karabuğday diyeti  Karabuğday Diyeti Listesi ile Nasıl Zayıflanır? karabug  day diyeti
karabuğday diyeti

Karabuğday Diyeti Listesi ile Nasıl Zayıflanır?

Karabuğday Diyeti Nedir?

Karabuğday Türkiye çapında yeni yeni popüler olmaya başlayan ve sayılı olarak mucizevi yararları bulunan besinlerden birisidir. Kilosunda fazlalık olduğunu düşünen kişiler ve şok diyet uygulaması gereken kişiler bu diyetten yana tercih kullanabilir. Ancak unutulmaması gereken bir şey vardır ki şok diyetleri 3000 ila yedi gün arasında yapılmalıdır. Karabuğday diyeti ise üç gün ile sınırlandırılmıştır. Bilinmesi gereken bir şey vardır ki üç günlük uygulanan bir diyette ütopik kilolarım verilmesi mümkün değildir. Bu diyet bir ayda tek seferden fazla yapılmamalıdır. Kalıcı bir sonuç elde edilmek isteniyorsa aylık periyotlarla yapılmalıdır. Sağlıklı bir beslenme düzenine girmeden önce şok diyeti ile altyapı oluşturabilirsiniz. Karabuğday diyeti bu alt yapının oluşturulmasında en önemli diyetlerden birisidir. Karabuğday yapısı gereği hem tok tutan hem de besleyicileri yüksek olan bir besindir.

Karabuğday Diyeti Faydaları

Eski insanların neredeyse her yemekleride kullandıkları karabuğday günümüzde popülerliğini tekrardan kazanmaya başlamıştır. Gerçek anlamda mucize olarak nitelendirilebilecek bir besin kaynağı olmakla beraber kısa sürede yağ yakan ve vücutta detoks etkisi yaratan bir besin kaynağıdır. Karabuğday antioksidan bir besindir ve antioksidan beslenmek sağlıklı yaşamın kapılarını aralayan yegâne işlemlerden birisidir. Karabuğday diyeti uygulayan kişiler oldukça olumlu yorumlar da bulunmuş ve sonuçlarından oldukça memnunlardır. Aynı zamanda kullanıcıların yaptığı yorumlar neticesinde anlaşılıyor ki denenmiş ve uygulaması kolay olan bir diyettir. Eğer ki vücudunuzda bir takım değişiklikler yapmak istiyorsanız ve olduğunuz kilodan memnun değilseniz kendinizde bir temizleme işlemi yapmak istiyorsanız leblebi diyeti tam size göredir.. Ancak unutulmaması gereken bir gerçek vardır ki üç günde verilen kiranın yüzde ellisi ödemdir. Ve şok diyetlerinde kas kaybı yaşayabilme riskinizi asla unutmamanız gerekmektedir leblebi diyeti ara öğünler dinlendi leblebiden dolayı oldukça lezzetlidir.

Karabuğday Diyeti Zararları

Karabuğday diyeti de diğer pek çok şok diyeti gibi az zamanda uygulanabilen diyetlerdendir. Uzun süre uygulanması halinde kalıcı sağlık sorunlarına neden olabilir. Örneğin 18 yaş altı gelişim çağındaki kişiler bu diyeti kesinlikle uygulamamalıdır. Fazla kilo sorunu yaşamayan bir kişi bu diyeti uygulayabilir ancak yine de aynı koşulları uyuması gerekmektedir. Bu diyet düşük kalorili olmasından ötürü uzun zamanlarda uygulaması oldukça sakıncalıdır. Şeker hastalığı gibi pekçok kronik hastalık çeşidi bulunmaktadır ve bu hastalığa sahip kimseler bir hikmet danışmadan kesinlikle şok diyet uygulamamalıdır. Aksi halde bu hastalıklardan ötürü daha büyük sorunlarla karşılaşabilirler. Karabuğday diyeti düşük kalorilidir ve bu diyet esnasında halsizlik gibi yan etkiler görebilirsiniz. Zaman içersinde halsizlik azalacağı için sonradan alışkanlık kazanabilirsiniz. Ancak halsizlik hareket edemeyecek seviyeye gelirse kesinlikle uygulamayı kesmelisiniz.

Karabuğday Diyeti Sağladığı Kolaylıklar

Karabuğday yapısı gereği suyla temas ettiği an şişmeye başlayan bir besindir. Yani bu da demek oluyor ki mideye girdiği an mide suyunu emerek şişer ve tokluk hissi uyandırır ve aynı zamanda içeriğinde ya bulunmaması ve az miktarda karbonhidrat değeri taşıması gereğince enerji verir ve kişide tokluk hissi uyandırır. Bilinmesi gereken bir gerçek vardır ki sadece üç günlük kürlerde değil hayatınızın genelinde karabuğdayı besin maddesi olarak kullanmalısınız. Çünkü içeri mucizevi derler taşır. Sizleri oldukça sağlıklı kılar.

Karabuğday Diyetinde Sabah-Öğlen-Akşam Yemeği

Diye turu farketmeksizin sabah kahvaltısı hayatımızın en önemli öğünlerinden birisidir. Ya yakımını destekleyici ve diyette başı çeken öğün olan kahvaltıda proteini kesinlikle tüketmelisiniz. Aynı zamanda bu diyet içerik bakımından ara öğün içermemektedir. Öğlen ve akşam yemeklerinde yoğurt eşliğinde karabuğday ve birer porsiyon et yemeği yemeniz gerekmektedir. Bunların yanında bol yeşillik ihtiva eden salatalar ve ekstra yoğurt yiyebilirsiniz. Karbonhidrat kaynağı olarak başlı başına kara buğdayı kullandığınız için ekstra karbonhidrat kaynağı olarak sadece yemeklerinizin yanında birer dilim ekmek yiyebilirsiniz. Yediğiniz ekmek kepekli olmalıdır ve şekerli gıdalardan uzak durmalısınız. Çay kahve ve bitki çayları serbesttir. Aynı zamanda yağ yakmaya yardımcı içecekleri de içebilirsiniz. Buna örnek verecek olursak greyfurt suyu bulunmaz bir nimettir. Aynı zamanda diyete yardımcı olarak ılık su ve maden suyu da tüketmelisiniz. Yemeklerden önce ılık su içerseniz bu tokluk hissi yaratacaktır ve zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

error: Copyright! Yaşamloji