kan grubuna gore diyet kan grubuna göre diyet, diyet çeşitleri Kan Grubuna Göre Diyet kan grubuna gore diyet
kan grubuna gore diyet

Kan Grubuna Göre Diyet

Kilo problemi, birçok insan için fazlasıyla can sıkıcı bir durum teşkil etmektedir. Gereğinden fazla kiloya sahip olan kişiler, bu kiloları vermekte oldukça zorlanmaktadırlar. Hele ki belli bir yaştan sonra almış olduğumuz fazla kiloları vermek çok daha fazla zorlaşmaktadır. En başta bayanlar olmak üzere, belli bir kilonun üzerine çıkan kişiler bu durumdan rahatsız olmaya başladıkları andan itibaren hemen diyet yapma hevesi içerisine girmektedirler. Kimileri de özel diyetisyenler eşliğinde kilolarını kontrol altına almaya çalışmaktadırlar. Her ne kadar belli bir süre bu tarz çabalarla alınan fazla kilolardan kurtulmaya çalışılsa da bunların birçoğu hüsranla sonuçlanmaktadır.

Fazla kilolardan kurtulmanın yolları içerisinde en çok başvurulanı diyet uygulamaya çalışmaktır. Diyet uygulamaya karar veren kişiler ya kulaktan dolma bilgilerle ya da internet vasıtasıyla araştırarak buldukları diyet yöntemleriyle yola çıksalar da bunların birçoğunda istenilen neticeye ulaşılamamaktadır. Bunun en büyük sebebi de düzenli ve programlı diyet uygulamanın çok kolay olmayışıdır.

Şu ana kadar fazla kilo alımı ve bu kilolardan kurtulmak için başvurulan yollardan bahsettiğimiz yazımıza farklı bir diyet yöntemiyle, yani kan grubuna göre diyetle devam edeceğiz. Son dönemlerde adından sıkça bahsedilen bu diyet şeklini uygulamak için öncelikle kan grubunuzu ve bu kan grubuna göre en uygun diyet şeklinin ne olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Kan grubuna göre diyet nasıl uygulanır?

0 grubu kana sahip olan kişiler, bilimsel olarak metabolizmaları biraz yavaş çalıştığından dolayı kilo alma potansiyelleri daha fazladır. Bu nedenle de ağır ve yağlı gıdalardan uzak durulmalı, ayrıca bolca spor yapılarak vücudu olabildiğince hareket halinde tutmak gerekmektedir. Kırmızı et ve sebze yemekleriyle ilgili bir şikâyetiniz olmasa da şekerli gıdalar için aynı şey geçerli olmayacaktır. Öğünlerinizde olabildiğince sebze bulundurmanız kilo dengeniz için önemli olmakla beraber süt ürünlerinden mümkün olduğunca az faydalanmanız sizler için önemli olacaktır.

A grubu kana sahip olan kişiler et ürünlerinin tüketiminde dikkatli olmalıdırlar. Bu kan grubuna sahip olanlar fazlaca stres grubu içerisinde olduklarından sindirim problemleriyle karşılaşabilmektedir. Bu nedenle hazmı daha kolay olan gıdalar daha fazla tercih edilmelidir.

B grubu kana sahip olanlar, a grubunda olduğu gibi stres grubunda yer aldıklarından sindirim sistemi ile söylediklerimizi burada da yineleyebiliriz. Bunu söylerken sindirim sisteminin kötü çalıştığından bahsetmemekle beraber aksine bu kan grubuna sahip olanların sindirim sistemleri çok iyi çalışmaktadır. Bahsettiğimiz şey sadece stres ve kaygının sindirimi çok çabuk etkilediğidir. Aynı zamanda bu kan grubundakiler süt ürünlerinin tüketimiyle ilgili bir problem yaşamayacaktır.

Ab grubu kana sahip olanlar, a ve b kan grubu özelliklerinin ikisinden de almaktadırlar. Ab kan grubundakiler, sindirimi kolay yiyecekleri daha fazla tüketmelidir. Aynı zamanda yağlı gıdalar ve süt ürünlerinden olabildiğince uzak durmalı, yemek öğünlerini de olabildiğince düzenli bir şekilde ayarlamalıdırlar.

error: Copyright! Yaşamloji