mide bulantısına evde bitkisel ne iyi gelir mide bulantısı Evde Mide Bulantısına İyi Gelen Bitkiler ve Yöntemler mide bulant  s

Evde Mide Bulantısına İyi Gelen Bitkiler ve Yöntemler

Evde Mide Bulantısına Ne İyi Gelir? Yöntemler ve Bitki Çayları 

Mide bulantısı kusmadan önce yaşanan ve midenin karışması sonucu oluşan bir durumdur. Genellikle bir hastalık olarak nitelendirilmez ancak bazı durumlarda hastalıklar görülmeden önce mide bulantısı gibi belirtiler meydana gelebiliyor.

Pek çok farklı nedene bağlı olarak mide bulantısı görülebilmektedir. Özellikle mide bulantısına neden olan sebepler arasında hastalık belirtileri, aşırı stres, gıda zehirlenmeleri, alkol alımı ve migren görülmektedir. Mide bulanmasına evde çözüm olabilecek bir kaç farklı yöntemi sizler için araştırdık. Evde mide bulantısına iyi gelen yöntemler ve bitkileri ile nasıl geçer birlikte inceleyelim.

Mide Bulantısına Evde İyi Gelen Yöntemler, Bitkisel Çaylar Aşağıdadır.

Midenizin bulandığı ve bir süre devam ettiği durumlarda nane çayı içebilirsiniz veya 1 dal nane yaprağı çiğneyebilirsiniz, iyi gelecektir.

Temiz hava almak ve bol oksijenli ortamda hafif tempolu 15 dakika yürümek baş ağrısı ve mide bulantısına iyi gelir.

1 avuç fındık tüketmek mide bulantısını geçirmek için etkili bir yöntemdir. Bunun dışında bademde fındık kadar etkilidir. Beraberinde gelen halsizlik için de iyi gelir.

Gün içerisinde yeteri kadar sıvı tüketilmediğinde aynı şekilde mide bulanması görülebilmektedir. Bunun için günde ortalama 1.5-2.5 litre kadar su tüketmelisiniz.

Mideniz sebepsiz yere bulanıyorsa lif açısından zengin olan yiyecekler iyi gelir, bunlara örnek meyveler arasında 1 elma tüketmek mide bulantısını geçirecektir.

Mide bulantısı beraberinde baş ağrısı görülüyorsa nane, limon, lavanta ve kaynatılmış zencefil koklamak evde yapılacak tedavi yöntemidir.

Özellikle gebelik gibi mide bulantısının sık görüldüğü dönemlerde sizi rahatsız etmeyecek ve evde mide bulantısına en iyi gelen yiyecekler arasında gösterilen limon tüketilmelidir. Limonu yemek ve koklamak mide ağrısı ve bulanmayı hafifletecektir. Hamile kadınlar için etkili yöntemler içindedir.

Araç, deniz tutması gibi faktörlere bağlı olarak görülen mide bulantıları için ise zencefil tüketilmesi faydalı olacaktır.

Uzun süre aç kalmak mide bulantısına sebep olabilmektedir, bunun için sizi rahatsız etmeyecek hafif yiyecekler ile midenin bulantısını geçirmek mümkün.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz mide bulantısına evde iyi gelen yöntemler işe yaramayacak olursa ve mide bulantısı artarak devam ederse kesinlikle doktora başvurmalısınız. Mide bulantıları çok ciddi rahatsızlıkların habercisi olabilmektedir. Aşağıdan ağrı, bulanma ve mide ekşimesine iyi gelen bitkisel çaylar verilmiştir.

Mide Bulantısına İyi Gelen Yiyecekler ve Ekşime, Bulanma Bitki Çayları İle Nasıl Geçer?

Zencefil Çayı: Kaynamakta olan suyun içerisine zencefil kökü veya yaprakları eklenerek hazırlanan çayın demlenme süresi yaklaşık olarak 10 dakikadır. Mide bulantısına iyi gelen bitki çayları arasında en önemlisi olan zencefil çayı düzenli tüketiminde her türlü mide bulantısına hemen iyi gelmektedir. Ayrıca ağrı ve ekşimeye de faydalıdır.

Bitki Suyu Karışımı: Ihlamur suyu, zencefil ve tatlandırmak için doğal bal ilave edilerek hazırlanan bitkisel kür mide bulantısına iyi gelmektedir. Ihlamur suyu ve zencefil suyundan birer yemek kaşığı ekleyerek çay bardağında hazırlayacağınız bitki kürüne damak zevkinize göre dilediğiniz oranda bal ilave edebilirsiniz. Bunun dışında sadece ıhlamur suyu da etkili bir tedavi yöntemdir.

Ballı Kakule: Mide bulantısına ve yanmasına evde iyi gelen doğal yöntemler arasında bir diğer önemli bitkisel kür ise, 2 adet kakulenin kızartılarak toz haline getirilmesi ve yaklaşık olarak 1 çay kaşığı kadar doğal bal ile karıştırılması ile oluşturulan kür tarifidir. Özellikle mide bulantısı beraberinde gelen kusma ve ekşime hissine karşı çok etkili bir kürdür.

mide ağrısı nasıl geçer mide bulantısı Evde Mide Bulantısına İyi Gelen Bitkiler ve Yöntemler mide a  r  s  na iyi gelen bitkiler 150x150Ballı Su: 1 Su bardağı kadar suyun içerisine yaklaşık olarak 2 yemek kaşığı kadar bal ilave ederek çok iyi şekilde karıştırın ve içebildiğiniz kadar için. Mide bulantınızı anında veya kısa süre içerisinde giderecektir. Doğal  balın sağlık açısından bir çok faydaları vardır. Artı olarak halsizliğe faydalıdır. Ağrı ve mide bulantısı nasıl geçer sorusunun diğer cevabı bu karışımda gizlidir.

Soğan Suyu: Soğanın suyunu çıkartın ve 1 yemek kaşığı kadar tüketin. 10 dakika içerisinde mide bulantısını bastıracaktır.

error: Copyright! Yaşamloji