zayıflama kürleri zayıflama kürleri Zayıflama Kürleri – Soğan Elma Sirkesi zayiflama kurleri
zayıflama kürleri

Zayıflama Kürleri – Soğan Elma Sirkesi

Sağlıklı Zayıflamanın Önemi; Günümüzde kilo problemi her insanın ortak sorunu olarak kabul edilmektedir. Yaygınlaşan fast food tüketimi, sağlıksız beslenme, hareketsiz yaşam tarzı, stres gibi birçok etmen kilo alımına neden olmaktadır.

Kilo almanın genlikle kolay olduğu son zamanlarda kilo vermek ise almak kadar kolay olamamaktadır. Yanlış uygulanan diyet programları bazen kişinin daha fazla kilo almasına bile yol açabilmektedir. Bu durum da beraberinde sağlık ile ilgili sıkıntıları getirmektedir.

Hem zayıflamak hem de herhangi bir problem yaşamamak için düzenli bir şekilde zayıflama programları uygulanmalıdır. Ayrıca kilo vermeyi hızlandırmak adına aktif olarak egzersizler yapılmalıdır. Egzersiz içeriği vücut yapısına göre belirlenmelidir. Bu sebeplerden ötürü sağlıklı zayıflamak önem taşımaktadır.

Yoğurt Limon Kürü İle Göbek Eritme

Yoğurt ve limon ile hazırlanan zayıflama kürü son dönemlerde oldukça yaygın kullanılan kürler arasında yer almaktadır. Bu kür yoğurt diyeti olarak da bilinmektedir. Yoğurt limon kürü bir tane yarım limon, üç yemek kaşığı yağsız yoğurt ve yarım çay kaşığı zerdeçal ile hazırlanmaktadır. Gereken malzemeler temiz bir kapta karıştırılıp kür elde edilir.

Yoğurt limon karışımının uygulanması gece yatmadan öncedir. Hazırlanan karışım tüketildikten sonra bir şey yiyip içilmemesi gerekmektedir. Kürü uygulamak tek başına yeterli olmamakta ve bunun yanı sıra kilo vermeye yardımcı egzersizler de yapılmalıdır. Uygulanan yoğurt diyeti ortalama üç dört haftada altı kilo civarı verilmesine yardımcı olmaktadır.

Zayıflama Kürü: Zayıflamak isteyen insanlar için hem internet ortamında hem de edebiyat alanında birçok tarif yer almaktadır. Bunlardan bir tanesi de beyaz lahana, maydanoz ve limon kürü olarak bilinmektedir. Kürü hazırlamak için kaynamış olan suyun içerisine dört tane iri lahana yaprağı, gövde sapları ile birlikte yarım demet yeşil taze maydanoz atıp kaynatılır. Ortalama beş dakika kaynattıktan sonra ocağın altı kapatılıp karışım soğumaya bırakılır. Daha sonra içerisindeki katı maddeler süzülür ve içilmeye hazır hale getirilir. İsteğe bağlı olarak sabah, öğle, akşam aç karnına içilebilir. İçilmeden önce iki yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu içilecek karışıma ilave edilmelidir.

Zayıflamak İçin Soğan Kürü

Soğan önemli bir antibiyotiktir ve besleyicilik özelliği oldukça yüksek olan bir yiyecektir. Soğanın zayıflamaya yardımcı olduğu genel olarak insanlar tarafından pek fazla bilinmemektedir. İdrar söktürücü olma özelliği sayesinde soğan zayıflamak için etkili olmaktadır. Soğanın suyunu tüketmek kilo vermeyi sağlamaktadır. Hazırlanacak soğan kürü ile kilo vermek hızlanmaktadır.

Soğan kürü için gerekli olan malzemeler altı tane soğan, yarım kilo olmak üzere iki farklı sebze, yağsız et suyu, limon ve baharattır. Soğan kürünü hazırlamak için bütün malzemeler çorba gibi pişirilir. Bu karışım hazırlanırken yağ kullanılmamalıdır. Hazırlanan karışımın su şeklinde tüketilmesi önerilmektedir. Ciddi sağlık problemi olan bireylerin bu tür kürleri uygulamadan önce bir uzmandan yardım almalarında fayda bulunmaktadır.

Kilo Vermeye Yardımcı Dereotu Karışımı: Zayıflamak için en etkili olan bitkilerden bir tanesi de dereotudur. Kilo vermek isteyen bireylere dereotu tüketmeleri uzmanlar tarafından önerilmektedir. Dereotu iştah kesici özelliğe sahiptir. Bu sayede kilo sorunu yaşayan insanların kilo vermelerini kolay hale getirmektedir. Yemeklerden hemen önce iki yemek kaşığı taze dereotu yenilmesi önerilmektedir. Böylelikle yemek az yenilmekte ve kilo vermek hızlanmaktadır.

Elma Sirkesi İle Nasıl Zayıflanır?

Elma sirkesinin istenmeyen kilolardan kurtulmaya yardımcı olduğu son dönemlerde pek çok insan tarafından bilinmektedir. Buna yönelik olarak elma sirkesi ile hazırlanan diyet listeleri yoğun ilgi görmektedir. Elma sirkesi hem zayıflamaya yardımcı olmakta hem de sağlık açısından çok sayıda faydası bulunmaktadır. Bu nedenle çok geniş kullanım alanı vardır. Şifalı özelliği sayesinde elma sirkesi hem cildi güzelleştirmekte hem de sindirim sistemine fayda sağlamaktadır.

Zayıflamak İçin Elma Sirkesi Tarifi: Elma sirkesi yardımı ile zayıflamak için bir bardak ılık suyun içerisine bir tatlı kaşığı elma sirkesi ve bir tatlı kaşığı bal karıştırılır. Hazırlanan bu karışımın sabahları aç karnına içilmesi önerilmektedir. İçilen elma sirkesi karışımı sayesinde kilo verme süresi giderek hızlanacaktır. Yağ yakımı hız kazanacak ve geri alınması zor olan kilolar verilecektir. Bu durum elma sirkesinin içerisinde bulunan yağ yakıcı maddeler sayesinde mümkün olacaktır.

error: Copyright! Yaşamloji