itibar itibar oluşturmak için İyi İtibar Oluşturmak İçin itibar olu  turmak i  in
itibar

İyi İtibar Oluşturmak İçin

İyi İtibar Oluşturmak İçin Ne Yapmalı?

Herkesin kendi karakter yapısı bulunur. İnsanın bu doğal karakter yapısının çevresine yansıttıkları vardır ve kurulan ilişkilerde bu yansımalar önemli rol oynar. Sevilen biri olmakla itibar duyulan biri olmak arasında çeşitli farklar bulunmaktadır. İtibar edilen biri olmak güven ile alakalıdır. İş hayatında ya da sosyal yaşantılarda itibar görmek için yapılması gerekenler vardır. Bunlar genellikle yeni bir iş ortamına ayakbastıysanız eğer farklılık göstereceği gibi, sosyal yaşantınızda da değişimlere uğrar. İyi itibar oluşturmak için; ortak nokta ise güven kazanmaktır.

Güven, İtibar Kazanmak İçin;

Söz verdiğiniz herhangi bir konu için, sözünüzü ikiletmeden yerine getirmeniz ve bunu tabulaştırmanız, çevrenizdekilerin size itibar göstermesine neden olacaktır. Söylediğiniz her sözün gerçekleşmesine dayanarak, bir zamandan sonra siz sadece söylediğiniz zaman oluşmuş gibi kabul görür. Bu da prestijinizi arttırırken, güven duygularının arttığının göstergesidir. İyi bir itibar oluşturmak hemen gerçekleşen bir bulgu değildir. Zaman, emek ve azimli olmanın getirdiği bir duygudur. Hemen yeni tanınan biri için itibar gösterilmez, ama adınız saygı ve güvenle duyulmuş ise sizi hiç tanımayan biri bile size itibar edebilir. İtibar kazanmak özellikle iş yaşantısında gereklidir. Çalışan olarak bağlı bulunduğunuz iş yerinde itibar sahibi olmayı herkes ister. Sözüne güvenilen, pozisyonunu ne olursa olsun saygı gören biri olmanın büyük getirisi vardır. Çalıştığınız yerde siz saygı gösteriyorsanız eğer çevrenizdekilere, onlarda size saygı gösterecektir. Bir işi yaparken öncelik olarak kendi uğraşınızı sarf etmek, takım çalışmalarında kişi ayrımı yapmadan yardım eli uzatmak, iş üzerinden bile verdiğiniz sözlere sadık olmak itibar kazandıracak önemli adımlardan birsidir.

güven itibar oluşturmak için İyi İtibar Oluşturmak İçin itibar g  ven kazanmak

İtibar Sahibi Nasıl Olunur? İtibar Oluşturmak İçin;

Kötü itibar sahibi iseniz ve bunu düzeltmek istiyorsanız eğer, öncelikle itibarınıza gölge düşüren nedenleri bulmanız gerekir. Oluşmuş problemin bulunması aynı zamanda onu fark etmeyi de beraberinde getirir. İtibarınıza olumsuz etkilen problem için farkındalık kazandıktan sonra direk olarak çözüm üretmeniz gerekir. Sizin haricinizde itibarı kötü olanlardan uzaklaşmanız bir nebzede olsun kendiniz için olumlu bir adımdır. Yeniden bir itibar oluşturmanın ilk adımı saygıdır. Öncelik olarak ne olursa olsun çevrenizdekilere saygı göstermelisiniz. Saygı zaman alan bir duygu değildir. Hemen saygı gösterdiğiniz zaman muhakkak karşılığını alırsınız. Çevrenizin size güven duyması için biraz zaman geçmek zorundadır. Eğer sabırlı, saygılı ve dürüst olursanız zamanla güven kazanmaya başlayabilir ve yeniden itibarınızı kuvvetlendirebilirsiniz.

error: Copyright! Yaşamloji