part time diyet listesi nedir part time diyet Part Time Diyet Listesi part time diyetler

Part Time Diyet Listesi

Part Time Diyet Listesi Nedir?

Part time yarı zamanlı anlamına geliyor ve diyetlerin part time olması yeni bir kavram. Part time diyet listesi programı aşağıdaki örnek gibi haftanın belirli günlerinde yapılan diyetlerdir, diyet yaptığınız günlerin haricinde ise yine dikkat etmeli ancak daha rahat besin tüketmelisiniz. Bu sayede metabolizmanızı şaşırtacak ve vücudun kilo verme sürecini tetikleyeceksiniz. Part time diyetler sayesinde uzun süre yapılan ağır diyetlerde sona erecek gibi görünüyor. Yapılan diyetin sonunda sizi bir ödül olarak serbest beslenmenin beklemesi hoş bir durum olsa gerek.

Özellikle hafta başında başlayan bu diyetler 3 veya 4 gün olarak programlanır. Diyet yapılmayan diğer günlerde ise, aşırı besin tüketimi ve zararlı besinlerin çok fazla tüketilmesi önerilmez ancak herhangi bir sınırlama yoktur. Önemli olan tek nokta, serbest olduğunuz günlerde her gün için 1 saat kadar tempolu yürüyüş yapmanız gerekmektedir.

Part Time Diyet Faydaları

– Diyette olduğunuz haftanın ilk 3 günü tükettiğiniz besinler sayesinde mideniz ufalır ve diğer günlerde de daha az besin tüketirsiniz. Bu şekilde siz farkında olmadan yemek kavramını düzene sokmuş olursunuz.

Parttime diyetler sizi ve vücudunuzu alıştırma diyetidir. Zaman içerisinde sağlıklı  beslenmeyi  yaşam planınız olarak görmeyi tetikler.

Yarı zamanlı diyet tam zamanlı diyete oranla çok enerji vermekte ve kolesterolü düzenleyici etkiler sağlamaktadır.

– Diyet yaparken en çok su kaybına uğradığımız hep söylenmektedir, part time diyet listeleri uygulamak ise, vücudun yağ rezervlerinin erimesine ve çok az miktarda su tüketimine neden olmaktadır.

Part time diyetler insan psikolojisine en uygun diyetlerdir, çok uzun süre ağır bir diyette olmak insan iradesini hafifletecek ve diyeti bozduracak bir durumdur, ancak yarı zamanlı diyetler, insanların istedikleri besinleri tüketmeleri için özel günler barındırır.

– Besin ağacınızda daha çok besin olduğu için sindirim sisteminiz daha hızlı çalışır ve diyetinizi sporla destekleyerek daha hızlı kilo verme şansınız olur.

Part time diyet listeleri genel olarak detoks etkisi taşır ve 3 gün boyunca alınan besinler, diyette olunmayan günlerde detoksun etkisiyle vücuttan atılır.

Not: Part time diyete başlamak için karar verdiğinizde, kendiniz için en uygun diyeti seçmelisiniz veya bir yaşam koçu diyet uzmanından bu konuda yardım almalısınız. Part time diyetleri uygularken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, diyeti uygulamadığınız günlerde çok aşırı besin tüketmemektir. Aksi taktirde daha çok kilo almanız söz konusu olabilir. Part time diyetin amacı metabolizmayı şaşırtmak ve tekdüze bir sistem gibi çalışmasını engellemektir. Metabolizmayı şaşırtmak kilo verme hızını arttırmaktadır.

3 Günlük Part Time Diyet Listesi

Bu diyet listesi düzenli olarak uygulandığında kilo vermeniz mümkün.

1. Gün

Kahvaltı

– Şekersiz çay veya kahve.
– Kepekli tost ekmeğiyle hazırlanmış yağsız tost ve küçük parça yağsız peynir.
– Yarım su bayrağı kadar portakal veya üzüm suyu.

Öğlen Yemeği

– Şekersiz çay veya kahve.
– Ufak boyutta somon (konserve veya taze olması önemli değil)
– 1 dilim kızarmış tost ekmeği

Akşam Yemeği

– 1 tabak taze fasulye (Zeytinyağlı ve hafif)
– 100 gr kadar yağsız tavuk veya et (ızgara)
– 1 Adet elma
– 1 tabak rendelenmiş havuç
– 1 çay tabağı vanilyalı dondurma (Kan şekerinizi dengelemesi için)

2. Gün

Kahvaltı

– Çay veya kahve
– Yarım muz
– 1 Adet yumurta
– Kepekli tost ekmeğiyle hazırlanmış yağsız tost

Öğlen Yemeği

– 8 Adet tuzsuz çubuk kraker
– Ufak boy somon (Taze veya konserve olabilir)

Akşam Yemeği

– 1 tatlı tabağı kadar lahana veya brokoli yemeği
– 1 Dilim kadar biftek
– Yarım muz
– Yarım çorba kase kadar havuç
– 1 küçük kase tabağı vanilyalı dondurma

3. Gün

Kahvaltı

– Şekersiz çay veya kahve
– 5 Adet tuzsuz çubuk kraker
– 1 Adet elme
– 1 Dilim yarım yağlı peynir

Öğlen Yemeği

– Şekersiz çay veya kahve
– 1 Adet haşlanmış yumurta
– Tost ekmeği ile yapılmış yağsız tost

Akşam Yemeği

– Ufak boy somon (konserve yada taze olabilir)
– 1 Tabak karnabahar
– 1 Tabak havuç
– 1 tatlı tabağı kavun veya
– 1 tatlı tabağı vanilyalı dondurma

Not: Diyeti uygularken şiddetli baş dönmesi, mide bulantısı, göz kararması ve farklı rahatsızlıklar görülürse diyeti uygulamayı kesiniz. Unutmayın en iyi diyet listesi vücudunuza uygun olarak, diyet uzmanları tarafından hazırlanan diyet listeleridir.

error: Copyright! Yaşamloji