Gano excel rooibos çayı nasıl kullanılır  Gano excel rooibos çayı nasıl kullanılır ? gano nasil kullanilir 600x400

Gano excel rooibos çayı nasıl kullanılır ?

Rooibos çayı aç karnına mi içilir, sütle içilir mi, günde kaç bardak içilmeli, ne zaman içilir gibi sorulara bu makalede cevap bulabileceksiniz.

Rooibos çayı ile tanışmamız bu yüzyılda oldu ve bazılarımız bu çayı çok sevdi. Bazılarımız kilo vermeye yardımcı olması, bazılarımız da kanser önleyici, toksin attırıcı özellikleri nedeniyle bu çayı tüketmektedir.

Gano excel rooibos çayının diğer rooibos çaylarından farkı nedir ?

Bir çok markanın rooibos çayı ürünü bulunmakta olup Gano excel rooibos çayının diğerlerinden farkı ayrıca reishi mantarı tozu içermesidir.

Gano excel firması dünya reishi mantarı üretiminin önemli bir bölümünü gerçekleştirmekte olup Malezyada devasa reishi mantarı üretim tesisi bulunmaktadır.

Rooibos çayı esasen Güney Afrika’ya özgü bir çaydır. Süpürge otuna benzer bir çalıdan (Asphalathus linearist bitkisi) elde edilen kafeinsiz bir çaydır. Güney Afrika’nın sömürgecisi İngiltere tarafından rooibos çayının ünü dünyaya taşınmıştır.

Malezyalı Gano excel firması klasik rooibos çayına reishi mantarı ekleyerek ona ayrı bir özellik katmıştır.

Şimdilerde Gano excel rooibos çayı dünyanın dört bir tarafında bir çok sağlık sorununa iyi geldiği ve kilo verdirdiği öne sürülerek pazarlanmaktadır.

Gano excel rooibos çayının bazı faydaları bulunmakla birlikte bu ürün hakkında “abartılı” bir tanıtım yapıldığını, aslında reklamı yapıldığı kadar bir faydası olmadığını söylemek mümkündür.

İlgili yazı: Gano çayı zayıflatır mı ?

Gano excel rooibos çayı nasıl kullanılır ?

Gano excel rooibos çayını diğer sallama bitki çaylarını demlediğiniz gibi demleyebilirsiniz.

Gano excel rooibos çayını demlemek için;

Orta boy bir kupaya yeter miktarda klorsuz suyu kaynatın. Kaynarlığı geçtikten sonra sıcak suyu kupaya koyun ve ardından 2 gramlık sallama Gano excel rooibos çayı poşetini kupaya daldırın.

4-5 dakika içinde poşetin içerisindeki tüm etken maddeler suya geçmiş olacak ve su çayın rengini alacaktır.

Artık Gano excel rooibos çayını içebilirsiniz. Demlenmiştir.

Gano excel rooibos çayı aç karnına mi içilir ?

Hayır aç karnına içilmez. Aç karnına içilirse midedeki asit dengesini bozabilmekte ve hassas mideye sahip kişilerde mide ekşimesi yapabilmektedir.

Çoğu kişide bu tür sorun olmaz ama tedbiren Gano excel rooibos çayının tok karna içilmesi daha uygun olacaktır.

Gano excel rooibos çayı sütle içilir mi ?

Gano excel rooibos çayını sade içebileceğiniz gibi sütle de içebilirsiniz. Klasik siyah çay demirini önlemektedir. Gano excel rooibos çayı bu konuda avantajlıdır. Ayrıca kafein içermediği için uykusuzluk sorununa yol açmaz.

Bununla birlikte Gano excel rooibos çayının tadını yadırgamanız mümkündür. İçerdiği reishi mantarı nedeniyle biraz acı ve buruk bir tadı bulunmaktadır.

Gano excel rooibos çayının tadını yumuşatmak ve içilebilir kılmak için sütle içebilirsiniz.

Sütlü Gano excel rooibos çayı nasıl yapılır ?

Önce yukarıda anlatıldığı şekilde Gano excel rooibos çayını kupanın içine demleyiniz. Süt ilave edeceğiniz için kupanın yarısına kadar su doldurmuş olmanız gerekir.

Daha sonra ısıtılmış sütü kupaya ekleyiniz. Genellikle sütlü Gano excel rooibos çayı için ölçü yarı yarıyadır. Yani kupanın yarısı çay, diğer yarısı süt olur.

Fakat siz ağız tadınıza göre bu oranı değiştirebilirsiniz.

Gano excel rooibos çayına şeker, tatlandırıcı eklenir mi ?

Eğer çayı şekersiz içemiyorsanız şeker veya tatlandırıcı ekleyebilirsiniz fakat bunlar çayın etkisini bir miktar azaltmaktadır.

Gano excel rooibos çayı günde kaç kere içilmeli ?

Birer bardak olmak üzere sabah, öğle, akşam yemeklerden sonra içebilirsiniz. Maksimum olarak günde toplam 3 bardak içilmelidir. İsterseniz daha az içebilirsiniz.

İlgili yazı: Gano Excel Sağlık Bakanlığı onayı var mı ?

error: Copyright! Yaşamloji