır: Yılan yağının saça etkisi, saç diplerinde bulunan saç kökünü besleyen damarların özellikleriyle orantılıdır. Eğer besleyici damarlarda problem yoksa kısa zaman içinde gözle görülür şekilde saç uzatır.

error: Copyright! Yaşamloji