yara ameliyat izi nasıl ger mi? izi nasıl geçer Ameliyat ve Yara İzleri Geçer mi? izleri nas  l ge  er

Ameliyat ve Yara İzleri Geçer mi?

Ameliyat ve Yara İzleri Geçer mi?

Çeşitli sağlık sorunlarından ameliyat olmuş yada herhangi bir olay sonrasında oluşan yara izleri kişinin psikolojik olarak rahatsızlık duymasına sebep olabilmektedir. Günümüzde tıbbın ilerlemesi ile bu izlerden bazen tamamen, bazen ise gözle görülür bir şekilde kurtulabilmek mümkündür. Aşağıdan yara izi nasıl geçer ve ameliyat izi geçer mi bakalım.

Ameliyat, yara ve dikiş izleri genel olarak estetik ameliyat yapılarak tedavi edilebilmektedir. Çok derin ve ağır olmayan yaralarda ise cilt soyma işlemleri yapılarak cildin yenilenmesi sağlanır ve ciltte oluşan görüntü bozukluğu giderilir. Bu sayede hastanın psikolojisi de düzelmiş olur.

Yara izi nasıl geçer: Ameliyat izleri dışında çeşitli sebeplerle yüzde veya ciltte iz oluşmasına sebep olan yaralar da estetik müdahale ile tedavi edilir. Fakat çok fazla derin olmayan izlerin kalmaması cilt soyma işlemleri daha kolay bir kapatıcı olarak görülebilmektedir.

Ameliyat izi nasıl geçer: Herhangi bir cerrahi müdahaleden sonra oluşan dikiş izleri estetik cerrahi de en çok tercih edilen kapatma ameliyat yöntemidir. Bu ameliyatta genel olarak cilt üzerinde oluşan izlerin dikkat çekmemesini sağlamaktır. Fakat birçok kişi bu ameliyatta ciltte bulunan izlerin tamamen kapatma odaklı düşünmektedir. Ameliyat ile beraber oluşan dikiş izleri de aynı şekilde estetik operasyonlarla giderilir. Dikiş izi nasıl geçer diyerek araştırma yapan birçok kişi estetik ameliyat ile bu probleminden kurtulmuştur. Ayrıca ameliyat esnasında atılan dikişler dikkatli ve estetik olarak yapılırsa yara izi dışında ameliyat ve dikiş izi kalmayacaktır.

Ameliyat ve yara izleri geçer mi, tedavisinde kullanılan yöntemler: Cerrahi estetik operasyonlar dışında ilerleyen teknoloji ile uygulanan yöntemler artmış bulunmaktadır. Dermabrazyon ve lazer en çok tercih edilenlerdendir. Bunlar dışında Z-platy, W-platy, lipofilling, kortikosteroid enjeksiyon, silikon tabaka, medikal dövme gibi yöntemlerle de geçer. Bu yöntemlere başvurmadan önce mutlaka uzmandan hangi yöntem olması gerektiği bilgisi alınmalı ve ona göre tedaviye başlanmalıdır.

error: Copyright! Yaşamloji