aşkı taze tutmak için aşkı tazelemek Aşkı Taze Tutmanın Yolları a k  taze tutmak
aşk

Aşkı Taze Tutmanın Yolları

Aşkı ve Evliliği Taze Canlı Tutmanın Yolları

Çiftler ilk günlerde birbirlerini ne kadar çok sevseler de bu sevgi zamanla yıpranmaya başlayabilir. Bu sevgiyi ilk günkü gibi korumak bir hayli zor bir durumdur. Çiftler birbirlerini tanıdıkça, eksik taraflarını veya sevmedikleri huylarını gördükçe birbirlerinden soğumaya başlarlar. Bu durum ilişkiyi uçuruma doğru götürebilir.

Bu yüzden bir ilişkiye başlarken öncelikle çiftlerin birbirlerini çok iyi tanımaları gerekmektedir. Aşık olunca her olay bize güzel gelebilir. Birlikte vakit geçiririz, eğleniriz, birlikte üzülürüz açıkçası her olayımızı birlikte yaşamaya başlarız. Birbirimizin her hareketinden haberdarızdır. Mutluyuzdur ve aramızdaki sorunları görmemezlikten gelebiliriz.

Fakat gün ilerledikçe bazı olaylar bizi çok üzer. Karşılıklı tartışmalar, laf dalaşları başlamaktadır. Ufacık bir kavga veya tekrar edilmemesi istenen bir hareket ayrılığa ve hatta nefrete dönüşebilir. Yinede o kadar yol kat ettiğiniz bir ilişkiyi ufak tefek sorunlar yüzünden bitirmek doğru değildir. Önemli olan sevdiğinizi kolayca bırakmak değil, sevdiğiniz kişiyle aranızda bulunan bağları ilk günkü gibi taze tutmaktır.

aşk aşkı tazelemek Aşkı Taze Tutmanın Yolları a k  tazelemek

 • Her Şeyden Önce İlişki gelir:

Aşkı taze tutmanın yollarının başında her olaydan önce ilişkiyi düşünmek gelir. Bir şeyi yapmadan önce mutlaka ilişkimizi yıpratacak bir hareket olup olmadığına karar verip ondan sonra yapmalıyız. Önceliklerimizin en başına sevginizi koyup diğer şeylerden biraz mahrum kalmamız gerekmekte.  İlişkinizle olan ilginizi asla kaybetmemelisiniz.

 • Sevginizin Unutulmaması İçin Sevgi Sözcükleri Kullanın:

Ne kadar çok severseniz sevin veya ilişkiniz ne kadar uzun süreli olursa olsun sevdiğinizi unutturmamak için sevgi sözcüklerini söylemekten çekinmeyin. İlişkinizi ilk günkü gibi korunmasına izin verin. Her insan özel biri olduğunu ve sevildiğini bilmek ister. Sevginizi bilse bile bunu samimi bir şekilde sizden duymak ister. Aşkı ve onu ne kadar çok sevdiğinizi sürekli dile getirin. Sevgilinizin içini ferahlatmaya yetecektir. Evliliği canlı tutmak için güzel sözler söyleyin.

 • İltifatlarda Bulunun:

Sevgilinizin sizin gözünüzde diğer insanlardan ne kadar farklı olduğunu hissettirmek için ona iltifat edin. Bu yöntem kıskançlık gibi durumlarda da etkili olacaktır.

 • Kıskandırmaya Yönelik Hareketlerde Bulunma:

Sevdiğiniz insanın güvenini ne kadar kazanırsanız bu sizin için iyi olacaktır. Onu kıskandırmaya yönelik hareketler yapmamalı hatta tam tersine kendinizin öyle biri olmadığınıza inandırmalısınız.

 • Aşkı Taze Tutmak İçin Birlikte Vakit Geçirin:

Sevgilinizle birlikte rütun şeylerin yanı sıra daha farklı şeyler yapmaya gayret gösterin. İkinizin de eğlenebileceğini şeyler yapınız. Bunlar; Birlikte film izlemek, sinemaya gitmek, fotoğraf çekinmek, eğlence alanlarında takılmak vb. ikinizin de zevklerine uygun bir şeyler olabilir.

 • Uzun Süreli Görüşmezlik Yapmayın:

Birbirinizi uzun süre göremezseniz ilişkiniz katlanılamaz hale gelebilir. İnsanlar birbirlerini görmezlerken içindeki merak duyguları bile azalabilir. İlişkiniz bir başkası tarafından katledilebilir.

 • Sevgilinizin Sahipsiz Olmadığını Gösterin:

Başka bir kişini sevgilinize yaklaşmasını istemiyorsanız bunu herkese karşı ne kadar sağlam bir ilişki içinde olduğunuzu kanıtlayın. Lakin sevgiliniz sizden daha avantajlı biri ile yakınlaşmasın. Mümkün olduğu kadar aşkı korumaya gayret gösterin

 • Sevgilinizin Sözünü Tutun:

Sevgilinin yapmanızdan hoşlanmadığı bir hareketinizi veya davranışınızı size karşı dile getirmiş yada anlatmaya çalışmışsa onun sözünü dinleyin. Dinlememeniz takdirinde sizden uzaklaşabilir. Bu durum sağlıklı ilişki yolları arasındadır.

 • Konuşmanızı Uygun Bulmadığı Kişilerle Bağınızı Koparın:

Eğer eşinizin hoşlanmadığı yada daha önceden herhangi bir olay yaşaması sebebiyle sizin o kişi ile konuşmanızı uygun bulmuyorsa veya kıskanıyorsa o kişiden uzak durmanız sizin için hayırlı olur.

 • Ara Sıra hediyeler Alın:

Hediyenin büyüklüğü, küçüklüğü veya maliyeti hiç önemli olmaksızın zaman zaman ona hediyeler alarak ne kadar değerli olduğunu hissettirin. Özel günlerin dışında da hediyeler almamak aşkı tazalemek için gereklidir.  Bazen bir çiçek bile kızları mutlu etmeye yetebilir. Ama her zaman erkeklerden beklemek doğru olmaz. Erkeklerde kendini mutlu eden hediyeleri sever.

error: Copyright! Yaşamloji