fırında balık diyet balık Kağıtta Levrek Diyet Balık Yemeği Tarifi diyet bal  k yeme  i levrek

Kağıtta Levrek Diyet Balık Yemeği Tarifi

Kalorisi Az Fırında Diyet Levrek Tarifi (Kağıtta)

Sağlıklı kalori almak ve beslenmek adına haftada bir defa balık tüketmenin faydalarını hepimiz bilmekteyiz. Eğer bir de kilo almamak için diyet yapıyorsanız, balık sizin için hem lezzetli hem de gayet sağlıklı bir öğün olacaktır. Hazırlanması da oldukça kolay.

Levrek, yağ oranı düşük, eti çok lezzetli ve omega 3 kaynağı bir balık türüdür. Kış aylarında ve ilkbahar başlarında tadına doyum olmaz, ancak bütün yıl boyunca yemenizde de sakınca yoktur. Fırında sebzeli olarak hazırlayacağınız levrek balığı, kısa sürede size ziyafet tadı verecektir. Kağıtta diyet levrek balığının tarifine birlikte bir göz atalım;

Fırında Diyet Balık Yemeği Nasıl Yapılır;

MALZEMELER ( 1 Kişilik ) :

1 adet bütün levrek balığı.

1 adet küçük boy kuru soğan.

1 adet domates.

1 adet limon.

1 diş sarımsak.

1-2 parça defne yaprağı.

Baharat, Karabiber, isteğe göre az tuz.

2 kaşık zeytinyağı (Balıkla temas etmeyecek)

Diyet Balığın Yapılışı: Almış olduğunuz levrek balığını, bütün olarak güzelce yıkayın. İsteğinize göre, tuz ve karabiberle içini, dışını baharatlayın.

kağıtta fırında levrek diyet balık Kağıtta Levrek Diyet Balık Yemeği Tarifi diyet bal  k tarifi f  r  nda 150x1501 adet kuru soğanı ve domatesi halka şeklinde doğrayın.

Limonu baş kısımlarını alarak soğan ve domatesle eşit kalınlıkta halka şeklinde doğrayın. Sarımsağı ezin.

Fırın tepsinize yağlı kağıdı yerleştirin. Yağlı kağıdın üzerine ilk önce halka soğan ve sarımsağı balığın boyunda dizin.

Soğanların üzerine halka domatesleri, üzerine limonları dizin. Bütün bunların balıkla eşit boyda olmasına özen gösterin.

Bu karışımın üzerine bütün olan levrek balığını yerleştirin. Üzerine defne yaprağını koyun ve balığınızı hiç hava almayacak şekilde yağlı kağıtla güzelce sarın.

Kağıdın üzerine delik açmadan, 2 kaşık zeytinyağını gezdirin.

diyet yağsız balık pişirme diyet balık Kağıtta Levrek Diyet Balık Yemeği Tarifi d      k kalorili bal  k yeme  i 150x150180 derecede ısıtılmış fırında 20-25 dakika kadar diyet yağsız balık tarifini  pişirmeye bırakın. Tamamen balığın kendi suyu ve yağı ile pişecektir. Bu nedenle diyet yapanların özellikle zayıflama listesine almaları faydalıdır. Kilo aldırmayan tarifi ile enfes lezzetine bakabilirsiniz. Pişirme sonrasında kağıdı ile birlikte servis edebilirsiniz.

Tabağa kalorisi düşük mevsim yeşilliklerinden eklemek (roka, dereotu vb.) faydalı olacaktır.

error: Copyright! Yaşamloji