zayıflamak zayıflamak Zayıflamak zayiflamak
zayıflamak

Zayıflamak

Zayıflama ihtiyacı duyan insanlar sürekli olarak bir arayış içindedirler. İnsanların bilinçsiz bir şekilde tüketim yapmasından kaynaklanan facialardan biri olarak obezite ve aşırı kilolar ortaya çıkıyor.

Zayıflamak isteyen insanlar genel olarak hem yemek yiyebilmek hem de kilo vermek ister. Fakat bu mümkün olmayan bir davranıştır.

Diyet yaptığınız yerde egzersizler veya spor hareketleri ile bu diyet desteklendiği zaman muhteşem bir şekilde kilo vermeniz mümkün. Bunun için doktorlardan, diyetisyenlerden ve diyet hakkında bilgiler tarafından yardım almanız gerekir.

Piyasada bulunan aşırı gıda fazlalığı yüzünden insanlar bilmedikleri her gıdayı tüketmeye başladı. Özellikle fast food ve hazır paketlenmiş gıdaların tüketimi arttıkça da insanların kilo alması kaçınılmaz oluyor. Kilo verilmediği zaman obezite haricinde başka rahatsızlıklarda ortaya çıkabilir.

Zayıflama ihtiyacı duyanlar ve rahatsızlıkları başlayan insanlar ise mutlaka doktora muayene olarak zayıflamaya başlaması gerekir. Kilolu insanların psikolojik yönden de olumsuz etkilendiği kesin bir bulgu. Hem bedenen, hem sağlık açısından hem de psikoloji yönünden etkilenen insanlar mutsuz ve yaşamlarında sınırlamalar vardır. bu sınırları ortadan kaldırmak ve daha mutlu bir insan olmaları için zayıflamaları zorunludur.

Zayıflama yöntemleri

Yaş ilerledikçe insanların kilo vermesi daha zor hale geliyor. Nedenini soracak olursanız vücutta ki kalp bile yaş ilerledikçe yavaş atmaya başlar. Organlar yavaş çalışır. Aynı zamanda sindirim problemleri ve metabolizmanın da yavaş çalışması ile insanlar daha fazla kilo almaya başlar. Peki, bu alınan kilolardan nasıl kurtulmak gerekiyor. Zayıflama yöntemleri ile gerçekten zayıflamak mümkün mü? Evet, zayıflama yöntemleri ile kilo vermek artık çok kolay. Günümüzde birden fazla zayıflama hapları, çayları ve kapsülleri çıksa da en doğal yollar ile zayıflamak her zaman kalıcı bir yöntem olacaktır. ilaçlar kullanarak yerine kendinizin yaşam tarzını değiştirin ve sürekli olarak sağlıklı kilo vermeye çalışın. Kilo vermek için sadece diyet yapmak yeterli olmayacaktır. Daha aktif ve kararlı bir insan olmanız gerekir. Bunun içinde ilk olarak beyninizde zayıflamak istediğinizi netleştirin. Yemeklerde çok yemek yerine porsiyonlarınızı küçültüp, öğünlerinizin sayısını artırın.

Sağlık problemleriniz ortaya çıkmadan zayıflamakta fayda var. İnsanların boyu ve kilosuna göre dengeli bir şekilde kilo vermesi de bir o kadar önemli faktörler arasında yer alıyor. Doktorlar veya zayıflama merkezlerinde kilo ve boy oranınızı ölçtürerek, ne kadar kilo vermeniz gerektiğini hesaplayın. Sonrasında diyetisyenler tarafından hazırlanan diyet listeleri ile rejime başlayın. Diğer bir koşul ise egzersizler ve tempolu sporlar yapmaya başlayın. Bu yöntemleri kullanarak kısa süre içinde zayıflamak mümkün olacaktır.

Zayıflamak İçin Ne Yapmalı?

Zayıflamak için gün içinde harcayabileceğiniz kadar kalori miktarı almanız gerekir. Fazla aldığınız kaloriler enerjiye dönüşerek yakılmadığı zaman ise yağ oluşumuna neden olacaktır. metabolizmayı çalıştıran içecek ve yiyecekler ile beslenin. Diyetleri kendinize uygun olarak yapın ama diyet listesi dışına asla çıkmayın.

Çay sevilerek içilen bir içecektir. Peki, kilo vermeyi göze aldıysanız çaydan vazgeçebilir misiniz? Bunun yerine yeşil çay için ve yağlardan daha kısa süre içine kurtulun. Öğünlerinizi üç yerine altıya çıkarın ve az yiyecekler yiyin. Her seferinde yemek yemek yerine ara öğün oluşturun ve bu sırada yeşil çay, meyve ve kuru yemiş gibi gıdalar tüketin.

Vücudunuz için sağlıklı olan diyetler yapmaya dikkat edin. Diyet yapayım derken vücudunuzun sağlığından olmayın. Hiç yememek yerine mutlaka az yiyin. Zayıflama sadece kilo vermek için değildir. Kimi zaman sağlık açısından da kilo vermek gerekir. Diyet yapmaya başladığınız veya zayıflamaya başladığınız an şunu aklınızdan çıkarmayın, yavaş kilo vermek sağlık açısından daha iyi olacaktır. Hızlı kilo vermek yerine yavaş yavaş vermeyi tercih edin.

Zayıflarken Yapılan Yanlışlar

Zayıflamak istiyorsunuz ama sürekli bir yorgunluk veya vazgeçme duygusu içinde misiniz? Peki, zayıflarken nasıl bir yanlış yapıyorsunuz ki zayıflama esnasında hatalar yapıyorsunuz. İşte sizin için zayıflama esnasında yapılmaması gereken davranışlar;

  • Zayıflamak için sabırsız olmak ve bir an önce zayıflamak istemek. Yavaş zayıflamak daha sağlıklıdır.
  • Zayıflarken yaptığınız diyetlerde öğün atlamak ve böylece daha hızlı zayıflarım düşüncesi. Özellikle bu hareket yanlıştır çünkü metabolizmanızın çalışması için mutlaka yemeniz gerekir.
  • Sadece diyet yaparak kilo verebilirim düşüncesi de yapılan büyük yanlışlardan sadece bir tanesi çünkü kilo vermek için hareketli olmak ve aldığınız kalori miktarını harcamak önemli.
  • Diyet yiyecekler kilo aldırmaz düşüncesi. Yaptığımız en büyük yanlışlardan sadece bir tanesidir. Her yediğimiz ürünün belirli bir kalori miktarı bulunmaktadır. Bunun dışına çıkıldığında kilo olarak bize geri dönecektir.
  • Sadece yağ yakan içecekler tüketerek zayıflama çabası. Tek bir ürün ile zayıflamak hiçbir zaman mümkün değildir. Nasıl ki kıyafetleri kombin yaparak daha şık oluruz, diyet, spor ve ek gıdalar alarak daha kolay zayıflama fırsatını yakalayabilirsiniz.
  • Asitli gıdalar zayıflatır düşüncesi. Asitli gıdalar bir diğer yandan şekerli olduğu için daha fazla kilo almaya neden olur. Kola ve meyve suyu gibi gıdaların şeker oranları daha yüksektir.
  • Kendinizi ödüllendirerek kilo verme çabası. Tam bir facia yaratan durumdur. Eğer kendinizi ödüllendirmek yüksek kalorili yiyecekler ise kesinlikle yapılmaması gereken bir durudur.
  • Protein ağırlıklı beslenerek kilo vermek daha kolay düşüncesi yanlıştır. Çünkü kilo verirken sağlığınıza zarar vermeniz istenmiyor. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek sizin için daha iyi olacaktır.
error: Copyright! Yaşamloji