sağlıklı beslenme önerileri canan karatay Canan Karatay’dan Beslenme Diyet ve Zayıflama Önerileri canan karatay zay  flama kilo verme   nerileri
canan karatay zayıflama kilo verme önerileri

Canan Karatay’dan Beslenme Diyet ve Zayıflama Önerileri

Son günlerin sağlıklı beslenme dalında konuşulan ismi Canan Karatay‘dan zayıflama ve diyet listesi oluştururken kilo verme önerileri tavsiyesi yazımızda.

Canan Karatay’dan Sağlıklı Beslenme ve Zayıflama Önerileri:

  • Leptin Hormonun Salgılanmasına Olanak Verin!

Diyet yaparken fazla yemekten değil, aç kalmaktan korkmalı. Öğünlerde bir sonraki öğüne kadar tok tutacak şekilde yenmeli. Kahvaltı güzel yapılmalı ve öğün sayısı kişiye göre belirlenmelidir. Karatay Diyeti iki öğünü önermektedir. Öğünler arasında bir şey yenmediğinde Leptin hormonu salgılanır, bu da zayıflamaya yardımcı olur.

  • Öneri 2 Yağ Yiyerek Yağlarınızı Yakın!

Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay, doğal tereyağ ve soğuk pres zeytin yağı yenmesini tavsiye ediyor. Özellikle salatalara bol zeytin yağı eklenebilir. Karatay’ın yağı bol yenmesini tavsiye etmesinin nedeni ise A, D, E ve K vitaminlerinin yağda erimesidir. Bu vitaminler gerektiği gibi alınmadığında vücut sağlığı olumsuz etkileniyor fAyrıca özellikle çoğu diyet listelerindeki besinlerin aşırı az yağ içermesi kişi de kabızlığa neden oluyor.

  • Ekmek Yemek Acıktırır!

Karatay’ın zayıflama önerileri arasında ekmek yemenin sakıncaları yer alıyor. Tam buğdaylı ya da diğer ekmeklerden herhangi birinden bir dilim ekmek yemek bir çorba kaşığı kadar şeker yemekle eşdeğer. Bu da kan şekerini çıkarıyor ve kişi 3 saat sonra acıkmaya başlıyor. Uzman ekmek yerine ceviz, kavrulmuş fıstık ya da badem yenilmesini önerileri arasında.

  • Meyve Kilo Aldırır mı?

Kış aylarında bir adet hurma ya da bir adet kuru incir tüketilebilir. Glisemik indeksi yüksek olan üzüm, karpuz ve kavundan kilo vermek isteyen kişiler diyet listesinde uzak tutmalı. Günde 4 adet kuru kayısı tüketilebilir. Fakat Canan Karatay özellikle meyvelerin kahvaltıdan sonra yenmesini söylüyor.

error: Copyright! Yaşamloji