zayıflamak için zayıflamak için püf noktalar Zayıflamak İçin Püf Noktalar  zay  flamak

Zayıflamak İçin Püf Noktalar

Zayıflamak için püf noktalar nelerdir, neler yapmalı?

Hızlı Zayıflamak isteyenler yarı aç kalarak uyguladıkları diyetle haftada 4-5 kilo verecek olması aslında bu kiloların, vücut yağ depolarında herhangi bir azalma yapmadığını biliyor muydunuz? . Sadece diyet yaparak kaybedilen kiloların büyük bir kısmı kas kitlesi ve vücut suyundan  olacaktır. Bu sebeple diyeti bırakır bırakmaz verdiğiniz kiloların daha fazlasını aynı hızla geri alırsınız.

Sağlıklı bir beslenme programı ile birlikte günde 15 dakikayla başlayarak arttırılan tempolu yürüyüş ve egzersizler, sizin kilo veriminizi kolaylaştırmakla kalmayacak aynı zamanda vücudun metabolizma hızını arttıracaktır. Ayrıca  tür egzersiz ve aktivitelerin  kişinin psikolojik dengelerinden tutun da kalp ve damar sistemi, form durumundan sağlık açısından da    olumlu yönde etkileri vardır.

İşte Zayıflamanızı Kolaylaştıracak O Püf Noktalar

Kahvaltıda Protein Ve Karbonhidrat Tercih Edin !
500 kalorilik bir kahvaltıda protein ve karbonhidrat içeren besinleri bir arada tüketmek kilo vermeye yardımcı olabiliyor.

Öğle Yemeklerini Dışarıda Yememeye Çalışın

Araştırmalara göre ; öğle yemeklerini dışarıda yemeyi tercih eden kişilerin daha fazla kilo aldığı gösteriliyor..

Sabah 1 Bardak Ilık Su İçerek Güne Başlayın

Sabah kahvaltıdan önce içeceğiniz bir bardak ılık su hem bağırsak faaliyetlerinizi hızlandıracak hem de tokluk hissi verecektir.

Egzersiz Ya da Yürüyüş Yaparken Yanınızda Mutlaka Su Bulundurun

Egzersiz yada yürüyüş yaparken azar azar su içmeniz uzun süre spor yapmanızı sağlıyor. Böylece daha hızlı kilo kaybı sağlanıyor

Günde En Az 10-15 kalori Atmayı Hedefleyin

Kilo vermeyi istiyorsanız beslenme programınızdan günde 10 kaloriyi atmayı hedefleyin.

Beslenme programından çıkaracağınız her 10 kalori size 1 kilo kaybı olarak geri dönecektir.

Zayıflamak için püf noktalar konumuzu okudunuz, diğer zayıflama yazılarımıza göz atabilirsiniz. Bu konularda zayıflama koçu önerilerini dikkate almanızı öneriyoruz.

error: Copyright! Yaşamloji