Göbek yağları için çorba yağ yakıcı çorba Yağ Yakıcı Çorba Tarifleri ya   yak  c     orbalar tarifi

Yağ Yakıcı Çorba Tarifleri

Yağ Yakıcı Çorba Tarifleri Nelerdir?

Çorba genel yapıları olarak sıvı gıdalardır ve sindirim sistemimiz çorbaları sindirirken hiç zorlanmamaktadır. Diyet yaparken faydalı olanlar içerisinde ise yağ yakıcı çorbalar sıralanabilmektedir.

Genellikle yağ yakan çorba lahana çorbası veya içeriğinde lahana bulunan çorbalardır. Lahana vücudumuzda yer alan hareketsiz bölgelere depolanmış, örneğin göbek, bel bölgesinde bulunan yağları eritmek için yardımcı olur ve kısa sürede yağların vücuttan daha hızlı atılmasına yardımcı olur. Ayrıca buradan yağ yakan besinlere göz atmak zayıflamak için yardımcı olacaktır.

Metabolizma Hızlandırıcı Yağ Yakıcı Çorba Nasıl Yapılır: Aşağıda verilen malzemelerle kolaylıkla yağ eriten sağlıklı beslenmek için tarifi yapabilirsiniz

Tarif İçin Gerekli Malzemeler:

1 adet kabak.

2 adet küçük domates.

1 adet kırmızı kuru soğan.

1 adet kırmızı tatlı biber.

Yarım demet taze maydanoz.

1 Çorba kaşığı zeytinyağı.

Dilerseniz pul biber atabilirsiniz. (Metabolizma hızlandırıcı özelliği vardır) Bu çorbayı az yapıyoruz. Siz malzemeleri arttırabilirsiniz.

Yağ Yakıcı Çorba Hazırlanışı: Yukarıda belirtmiş olduğumuz yağ yakıcı çorbalardan olan metabolizma hızlandırıcı tarifi için belirtilen malzemelerinin tamamını suyun içerisine alıyoruz (üstünü kaplayacak kadar) ve içerisine 1 çorba kaşığı kadar zeytinyağı ileve ederek tencerede pişiriyoruz.

Ardından tüm malzemeleri blendırdan geçirerek tekrar kaynatılan suyun içerisine koyup çorbamızı hazır hale getiriyoruz. İçerisine yarım demet taze nane eklemeyi unutmayınız. (Taze nane zevkinize kalmış.)

Yağ Yakıcı Lahana Sebze Çorbası Tarifi: Özellikle diyette zayıflamak için kullanılan bu sebzeli tarif yağ yakma özelliğe sahiptir. Hazırlama aşaması aşağıda verilmiştir. Lahana kürü diyeti için de şuraya bakınız.

Gerekli Malzemeler:

* 1 Adet küçük boy taze lahana.

* 5 adet kuru soğan.

* 2 adet domates.

* 2 adet yeşil biber.

* 1 demet kadar maydanoz.

yağ eriten içecek yağ yakıcı çorba Yağ Yakıcı Çorba Tarifleri ya   yakan lahana   orbasHazırlanışı: Sebzelerin tamamını ufak ufak olacak şekilde doğruyoruz ve tenceremize atıyoruz. Sebzenin üstünü örtecek oranda su ilave ediyoruz. Et suyu tableti ve tuz oranını zevkinize göre belirleyin ancak tuz atmamak veya düşük tutmakta fayda var. Son olarak yağ yakıcı lahana çorbası için 10 dakika kadar ocakta kaynatın ve ardından kısık ateşte sebzeleriniz yumuşayıncaya kadar pişiriyoruz. Yağ yakan lahana çorbaları sindirim sistemini hızlandıran etkiye sahiptir.

yağ yakan çorbalar yağ yakıcı çorba Yağ Yakıcı Çorba Tarifleri ya   yak  c     orbaÖzellikle çok fazla tüketimi daha çok kilo kaybetmenize neden olur ancak 2 hafta tüketiminden sonra 1 hafta ara vermelisiniz. İki çorbaının tüketiminide günlük ihtiyacınıza göre ayarlayabilirsiniz. Genlde sabahları içmek zararlı değildir. Ayrı olarak öğlen veya akşam içerseniz ağır yemekler yememiş olacağınız için faydaları artacaktır.

error: Copyright! Yaşamloji