karatay diyet karatay diyeti Karatay Diyeti karatay diyeti
karatay diyet listesi

Karatay Diyeti

Karatay Diyeti Nedir?

Prof. Dr. Canan Karatay’ın diyeti olarak da bilinen bu beslenme programını sadece liste olarak kabul etmek yanlış. Tamamen yaşamsal bir faktör haline getirip Karatay Diyetini beslenme alışkanlığı haline getirmek başlı başına savunulan görüşlerden bir tanesidir. Vücut dengesini koruyarak, yavaş ama kalıcı kilo vermeniz için bir çözüm yolu da bu diyet listesinden gelmektedir.

Vücut indeksi hesaplandıktan sonra ciddi kilo problemi yaşayanların hızlı bir şekilde yayıldığı günümüzde, diyetlerle yaşayan ama bir türlü kilo veremeyen kesime de rastlamak mümkün. Metabolizma hızının yaşlar ilerledikçe düşmesi sonucun oluşan kilolardan kurtulmak sadece haftalık diyetlerle değil, beslenme alışkanlıklarının kökten değiştirmekle çözüm buluyor. Karatay diyeti de bu beslenme alışkanlıklarında ki yanlışların son vermesini, tüketilen gıdaların önemini destekleyen diyetlerin arasında yer almaktadır.

Gıdalar ile alınan yağların önemini vurgulayan Prof. Dr. Karatay, karbonhidrat tüketiminin dikkatli olarak yapılmasından yana. Özellikle de günlük olarak 6 ya da 8 öğün olarak beslenmenin yanlış olduğunu vurgulayan diyette, iki öğün yenmesi gerektiğinin de altı çiziliyor. Yeterince karbonhidrat ve yeterli protein tüketiminin metabolizma hızında etkisi oldukça fazladır. Tek tip gıda tüketmek ne yazık ki bilinen yanlışların arasındadır. Vücudun hiçbir maddeyi depolamaması için, o gıdaların sirkülasyonunu sağlamak için yeterli seviyede tüketilmesi şarttır.

karatay diyeti karatay diyeti Karatay Diyeti karatay diyet

Yağ alımlarında tüketilen markaya dikkat ederek, kaliteli ürünlerle beslenmek vücudun onları dışarıya atmasını kolaylaştırır. Bu yüzden güvendiğiniz markalardan beslenerek ve günde iki öğün yiyerek zayıflayabilirsiniz. Akşam yemeklerinin en geç 19:00’da yenmesi gerekmektedir. Ara öğünlerde tok hissetmek için ceviz, badem ve fındık tüketiminin düzenli olarak yapılması ve su içmeyi kesinlikle unutmamakta fayda var.

Yaşam koçu Yaşamloji’yi takip etmeye devam edin. Yaşam ile en alakalı bilgiler! Sormak istedikleriniz yorum kısmına.

error: Copyright! Yaşamloji