diyet yemek lezzet diyet yemeklerini tatlandırma Diyet Yemeklerini Tatlandırmanın Yolları diyet yemek lezzet
diyet yemek lezzet

Diyet Yemeklerini Tatlandırmanın Yolları

DİYET YEMEKLERİNİ TATLANDIRMA YOLLARI

Diyet yaparken muzdarip olduğumuz konuların başında diyet yemeklerinin tatsız ve lezzetli olmamasıdır. Diyet yemeklerini tatlandırmak için ve nasıl lezzetlenir sizlere bir kaç ipucu;

Hem sağlık hem de zayıflamak için tercih edilen diyet yemekleri deyince akla yağı, tuzu, şekeri az, lezzeti de alışılmışın dışında olduğundan pek bir kötü gelen yemekler geliyor. Peki diyet yaparken hep tatsız tuzsuz yiyecekleri mi yemek gerekir? Hem diyet yapıp hem sağlıklı beslenip hem de lezzetten vazgeçmemek mümkündür.

ok diyet yemeklerini tatlandırma Diyet Yemeklerini Tatlandırmanın Yolları okTuzsuz bir diyet uygulaması gereken kişiler eğer böbrek rahatsızlıkları yoksa normal sofra tuzu olan sodyum klorür yerine potasyum klorür içerikli tuzları kullanabilirler. Ayrıca bu tuz tansiyon yükselmesine sebep olmaz.

ok diyet yemeklerini tatlandırma Diyet Yemeklerini Tatlandırmanın Yolları okŞekersiz bir diyet uygulaması gereken kişiler şeker yerine tatlandırıcıları veya diyete uygun hazırlanmış tatlıları tercih edebilirler.

ok diyet yemeklerini tatlandırma Diyet Yemeklerini Tatlandırmanın Yolları okDiyetlerde tüketilmesi gereken etler yağsız olmalıdır. Ancak yağsız et kişilere lezzetli gelmeyecektir. Lezzetlendirmek için etinizin daha yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz. Domates, biber gibi sebzelerle birlikte pişirip tadının güzelleşmesini sağlayabilirsiniz. Etli yemekler illa da yağlı olmak zorunda değil.

ok diyet yemeklerini tatlandırma Diyet Yemeklerini Tatlandırmanın Yolları okIzgara çeşidi tüketecek olanlar da etleri bir gün önceden süte yada domates püresinin içinde bekletip daha yumuşak olmasını sağlayabilirler. Bu bekletme sürecinde ya da pişirme sürecinde isteğe bağlı çeşitli baharatlar da ilave edilebilir.

ok diyet yemeklerini tatlandırma Diyet Yemeklerini Tatlandırmanın Yolları okTatlı yemek de çoğu diyette yasaktır ya da çok az miktarda yenebilir. Ama uzmanlar diyet yemekleri gibi diyet tatlılarını da yapmayı başarmışlardır. Sütlü tatlılarda yağlı süt yerine light süt kullanımı yapılabilir. Şeker yerine ise ısıya dayanıklı toz tatlandırıcılar kullanılabilir. Böylece hem fazla kalori almazsınız hem de vücudunuzun şeker dengesi daha kolay korunur.

ok diyet yemeklerini tatlandırma Diyet Yemeklerini Tatlandırmanın Yolları okSebzeler diyetlerde tüketilmesine izin verilen yiyeceklerin başında gelir. Hem haşlaması hem de ızgarası gayet lezzetlidir. Sebzeleri büyük büyük doğrayıp haşlayabilir üzerine de yoğurt veya light soslar dökebilirsiniz. Böylece yağ eklemenize de gerek kalmaz.

ok diyet yemeklerini tatlandırma Diyet Yemeklerini Tatlandırmanın Yolları okProtein bakımından zengin olan mantar da en az et kadar lezzetlidir. Size bir tavsiye… Mantarlarınızın ortasına biraz kaşar rendeleyip tost makinesinde pişirdiğinizde bir köfte kadar lezzet elde edebilirsiniz.

 Diyet yemeklerini tatlandırma bunlarla sınırlı değildir. Örnek olması açısından sizlere bazı yöntemler verdik. Umarız daha leziz yemekler elde edersiniz.

error: Copyright! Yaşamloji