sivilce akne izleri için sivilce Sivilce Lekeleri ve Akne İzleri Nasıl Geçer? sivilce akne izleri

Sivilce Lekeleri ve Akne İzleri Nasıl Geçer?

Çoğunlukla ciltte, dudak üstü, yanak ve yüzde çıkan sivilce izleri, akneler nasıl geçer ve cilt lekeleri için maske tarifi ile tedavi yöntemleri aşağıdadır. Bu akne ve sivilceleri patlatma yerine aşağıdaki sivilce izleri nasıl yok edilir önerilerini inceleyin;

Yüzdeki Sivilce İzlerinden ve Lekelerden Kurtulmanın Yolları;

Sivilce, kişinin yüzünde kötü izler bırakarak görünümü olumsuz etkileyeceği gibi insanın psikolojisinin bozulmasına da yol açar. Peki, sivilce izleri nasıl geçer? Sivilce izlerini geçirmek için kesinlikle patlatma, sıkma, oynama gibi hatalar yapmayın. Bu durum sivilcenin geçmesine değil aksine daha kötü bir hal alarak derin sivilce lekeleri bırakmasına neden olur. Öncelikle akne izlerini yok etmek için cildi her gün temizlemeli ve aşağıdaki yüz maskelerini uygulayabilirsiniz. Makyaj yapmayı çok seviyorsanız sivilceleriniz kaybolana kadar bir süre bu sevdanızdan vazgeçeceksiniz. Ve yağ bazlı bakım kremi kullanmakyerine su bazlı yüz kremleri kullanın.

Yağ Oranı Yüksek Makyaj Malzemeleri ve Yiyecekler Sivilce Yapıyor;

Sivilce lekeleri için yediğiniz, içtiğiniz besinlere de dikkat etmelisiniz. Genelde cilt yapıları yağlı olan kişilerde akne çıkma ihtimali fazladır, bu yüzden yağ oranı yüksek gıdaları bir süre hayatınızdan uzak tutacaksınız. Sivilce çıkma nedenleri arasında yeteri kadar su içmemek ve vücudun ihtiyacı olan vitamini almamak yer alır. Su, cildinizin nem oranın düzenleyerek cildin canlanmasını, ölü derilerin ve kirlerin ciltten atılmasını sağlar. Cilt için gerekli vitaminleri meyve, sebze tüketerek alabilirsiniz, böylece cilt kendini savunur ve akne ve sivilce gibi sorunlar da ortaya çıkmamış olur.

Sivilce izlerini yok etmek için eczaneden krem veya hap alabilirsiniz, yalnız bu ilaçları arkadaş tavsiyesi ile değil, doktor tavsiyesi ile almanız gerekir. Sivilce izleriniz doğal yollarla geçmiyorsa lazer ile kesin sivilce tedavisi yöntemini de deneyebilirsiniz.

Sivilce Lekeleri ve İzlerini Geçiren Doğal Tedavi Yöntemleri;

Sivilce izlerinden kurtulma yollarını soranlara ilginç ve güzel bir tekniğimiz daha var. Akne içerisindeki iltihapları yok etmek için buz kullanabilirsiniz. Buz, cilde yaptığı soğuk etki ile iltihap oluşumunu engelleyerek cildin eski ve parlak haline kavuşmasını sağlayabilir. İnce bir tül içerisine koyduğunuz buzu sivilceli bölgelere 10 dakika boyunca gezdirerek sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Genellikle cilt ve yüzde çıkan akne ve sivilceler bu şekilde geçer.

Akne izleri için faydalı bir diğer yöntem de kuşburnu çekirdeğinin yağıdır. Aktarlarda kolayca bulabileceğiniz bu ucuz ve bitkisel yöntem ile aknelerinize elveda diyebilirsiniz. Bu özel yağ akne yok etmenin dışında cildin yaşlanmasını yavaşlatarak kırışıklıkları ve ince çizgileri de önlemektedir.

Kırmızı Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer Doğal Tedavi Çözümleri;

Yüzdeki kırmızı ve kızaran sivilce izleri genelde sivilceleri gördüğü anda sıkan ve kanamasına neden olan kişilerin cildinde görülür. Bazı kişilerde bu kırmızı sivilce lekeleri kendi kendine de geçer fakat oynamayınız. Sivilceyi sıktıktan sonra içerisindeki mikroplar tam anlamı ile çıkmadıysa ileriki aşamalarda kahverengi sivilce izleri ve çukurlar oluşabilir.

Bu izleri daha ilk aşamadayken üzerine buz koyarak şişlik ve kırmızılığın azalmasını sağlayabilirsiniz. Cildi ölü hücrelerden arındıran peeling etkisi yapan doğal kozmetik ürünleri yada evde yapılan sivilceler için doğal çözüm peeling maskelerinden kullanabilirsiniz.

Sivilce İzleri Yok Eden ve Kırmızı Lekeler İçin Maske Tarifleri;

sivilce izleri sivilce Sivilce Lekeleri ve Akne İzleri Nasıl Geçer? sivilceAkne sivilce izlerine çözüm kremi: Kırmızı sivilce izi için bitkisel çözüm ilk tercihiniz olmalıdır. Cildinizi temizledikten sonra taze limonun suyunu sıkın ve çay tabağına koyun, sonra pamuğu limon suyuna batırıp kırmızı veya kahverengi sivilce izlerinizin olduğu yerlere sürün.  10-15 dakika bu şekilde bekledikten sonra cildinizi temizleyebilirsiniz. Limon suyu ile sivilce tedavisi bilinen en yararlı ve basit yollardan birisidir.

Sivilce ve Akne Lekelerine Bitkisel  Çözüm;

Sivilce ve Akne lekeleri için sizlere önereceğim ilk doğal çözüm yemek sodasıdır. Bir çay kaşığı yemek sodasını ve bir tatlı kaşığı arındırılmış suyu karıştırın. Hazırladığınız bu bitkisel karışımı sivilce ve akne lekelerine sürün. Cildinizde 1-2 dakika beklettikten sonra iyice durulayın. Bu basit bitkisel çözüm sayesinde istenmeyen sivilceler, iz ve lekelerden kurtulabilirsiniz.

akne izleri sivilce Sivilce Lekeleri ve Akne İzleri Nasıl Geçer? akneSivilce izlerine maske tedavisi: Sivilce ve akne izi için diğer bitkisel çözüm zeytinyağıdır. Zeytinyağını sivilce ve akne olan bölgelere sürerek cildin mikroplardan dolayı kaybettiği elastik yapıyı ve parlaklığı geri kazandırabilirsiniz. Bu bitkisel sivilce maskesini yemek sodası yönteminden sonra uygulayarak 2 kat daha fazla yarar sağlayabilirsiniz.

Sivilce ve akne lekelerinin yok etmek zamana bağlıdır, sizlere anlatmış olduğumuz maske tarifleri ve yöntemleri sadece 1-2 kere yaparak sonuç alamazsınız. Düzenli olarak her gün uygulayacağınız bu basit ve sağlıklı yöntemler sayesinde hayalinizdeki cilde kavuşabilirsiniz.

error: Copyright! Yaşamloji