Diox çay kaç kilo verdirir ?  Diox çay kaç kilo verdirir ? diox tea kac kilo 486x400

Diox çay kaç kilo verdirir ?

Diox çay ürünü sosyal medyada fazlasıyla karşılaşmaktayız. Özellikle Facebook ve İnstagram’da ciddi büyüklükteki sayfalarda Diox çay tanıtımı yapılmakta ve bu ürünün reklamı yapılmaktadır.

Fiyat olarak bir ayda kullanılan 60’lı poşet ürünü yaklaşık 210 TL’ye satılmakta olup eğer yeterli kiloyu verdirirse bu rakam çok da önemli değildir.

Kullanıcı yorumlarına bakılacak olursa Diox çay ile kilo veren epey insan var ve satıcılar ayda en az birkaç kilo verdirmeyi vaat etmektedirler.

Bazen internet ortamındaki kullanıcı yorumları fake olabiliyor, satıcılar da ürün satmak için düpedüz yalan söylemekten çekinmiyorlar. Bu nedenle Diox çayı ile daha gerçekçi yorumları bir de bizden okuyun…

İlgili yazı: Diox Tea çay yorumlar

Diox çay kaç kilo verdirir ?

Öncelikle diox çay kilo verdirebilir mi, hangi koşullarda kilo vermeyi sağlar, kilo verdirme mekanizması nasıl, bu soruların cevabını vermek gerekir.

Zayıflatma vaadiyle satılan bir çok ürünün bazen işe yaramadığını bazen de yan etkilerinin şiddetinin oldukça fazla olduğunu sanırım kilo vermeye çalışan bir çok kişi gayet iyi bilmektedir.

Bazen zayıflama ürünü satıcıları ürünü satabilmek için ürün özelliklerini abartma hatta yalan unsurlar ekleyebilmektedir.

Diox çay hakikaten de kullananlardan bazılarına kilo verdirebilmiş bir üründür. Fakat işe yaramadığı veya yan etkileri nedeniyle sağlık sorunları yaşattığı kişiler de bulunmaktadır.

Diox çayı satanlardan “egzersiz veya diyet yapmadan da kilo verdirir” veya “verdirdiği kiloları geri aldırmaz” gibi fazlasıyla abartılı iddialar duymaktayız. Bu tür iddialar yanıltıcı olabilmektedir.

Şöyle ki;

Diox çayın zayıflatma stratejisi, vücuda toksin yükleyip toksini atmak isteyen organların daha fazla çalışmasını sağlamak ve böylece vücudun daha fazla kalori yakmasını sağlamaktır.

Yani Diox çayı ile zayıflamanın önemli bir bedeli vardır. Siz zayıflarsınız fakat organlarınız daha çabuk yıpranır.

Satıcıların Diox çayı için “egzersiz veya diyet yapmadan da kilo verdirir” gibi bir iddiada bulunmasının sebebi budur.

Zayıflama ödülü karşılığında organ ömründen biraz çalınması bir çok kişi için fazla önemli olmayabilir. Çünkü organ yıpranması genellikle kısa vadede fark edebildiğimiz bir sorun değildir.

Diox tea kullanan bazı kişiler ise organlarının gereğinden fazla çalışıyor olmasını yan etki şeklinde görmektedir. Örneğin diox çayı kullananların bir çoğunda kalp çarpıntısı ve taşikardi şikayetleri görülmektedir. Bu kalbin gereğinden fazla çalışmasının bir sonucudur.

Diox çayı ile alınan toksinleri bir an önce atmak isteyen vücudun su ihtiyacı artar. Buna bağlı olarak ağız kuruluğu ve böbrek rahatsızlıkları tetiklenebilir.

Kısacası Diox çayı kilo verdirebilir ama çok masum bir ürün değildir. Ayrıca “verdirdiği kiloları geri aldırmaz” iddiası çok gerçekçi değildir, çay içmeyi bırakınca kiloları geri alma ihtimali olabilmektedir.

Bu hatırlatmaları yaptıktan sonra “Diox çay kaç kilo verdirir ?” sorusunun cevabına gelelim.

Bu çayı düzenli olarak kullanıp kilo veremeyenler bulunmaktadır. Bu nedenle Diox çayın kilo verdirmesi garanti değildir.

Eğer bol su içip, diyet ve egzersiz de yaparsanız verdiğiniz kilo miktarı ilk ayda 4-6 kilogram civarı, sonraki ayda ise 2-4 kilogram civarı olabilmektedir.

İlgili yazı: Diox Tea eczanelerde var mı ?

İlgili yazı: Diox Tea Sağlık Bakanlığı onaylı mı ?

Öte yandan bizim Diox çayı üreten firma ile alakalı bazı soru işaretlerimiz bulunmaktadır. Her ne kadar bu ürün sosyal medyada çok tanıtılsa da elinize ulaşan korsan bir ürün olabilir, dikkat ediniz.

İlgili yazı: Diox Tea orjinal olduğu nasıl anlaşılır ?

error: Copyright! Yaşamloji