düz karın için diyet listesi düz karın diyeti Düz Karın Diyeti d  z kar  n diyeti

Düz Karın Diyeti

Düz Karın Diyet Listesi Nasıl Yapılır?

Yağlı yiyin ve kilo kaybedin. İşte bu Düz Karın Diyeti yaratıcılarının size verdiği sözdür!

Şimdi biraz daha detaya inmek gerekirse: yiyeceğiniz yağ türlerinin önemi olduğunu belirtmekte fayda vardır. Bu diyet programı zeytinyağı, fındık ve diğer bitkisel gıdalardan alabildiğiniz tekli doymamış yağlara odaklanmaktadır.

Tekli doymamış yağlar nelerdir: İçerisinde bulunan yağ asitleri bu yağları faydalı ve lezzetli yapıyor. Çam fıstığı, zeytinyağı (%77 oranında), Kanola yağı %62, badem, çiğ kaju, avokado, fıstık ve badem ezmesi, zeytin, badem ezmesi, fındık yağı %82 gibi.

Amerikan Diyabet Derneğinin test ettiği bazı verilere göre bu özellikteki yiyeceklerin göbek ve karın bölgesinde oluşan yağları yakmaya yardımcı olduğu açıklandı. Ayrıca kan şekerini düzenleyici faydaları olduğu ortaya çıktı.

Zayıflatan düz karın diyetini bulan ve yazarları olan Liz Vaccariello ve Cynthia Sass, onların planına uyarak 32 gün içerisinde 7 kiloya kadar kilo verebileceğinizi iddia etmektedirler. Planları ise Akdeniz diyeti ile birleştirip kabataslak şu şekildedir;

– Her gün 5 öğünden fazla yememek kaydıyla 400 kaloriye kadar besin tüketebilirsiniz (Günlük toplam 1600 kalori)

– Yemek yemeden 4 saatten fazla zaman harcamayın.

– Her öğününüzde tekli doymamış yağlara sahip besinlerden tüketin.

Geliştirilen Bu Diyet Listesi İşe Yarıyor Mu?

Herhangi bir kilo verme programı bel inceltmeye yardımcı olabilir ancak şu ana kadar hiçbir diyet özel olarak bu göbek bölgesine odaklanmamıştır ve tekli doymamış yağlar karın bölgenize tamamen özel bir etki yapmamaktadır.

Büyük ihtimalle 32 gün içerisinde 7 kilo veriyor olmanız çoğunlukla su ve kas kaybı yaşadığınız anlamına gelmektedir ki, bu da kiloları yakın zamanda tekrar alabileceğiniz anlamına gelir. Her hafta yarım yada bir kilo kaybedip hedefinize yavaş bir biçimde ilerlerseniz sizin için daha yararlı bir zayıflama süreci olacaktır, çünkü bu süreç içerisinde gerçek karın yağlarından kurtuluyor olacaksınızdır.

Düz Karın Diyeti Beslenme Programında Ne Yemeli ve Yememeli?

Öncelikle diyetin ilk dört gün boyunca kendinizi şişirmeyi hedefleyeceksiniz. Bu süre boyunca yiyeceklerinize tuz ekleyemezsiniz ve şu gıdalardan kaçınmalısınız:

– İşlenmiş gıdalar.

– Gaza sebep olabilecek fasulye, brokoli ve soğan gibi yiyecekler.

– Makarna, muz, ve simit gibi karbonhidratlı yiyecekler.

Ayrıca zencefil kökü, salatalık, limon ve nane yaprağı katarak günde iki litre su içmeniz gerekmektedir.

Bundan sonra günde 1500-1600 kalori alacağınız Akdeniz tarzı diyet uygulamaya başlayacaksınızdır. Akdeniz diyeti için linke bakabilirsiniz. Bu diyetin içerisinde tavuk, kabak ve bol yeşillik gibi besinler bulunmaktadır.

Çaba Düzeyi: Orta;

Diyet ilk dört günden sonra biraz daha rahat bir şekil alacaktır. Ancak hala sık sık yemek yemeniz gerekmektedir ve buna tekli doymamış yağlar da dahildir. Her gün almanız gereken kaloriyi tam tutturmanız da önemlidir.

Sınırlamalar: İlk 4 gün çok kısıtlayıcıdır. Bundan sonra her gün her dört saatte bir 400 kalori almanız gerekiyor ve her öğünde tekli doymamış yağa sahip besinler tüketmelisinizdir. Yoğun ve öngörülemeyen programlar sizi biraz zorlayabilir.

Pişirme ve Alışveriş: Düz karın diyetinde bazı yemek tarifleri ve atıştırmalar için önerilerde bulunmaktadır ve hazır yiyecekler için bazı tavsiyeler de vermektedir.

Paketlenmiş Gıdalar veya Yemek: Bazı markalı ürünler kabul edilebilinmektedir ancak gerekli de değildirler.

Egzersiz: Gerekli değildir. Ancak diyetin resmi kitabında bu diyeti destekleyecek bazı egzersiz hareketleri bulunmaktadır.

Diyet, Beslenme Kısıtlamaları veya Tercihleri İçin Esnek Midir?

Vejetaryenler ve Veganlar: Bu tür tercihleri olanlar için her öğünün ikamesi bulunmaktadır.

Düşük Tuzlu Diyet: Pişirdiğiniz yemeklere tuz katma zorunluluğunuz yoktur. Ancak aldığınız gıdaları iyi inceleyip ne kadar sodyum olduğuna diyet listesi oluştururken dikkat etmeniz gereklidir.

Düşük Yağlı Diyet: Bu düşük yağ içeren bir diyet değildir ancak içerdiği yağlar kalp dostudur. Tekli doymamış yağları her öğünde yemelisiniz ve çok fazla kalori almamak için porsiyonlarınıza dikkat etmeniz gereklidir.

Düz Karın Diyeti Yaparken Bilmeniz Gereken Diğer Konular

Karın göbek yağları düz karın diyeti Düz Karın Diyeti tekil doymam     ya  larMaliyet: Aylık mutfak giderinizden daha fazla bir maliyete sebep olmayacaktır.

Destek: Bu diyeti kendi kendinize yapabilirsiniz.

Tekli doymamış yağlar ile düz bir karın için rejim listesi yapanlar varsa yorumlar bölgesinden hikayelerini paylaşabilir.

error: Copyright! Yaşamloji