yağ yakmak için öneriler yağ yakmak Yağ Yakmak İçin Öneriler ya   yakmak i  in

Yağ Yakmak İçin Öneriler

Hızlı Yağ Yakmak İçin 14 Kural!

 Tam olarak kilo vermiş sayılmak ve yağ yakmak için, vücuttaki yağları sağlıklı bir şekilde yakmak gerekir. Bunu yapmanın yolu ise hem doğru beslenmek, hem de doğru egzersiz hareketleri yapmaktır.

 Uygulayacağınız bir takım basit yöntemler ile, daha hızlı ve sağlıklı yağ yakmak, fazla kilo probleminden kurtulmak mümkün. Daha çabuk yağ yakan yiyecekler için tıklayın ve aşağıdaki önerileri uygulayın.

Hızlı yağ yakmak için uygulayabileceğiniz öneriler;

 1- Gerekli miktarda su için: Su içmek vücudu toksinlerden en hızlı şekilde arındıran ve metabolizmayı canlandıran etkenlerin başında gelir. Günde mutlaka, en az  2 litre su için. Suyu aç karnına içmek, vücudun toksinlerden daha hızlı arınmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda böbrek ve karaciğerlerin, daha düzenli bir şekilde çalışmasını sağlayarak hızlı yağ yakmaya yardımcı olur. 4 litreden fazla tüketmek pek sağlıklı olmayabilir.

2- Günde 3 öğün yerine, 6 öğün beslenin: Gün içerisindeki öğün sayısını doğru şekilde artırmak, metabolizmanın daha hızlı çalışmasına neden olur. Akşam yemeği hariç, ana öğünleri kesinlikle atlamayın. Günlük 3 ana öğünün yanı sıra, 3 kez de ara öğün ile beslenin. Doğru ara öğünler ile beslendiğiniz de, metabolizma daha hızlı ve düzenli çalışır. Böylelikle daha kolay yağ yakmak ve kilo vermek mümkün. Çünkü bedene giren sık ama az yiyecekler, metabolizmanın hızlanmasında son derece faydalıdır. Bu etken aynı zamanda, kan şekerinizin dengesini korumaya da yardımcı olur.

3- Amino asitlerden vazgeçmeyin: Vücudun gerek duyduğu en önemli ihtiyaçlardan birisi de, proteinlerdir. Proteinler sayesinde kilo verirken, sağlıklı kas oluşumu ve doku tamirinide sağlamış olursunuz. Aynı zamanda sıkı bir diyet yaparken, yağ ve karbonhidrat alımı az olacağı için, vücut proteinleri enerji kaynağı olarak kullanmaktadır. Kilo verirken aynı zamanda protein eksikliği olması, vücudunuzda kas kayıplarına neden olabilir. Bu yüzden protein içerikli besinler tüketmeyi, kesinlikle ihmal etmeyin.

4- Çiğ sebzeler tüketmeye özen gösterin: Özellikle salatalarda kullanılan çiğ sebzeleri tüketmek, vücudun toksinlerden arınması için su içmek kadar yararlıdır. Çiğ sebze tüketmenin önemli bir yararı da, yağ yakımını hızlandırır ve vücuda antioksidan ile posa alımını sağlar.

 5- Şeker oranına dikkat edin: Vücudun gerektiğinden fazla şeker alması, pankreastan insülin hormonunun  salgılanmasına ve kan şekerinin yükselmesine neden olur. Vücut gerekli şeker ihtiyacı aldıktan sonra, kalan enerjiyi yağ olarak depolamaktadır. Bu yüzden, vücudun alacağı şeker oranına dikkat etmek son derece yararlıdır.

6- Kaloriye dikkat etmek kadar, besinlerin içerikleri de önemlidir: Uygulanan tüm diyet programlarında asıl amaç, vücudun kalori yakmasıdır. Diyet yapılan dönemde yapılacak egzersizler de, yağ yakımını hızlandıracak önemli faktörlerden birisidir. Bu ikili bir arada olduktan sonra, yağ yakımı hızlı bir şekilde devam edecektir. Diyet programı içerisine uygunsa posa, antioksidanlar, mineral ve vitaminler açısından yeterli olan yiyecekler tüketmeye gayret edin.

7- Gereksiz ve sağlıksız atıştırmalıklardan kaçının: Kola, bisküvi, cips vb. tarzındaki atıştırmalıklar, daha fazla kilo almanıza neden olur. Bu tarz yiyecek ve içeceklerden mutlaka uzak durun. Tükettiğiniz taktirde yağ yakmak zorlaşır.

8- Karbonhidratları doğru almaya dikkat edin: Glisemik açısından az olan doğru karbonhidratları seçmek, yapacağınız diyetler sırasında daha fazla yağ yakmanıza neden olur.

9- Lif açısından zengin olan besinler vazgeçilmeziniz olsun: Hızlı yağları yakmak  için lif açısından zengin olan besinler, işinize çok yarayacaktır. Hızlı yağ yakımına katkıda bulunmak ve yağ oranınızı en aza indirebilmek için, zengin lif içeren besinleri tüketmeniz çok önemlidir. Aynı zamanda lifli yiyecekler, sağlıklı beslenmek için de gereklidir.

 10- Yemek yerken acele etmeyin: Yemekleri hızlı bir şekilde yemek, kilo almanıza neden olan en olumsuz faktörlerden birisidir. Yapılan araştırmalar yediğimiz besinlerin beynimize ulaşarak tokluk hissi vermesinin, 10 dakika sürdüğünü göstermektedir. Yemekleri yavaş ve iyi çiğneyerek yemek, hem kolay sindirilmesine, hem de psikolojik olarak tokluk hissi vermesine sebep olur.

yağ yakmak için yağ yakmak Yağ Yakmak İçin Öneriler ya   yakmak11- Egzersiz yaparken Aerobik hareketler yapmaya özen gösterin: Kürek çekmek, yüzmek, bisiklet kullanmak gibi birtakım aerobik hareketleri çok hızlı yağ yakmanızı sağlar.

12-  Egzersizleri yaparken, temponuzu  iyi ayarlayın: Vücut yağları oldukça yavaş yakılır. Bu esnada ise, daha çok oksijene gereksinim vardır. Çalışma esnasında gerekli oksijeni sağlamak için, çalışma temposunu çok iyi ayarlamak gerekir.

13- Egzersiz süresine dikkat edin: Egzersiz yaparken, çok kısa süre içerisinde mola vermeyin. Egzersiz yapmaya başladığınızda, bunu en az 15-20 dakika kadar devam ettirin. Aynı zamanda haftanın 3-4 günü, en az 45 dakika egzersiz yapın. bu yöntem yağ yakmak için oldukça başarılıdır.

14- Egzersiz yaparken açık havayı tercih edin: Egzersiz yapacağınız zamanlarda oksijenin bol olduğu, doğayla iç içe olan yerleri tercih edin. Bu yöntemde yağ yakmak için öneriler arasındadır.

error: Copyright! Yaşamloji