vücuttan ödem vücutta ödem Vücuttaki Ödemi Atmak İçin! v  cuttan   dem
vücuttan ödem

Vücuttaki Ödemi Atmak İçin!

Ödem nasıl atılır ve insan vücuttaki ödemi atmak için ne yapmalı ve yapmak gerekir, nasıl geçer diyorsanız işte kurtulmanın yolları.

Vücudun bazı nedenlere bağlı olarak suyu atamaması ve vücutta su toplanmasına ödem denilmektedir. Ödem oluşan vücutta şişme meydana gelir, özellikle sıcak havalarda ödem etkisini daha fazla gösterir. Vücuttaki ödemi atmak için çeşitli püf noktalarını sizler için düzenledik. Artık kilo mu aldım? Diye endişelenmeden önce, size verdiğimiz, püf noktalarını uygulayın ve diyet öncesinde, vücudunuzdaki ödemden kurtulun.

İnsan Vücudunda Ödem Olduğu Nereden, Nasıl Anlaşılır?

Öncelikle vücutta ödem olup olmadığını anlamakla işe başlayalım. Sabahları uyandığınızda yüzünüz çok şiş oluyorsa, normalde el ve ayaklarınızda şişmeler olduysa ve kilonuz her gün değişim gösteriyorsa, vücudunuzda ödem oluşması yaşıyorsunuz demektir. Vücutta ödem oluşmasının nedenleri ise, genellikle çok tuzlu yemekler, aşırı tatlı tüketimi, yeterli miktarda su içmemek, uyku düzeninde farklılık ve düzensizlik ve uzun süre ayakta kalmak vücuttaki ödemi anlamamıza yardımcı olur.

Ödem Nasıl Atılır, Kurtulmak İçin Ne Yapmalı?

Vücuttan ödem hızlıca nasıl atılır diyorsanız bazı yollar ve yöntemleri sizler için yazıyoruz:

1- Tükettiğiniz besinleri az tuzlu olarak pişirin ve içerisine asla ekstra tuz ilave etmeyin. Tuz vücutta suyu tutar ve zararlıdır. Tuzu kestikten sonra baharatları arttırarak yemeklerinize lezzet katın.

2- Risk grubunda yer almıyorsanız ve sağlığınız bitki ve otları tüketmeye elverişliyse, gün içerisinde, ısırgan otu, kiraz sapı, funda yaprağı ve biberiye tüketerek, vücutta ödem oluşmasını önlemek mümkün.

3- Günlük şeker tüketiminizi yarı yarıya düşürün. Hatta başarabiliyorsanız hiç şeker tüketmeyin ve şeker ihtiyacınızı meyvelerden alın. Şeker vücut için önemli bir su tutucudur ve zararlı etkileri vardır.

4- Vücuttaki fazla suyu atmaya yardımcı olan yeşil yapraklı sebzeler ve kayısı, muz, kiraz gibi meyveleri mümkün olduğu kadar fazla tüketmeye çalışın.

5- Çok şekerli içecekler, asitli içecekler, kafein içeren içecekler ve alkol vücutta ödem oluşturan içeceklerdir. Bunlardan mümkün olduğu kadar uzak durarak, bol su tüketirseniz, vücudunuzdaki ödemi kolayca atmak mümkün olur.

6- Gün içerisinde kefir ve probiyotik yoğurt tüketimi, vücudun su tutmasını engeller ve sindirim sisteminizi çalıştırır.

7- Vücutta ödem oluşması, uyku düzeniyle doğrudan ilişkilidir. Günlük ortalama 8 saat uyku ile, vücudunuzda özem oluşmaması için önlem almış olursunuz.

8- Hızlı kilo almanızı sağlayacak sağlıksız beslenme modellerinden uzak durmalısınız. Fazla kilo alımı, damarlar üzerinde basıncı arttırır ve vücuttaki sıvı dengesinin yavaşlamasına neden olur. Bu nedenle sağlıklı beslenmek ve ideal kiloda kalmak çok önemli.

vücut ödem vücutta ödem Vücuttaki Ödemi Atmak İçin! v  cut   dem
vücut ödem

9- Vücudunuzu belirli bir ritme sokmak, vücutta ödem oluşumunu engelleyen bir faktördür. Özellikle düzenli egzersiz yaparak, vücuttaki ödemi atmak mümkündür.

10- Vücudunuza düzenli olarak masaj yaptırarak, kan dolaşımınızı dengede tutabilirsiniz. Eğer masaj yaptıramıyorsanız, ulaşabildiğiniz bölgelerinizi kendiniz masaj yaparak uyarın ve kan dolaşımınızın hızlanmasına yardımcı olun.

error: Copyright! Yaşamloji