kulak ağrısına ne iyi evde çözüm kulak ağrısına ne iyi gelir Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir Evde Çözüm Ahmet Maranki kulak agrisina ne iyi gelir evde cozum
kulak ağrısına ne iyi evde çözüm

Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir Evde Çözüm Ahmet Maranki

Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir

Kulak ağrısı; soğuk algınlığı, yüksek sese maruz kalma, kulak kiri gibi nedenlerle kulağın ortasında bulunan östaki borusunun tıkanmasıyla meydana gelir.

Aniden gelişen ve basınç şeklinde hissedilen zonklama, yanma ve keskin bir ağrı şeklinde kendini gösterir.

Ağrıları iyice arttıran kulak iltihabı, orta kulakta ya da kulak arkası kemikte görülür. Grip, kızamık, grip, bademcik iltihabı gibi hastalıklar orta kulakta iltihaplanmaya sebep olabilir.

Orta kulak iltihabı ilerlediği takdirde kulak arkasındaki kemiğe yayılarak; hastada ateş, kulak ağrısı ve akıntısı, halsizlik ve işitmede azalma gibi belirtiler gösterir. Bu derece ilerlemiş iltihaplanmanın çaresi cerrahi müdahaledir. Bu nedenle ilaçla tedavi edilebilecek boyutta iken mutlaka bir uzmana başvurulmalıdır.

Çoğunlukla bebeklerde görülmekle birlikte yetişkinlerde de görülmektedir.

Kulak Ağrısına Neden Olan Faktörler

Dış kulak, iç kulak ya da orta kulaktaki bir rahatsızlık, kulak ağrısı çekmenize neden olabileceği gibi; özellikle baş, boyun ve diş gibi bölgelerde var olan başka rahatsızlıklar da kulak ağrısına neden olabilmektedir. Kulak ağrısına neden olan faktörler şu şekilde açıklanabilir:

Alerjiler: Vücut, alerjik bir durum ile karşılaştığında koruyucu tepki olarak sinüs boşluğunda mukus üretimi başlatır. Sümüksü bir madde olan mukus, kulak zarına baskı yaparak ağrıya neden olabilir.

Enfeksiyonlar: Kulağın kendi yapısını oluşturan dış, orta ve iç kulakta yaşanan enfeksiyonlar ya da vücudun diğer bölgelerindeki rahatsızlıklar kulakta tıkanma yaparak iltihaplanmaya ve kulak ağrısına yol açabilir.

Basınç Travması (Baro travma): Basınç seviyesinde meydana gelen değişmeler kulak ağrısına neden olan faktörlerdendir. Yükseklik arttığında, yer seviyesinin altına inildiğinde, su altına dalış yapıldığında kulağın, iç kulakla dış kulak arasındaki basınç farkını eşitleyememesinden dolayı kulak ağrısı yaşanır.

Kulak Zarının Hasar Görmesi: Kulağı temizlerken meydana gelen hasarlar, kulağa gelen güçlü bir darbe, şiddetli bir silah sesi ve çok yüksek desibeldeki seslerin kulak zarına verdiği zarar kulak ağrısına yol açar. 

Çene Kemiği Problemi: Diş gıcırdatma ya da çenede oluşan kireçlenme sebebiyle çenede oluşan bir sorun kulak ağrısı yaratabilir.

Kulak Kanalında Egzama: Kulak içi cildin yağlı bölgelerinden biri olduğundan dolayı egzama görülebilir. Egzamalı bölge tahriş olur, iltihaplanır ve kızarıklık oluşur. Bu durum da kulak ağrısına neden olabilmektedir.

Kulak Ağrısı Tedavi Yöntemleri

Birçok faktörün sebep olabileceği kulak ağrısını yaşamak dayanılmaz hale gelebilir. Bu durumda ağrının tedavi edilmesi ve kontrol altına alınması için uygulanacak yöntemler vardır. İşte kulak ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevapları:

Tıbbi Tedavi Yöntemleri

Kulak ağrısı şikâyeti ile ilgili bir uzmana başvurduğunuzda önce sorunun kaynağını belirlemek için gerekli tetkikler yapılacaktır. Sorun kulağın kendi yapısındaki dış kulak, iç kulak ya da orta kulaktaki iltihaplanmadan kaynaklanıyorsa, bölgedeki iltihabın doğal yolla temizlenmesi için bir tedavi uygulanacaktır.

Hastaya verilen, antibiyotikler, burun açıcı spreyler, ağrı kesici ilaçlar, burun içi ve orta kulakta bulunan iltihabı gideren ilaçlar şikayetlerin geçmesini sağlayan tedavi yöntemleridir.

Kulak kirinden kaynaklı durumlarda, hastaya verilen kirin yumuşamasını sağlayan kulak damlası doktorun uygun gördüğü süre boyunca hasta tarafından kullanılır. Yumuşayan kirler hastane ortamında uzman tarafından kulak yıkama işlemi ile temizlenir.

Hastalığın ilerlemesi ve ilaçlı tedaviyle başarı sağlanamayacak durumlarda cerrahi müdahale gerekebilir. Vücudun diğer bölgelerinden kaynaklı enfeksiyonlarda ise ilgili uzman tarafından gereken tedavi uygulanarak hasta sağlıklı hale getirilir.

Evde Kulak Ağrısı Geçirme Yöntemleri

Eğer kulak ağrınızı kendiniz geçirmek istiyorsanız ya da doktora gideceğiniz süreye kadar ağrılarınızı dindirmek istiyorsanız kulak ağrısına evde çözüm yöntemleri de mevcut.

Isı Yöntemi: Vücudunuzda yaşadığınız pek çok ağrıyı dindiren ısı, kulak ağrısında da yardımcınız oluyor. Teflonda ısıtıp havluya sardığınız bir fincan tabağı, ütü ile ısıtılan havlu ya da en düşük ayarda uzak tutularak ısısından faydalanılan saç kurutma makinesi ile ağrınızın azalmasını sağlayabilirsiniz.

Doğal Kulak Damlaları: Kulak kanallarına damlatarak kullanacağınız doğal kulak damlaları, bölgedeki tıkanıklığın kısa sürede açılmasını sağlayarak ağırınızı geçirir. Damla kullanımında önemli olan nokta, belirtilen damla sayısından fazla damlatmamanızdır.

Esnemek ve Sakız Çiğnemek: Ağrıyı doğrudan kesen yöntemler olmamakla birlikte, esnemek ve sakız çiğnemek östaki kanallarının açılmasını sağlamak için fayda gösteren bir yöntemdir.

Kulak Ağrısına Evde Bitkisel Çözüm

Tıbbi ilaçların hazırlanmasında en büyük rolü oynayan doğa ürünleri faydalarına göre ağrılarınıza çözüm üretebileceğiniz şifa kaynaklarıdır. Her bir doğa ürünü farklı bir hastalığa iyi gelir. Tüm ağrılarınıza deva olan doğa, kulak ağrınıza da deva olmaktadır. Kulak ağrınızda yardımcı olacak kulak ağrısına bitkisel çözüm önerilerini şöyle sıralandırabiliriz:

Soğan Kürü Mucizesi

Soğan antiseptik ve anti bakteriyel özellikler içerdiği için kulak ağrısında birinci çözüm noktası olarak görülüyor.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kulak ağrısı için soğan suyu uygulanmasının kesin çözüm olduğunu; bir damla çiğ soğan suyunun direk kulağa damlatılarak ya da kulak temizleme çubuğunun pamuğuna damlatılarak kulağa sürülmesi halinde, 2 dakika içinde ağrılarınızdan kurtulabileceğinizi belirtiyor.

Şikâyetin durumuna göre günde bir defa kullanabilirsiniz.

Sarımsak: Analjezik ve antibiyotik özellikleri ile bildiğimiz sarımsağın bir dişini rendeleyerek iki yemek kaşığı susam yağına ekleyin. Bir süre beklettikten sonra kulağınıza damlattığında, sarımsağın enfeksiyon giderici özelliği ile ağrılarınızın hafiflediğini göreceksiniz.

Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir Ahmet Maranki

Prof. Dr. Ahmet Maranki birçok hastalığa bitkisel çözümler sunuyor. Tamamen bitkisel olarak hazırladığı karışımlar ile şifa sağlayan Maranki; ilaç üretmediklerini, bitkisel tedaviler sunduklarını belirtiyor.

Eğer siz de kulak ağrısı şikâyeti için Ahmet Maranki’nin önerilerinden faydalanmak istiyorsanız, kendisinin çok titiz bir sistemle çalıştığını göreceksiniz.

Öncelikle ağrı sebebinizin doktor tarafından teşhis edilip edilmediğini soran yetkililer bir teşhis varsa ona göre ürün yönlendirmesi yapıyorlar.

Eğer elinizde teşhis yoksa analiz yaptırabileceğiniz şubelerinden birine giderek hem kulak ağrısı hem de diğer şikayetleriniz için Ahmet Maranki’nin bitkisel çözümleri ile ilgili bilgi ve ürün alabilirsiniz. Bitkisel çözümlerin her zaman etkili olduğunu fakat önemli olanın doğru teşhise doğru bitkisel ürünler olduğunu unutmayınız.

error: Copyright! Yaşamloji