yeşil çay zayıflama yeşil çay Yeşil Çay Zayıflatır mı? ye  il   ay

Yeşil Çay Zayıflatır mı?

Yeşil Çay İle Zayıflama Yolları ve Zayıflatır mı?

Fazla kilolarından kurtulmak isteyenler hep Yeşil Çay zayıflatır mı? Sorusuyla karşı karşıya kalırlar. Yeşil çay diyet ve egzersiz yapılmıyorsa kilo vermede ve zayıflama da  etkili değildir. Yazımıza yine en çok sorulan sorulardan biri olan Yeşil çay metabolizmayı hızlandırır ? sorusu ile başlayacağız.

Yeşil Çay Kaç Kalori: 1 fincan yeşil çayın kalorisi 2-5 kalori olmakla beraber şekersiz içilen yeşil çayın kalorisi (sıfır) 0 dır.

Günde 2 bardak tüketildiğinde Yeşil çay metabolizmayı hızlandırmasının yanı sıra antioksidan (polifenol gibi) içeren bir içecek olduğundan hücrelere zarar veren ve kanser gibi ciddi sağlık problemlerine neden olan maddelerle savaştığı biliniyor.

Diyette Yeşil Çay Zayıflatır mı: Yeşil çay kilonuzu ve yağ seviyenizi kontrol etmenizde yardımcı olur. Yazımızın da başında belirttiğimiz gibi diyet ve egzersiz olmadıktan sonra bitkisel yeşil çayın göbek eritme gibi bir faydası olmayacaktır. Ancak diyet yaparken kalori alımını azaltıcı etkisinden dolayı yeşil çay kilo verme sürecini hızlandırarak zayıflatır diyebiliriz.

Yeşil Çay Nasıl İçilmelidir?  Uzmanlar yeşil çayın metabolizmayı hızlandıracağından dolayı yeşil çayın özel demleme olarak sıcak içilir olması önermektedir.

yeşil çay yeşil çay Yeşil Çay Zayıflatır mı? ye  il   ay zay  flat  r m

Yeşil Çay Kalori Yakar mı: Günde 3 kere düzenli olarak tüketilen yeşil çay enerji verir ve  daha çok egzersiz yapmanıza, bu sayede daha çok kalori yakmaya yardımcı olur. Zayıflama yaşam koçu ve diyetisyenler bu yönde tüketicileri uyarmaktadır. Saha sağlıklı fazlaca kalori yamak için yeşil çayın yanında egzersiz hareketleri ve yürüyüş yapın.

error: Copyright! Yaşamloji