mutlu mutlu bir ilişki için Mutlu Bir ilişki için 10 Öneri mutlu bir ili  ki i  in
mutluluk için

Mutlu Bir ilişki için 10 Öneri

Mutlu bir ilişki için

Herkes özel yaşamında ki partneri ile mutlu bir ilişki için hayal kurar. Bu hayale dayanarak da ilişkinin temelleri atılır. Zamanla her şey yolunda giderken evlilik için adımlar atılır. Hiç bilmediğinizi sandığınız ve anlam veremediğiniz anlaşmazlıklar ile huzursuzluklar çıkabilir. Mutsuzluk ile mutluluk birbirinin zıttı olan göreceli duygulardır. İki tarafında aynı anda mutlu olmak istemesi zaten mutsuzluğun ortadan kalkması için büyük bir adımdır.

mutlu olmak için mutlu bir ilişki için Mutlu Bir ilişki için 10 Öneri mutlu bir ili  ki evlilik i  in

Dürüst Olmak Önemli

Her ilişkide olduğu gibi ikili ilişkilerde de dürüstlük oldukça önemlidir. Ne olursa olsun çiftlerin birbirine yalan söylememesi mutluluğu kuvvetlendirecektir. Yalan söylemeniz bir sıfır yenik durumda başlamanız demektir. Yalan söylemenizi gerektirecek durumlarda bile dürüst olmanız arada ki güveni ve bağı sağlamlaştırır.

Negatif Enerjinizi Ona Yüklemeyin

Gününüz kötü bile geçse bu partnerinizi ilgilendiren bir şey değildir. İş ya da arkadaşlarınız arasında hoşlanmayacağınız olaylar yaşamanız, partnerinize karşı sinir olmanızı gerektirmez. Mutlu bir ilişki için altın kurallarından biri de birbirlerine sabreden çiftlerdir, zulüm eden değil. Bu yüzden sinirlenmek yerine onunla paylaşabilir ve sinirinizi biraz olsa da hafifletebilirsiniz.

Ses Tonunuza Dikkat

Hangi durumda olursanız olun, kırgınlıklarınızı yada öfkenizi ses tonunuzu kullanarak belli etmeyin. Birbirine bağırmak demek aslında dinlememenin bir işaretidir. Bir tarafın sesi yükseldiyse karşı tarafın alçak tonda konuşması daima diğer ses tonunu da sakinleştirecektir. Birbirinize bağırmak yerine sakin sakin konuşmak, anlaşmanın ve mutluluğun habercisidir.

 

Öncelikleriniz

Hayatınızdaki önceliklerinizin sınırlarını hiçbir zaman şaşırmayın. İkili bir ilişki, diğer ilişki ve yaşantılarınızdan önemlidir. Bu önem zaman kavramı ile değil, tavır ve saygı ile de belli edilir. Yoğun iş temposunda çalışan birinin partnerine vakit ayıramıyor olması ona ilgi göstermeyeceği anlamına gelmez. Mutluluğunuz için onu düşündüğünüzü gün içinde ona hatırlatın bu kısa bir mesaj bile olabilir.

Saygınızı  Koruyun

Saygılı olmak saygı duyulmayı tetikler. İki hayatın birleşmesi demek, tekilden çoğula yükselmektir. Tekil yaşantınız ile partneriniz arasında bir bağ oluşturmalısınız. Birbirinizin hayatlarına, arkadaşlarına, ailesine ve birbirinize saygı göstermek, mutluluğun bir diğer altın kuralıdır. Sevgi ile saygıyı ayrı tutacak olursak, unutmayın ki sevmediğiniz bir insana bile saygı gösterebilirsiniz.

İlgili Olmak Zor Değildir

Partnerinize gününüz yoğun bile geçse ilgi göstermeniz zor bir durum değildir. Hele ki teknolojinin bu kadar gelişmiş olduğunu sayarsak. İlginizi ve sevginizi göstermekten hiçbir zaman vazgeçmeyin. Ufak tartışmalar olsa bile onu sevdiğinizi söylemek, mutluluğunuzu körükleyecektir.

Affetmek Büyüklükten Ziyade Mutluluktur

Herhangi bir kavga sonrasında birbirine küs olmak, aradaki soğukluğu arttırır. Birbirini özlemek yerine o an ki kızgınlıkla gereksiz bir hava esmesine sebep olabilirsiniz. Bu yüzden sebep ne olursa olsun affetmek mutluluktur. Kırgınlık ve kızgınlığı bir anlık yaşamınız, mutluluğunuzu arttıracaktır.

İçe Atma Konuş

Ne olursa olsun aklınızı kurcalayan bir şeyi içinize atmayıp, partnerinizle konuşmamanız olayı içten içe büyütür. Bir anda bunu patlatmak yerine, hemen her şeyi konuşmalısınız. Soru işaretlerinizi geçmişe gömerek, kavgalar esnasında hortlatmak sizi suçlu çıkaracak ve belki o anda duyduğunuz cevaptan tatmin olamayacaksınız. Herhangi bir durum için düşüncelerinizi kurcalayan bir durum var ise, bunu hemen partnerinizle paylaşmalısınız.

Arkadaşlıkların Önemi

Onun arkadaşı sizin arkadaşınız, sizin arkadaşınız da onun arkadaşı olmalı. Bu vesile ile çevre bağlarınız kuvvetlenir ve birbirinize olan hayranlığınız artabilir. Ona saygı ve sevgi gösterirken, partneriniz arkadaşlarına da özel bir saygı göstermeniz önemlidir.

Zorlama Yapma Devam Et

İstekleriniz ne olursa olsun ikinizi de ilgilendirir. Partnerinizin istemediği bir şey hakkında ısrar etmeniz onu sıkar. Ayrıca unutmayın ki istemeyerek yapılan hiçbir şey mutluluk getirmez. Ortan noktayı bulmak önemlidir. Hiçbir zaman unutmayın ki, ısrar edip ikna etmek ortak nokta değildir.

Mutlu bir ilişki için tavsiye ve önerilerimizi dikkate almanız dileğiyle..

error: Copyright! Yaşamloji