kekik çayı ile zayıflama kekik çayı Kekik Çayı Suyu Kalorisi İle Zayıflama kekik   ay

Kekik Çayı Suyu Kalorisi İle Zayıflama

Kekik Çayı İle Zayıflama Zayıflatır mı? Adet Söktürücü ve Faydaları Nasıl Yapılır? 

Kekik çayının vücudumuz üzerinde pek çok olumlu faydaları olduğu gibi zayıflatıcı etkileri de bilinmektedir. Eski dönemlerde çok çeşitli hastalıkların tedavisinde kekik çayının kullanıldığı görülmüştür. Kekik çayı ile zayıflamak için günde 2 fincan çayı düzenli olarak tüketmek yeterli olacaktır. Vücuttaki kan dolaşımını hızlandıran kekik suyu kan yapıcı etkiler göstermektedir.

Kekik suyunun zayıflatıcı etkileri çok fazladır ve beraberinde kandaki yağ oranını düşürerek kolesterole de iyi gelmektedir. Kekik çayı hazırlamak için doğal olarak toplanan kekikleri kullanmak ve çayı demleyerek tüketmek en iyi sonuçları verecektir.

Kaç kalori: Kekiğin kalorisi yok denilecek kadar çok azdır. Fakat çayının kalori değeri ölçülmediği için tam bilinmemektedir.

Kekik çayı tarifi ve zayıflatır mı: Doğal bitki çayları içerisinde en lezzetli olanlardan bir tanesidir. İçimi sırasında çok hoş bir koku yaymaktadır. Kilo verme sürecinde mideyi düzene soktuğu için zayıflatır etkisi vardır diyebiliriz. Yapılışı: 1 Su bardağı kadar kaynatılmış suyun içerisine 1 çay kaşığı kadar kekiği ilave ediyoruz ve yaklaşık olarak 1-2 dakika kadar demlenmesi için bekliyoruz. Daha sıcak olmasını istiyorsanız altı açıkken kekiği ilave edebilirsiniz. Ayrıca aktarlarda poşet içerisinde bu çayları bulabilirsiniz.  Acı tadının suya geçmemesi için çok fazla demlenmesi önerilmemektedir. Kimileri bu çayı süzmekte ve içerisine saf limon suyu koymaktadır.

Kekik Çayının Faydaları: Kekik çayı zayıflamak için bire bir olan bir çaydır. Bunun dışında özellikle kış aylarında görülen nezle ile grip gibi rahatsızlıkların tedavisinde tüketilmelidir.

Solunum yolu ile ilgili tüm rahatsızlıklarda nefes açıcı etkileri ve tedavi edici özellikleriyle bilinir.

Hazmı kolaylaştırıcı etkileri bulunmaktadır.

Düzenli kekik çayı tüketimi bağırsakların hızlı çalışmasını sağlar ve mide problemleri üzerinde ilaç etkisi yaratır.

Tansiyonu çok kısa bir süreliğine geçici olarak yükselteceğinden tansiyon hastalarına pek önerilmemektedir.

Son olarak kekik çayı spazmlara, mide kramplarına karşı çok etkilidir ve geçmiş dönemlerden günümüze kadar ilaç olarak kullanılmaktadır.

Kekik Çayının Adet Söktürücü Etkileri

Kekik otu geleneksel olarak adet kolaylaştırıcı bir bitki olarak kabul edilir ve adetin düzene girmesi açısından çok faydalı etkileri bulunur. Kekik çayının adet söktürücü etkileri için günde 2 fincan suyu tüketmek yeterlidir.

Ancak hamileler ve yüksek tansiyon hastalarının tansiyonu geçici olarak yükselten kekik otu çayını tüketmeden önce kesinlikle doktorlarına danışmaları gerekmektedir.

error: Copyright! Yaşamloji