Venatura Bromelain kullanıcı Yorumları  Venatura bromelain kullananlar venatura bromelain  568x400

Venatura bromelain kullananlar

Son birkaç senedir zayıflama, detoks, diyet, ödem atma gibi sorunlarda bromelain maddesi öne çıkmaktadır. Bromelain, ananas bitkisinin meyve ve yeşil sap kısımlarından elde edilen ve protein bazı gıdaları sindirmeyi kolaylaştıran bir proteolitik enzimdir.

Sindirimi kolaylaştırmakta ve vücutta bolca sıvı attırmaktadır. Vücuttan bolca sıvı attırdığı için ödeme de iyi gelmektedir.

Ödem aslında bir sağlık sorunu olmakla birlikte halk arasında vücutta şişliğe neden olan her durum da ödem olarak tanımlanmaktadır.

Ödem şikayetlerinin azaltılması, vücuttaki şiş görünümün de azaltılmasına ve incelmeye neden olduğu için kilo vermek, incelmek isteyenler bromelain gıda takviyesi kullanmaktadırlar.

Venatura bromelain zayıflatır mı ?

Venatura bromelain Vefa İlaç tarafından üretilen bir gıda takviyesi olup Türk malıdır. Fiyat olarak Solgar ve Nutraxin gibi yabancı markalara göre uygundur.

Vefa İlaç firması 2013 yılından beri Abdi İbrahim, Eczacıbaşı, Nobel İlaç ve İlko gibi büyük Türk firmalarına iş yapan  Rusya, Moldova, Sudan ve Afganistan gibi ülkelere ilaç ve gıda takviyesi ihracatı yapan bir firmadır.

Venatura bromelain ürünü için Hindistan’dan ananas ithal edilmekte ve Türkiye’deki fabrikada işlenerek gıda takviyesine dönüştürülmektedir. Ürünün Gıda ve Tarım Bakanlığı onayı mevcuttur.

Venatura bromelain ürünün kalitesinin Solgar ve Nutraxin gibi markalara göre biraz zayıf kalabileceğini fakat fiyat/performans değerlendirmesi yapıldığında makul bir ürün olduğunu düşünmekteyiz.

Venatura bromelain, arkasında kurumsal bir firmanın olduğu bir üründür. Piyasada korsan bromelain markaları da bulunmakta olup korsan bromelain ürünleri bile Venatura bromelain’den daha pahalıya satılmaktadır.

Zayıflamak isteyenler bromelain gıda takviyesi kullanmakla birlikte bromelain doğrudan zayıflatan bir ürün değildir. Yağ yakma işlevi yoktur. Vücuttan sıvı attırdığı için su azalmasına bağlı olarak az bir miktar incelme ve kilo verilmesi söz konusu olmaktadır.

Venatura bromelain’in bu konudaki etkisi diğer pahalı markalarınkine yakındır.

Venatura Bromelain ne için kullanılır ?

Eğer kilo vermek için bir diyet ve egzersiz programını uyguluyorsanız bu süreci kolaylaştırmak bromelain takviyesi kullanabilirsiniz. Venatura Bromelain tuvalete gitme sıklığını artırarak vücutta biriken toksinlerin, hücrelerdeki fazla tuz nedeniyle oluşan ödemin atılmasını sağlamaktadır.

Venatura Bromelain kullanılması gerekli olan bir ürün değildir, faydası vardır ama şart değildir.

Venatura Bromelain ayrıca et yemeklerinin verdiği hazımsızlık şikayetlerini de azaltmaktadır.

Venatura bromelain nasıl kullanılır ?

Venatura bromelain günde bir kere alınır. Yemeklerle birlikte veya aç alınması fazla fark etmemektedir. Sindirim şikayetlerini azaltmak için kullanılıyor ise öğle yemeği ile birlikte alınabilir.

Eğer ödem şikayetleri için kullanılacaksa egzersize başlarken alınır.

Venatura bromelain kullanırken dikkat edilecek en önemli husus bolca su içmektir. Bu ürün sıvı çıkışını artırdığı için organların zarar görmemesi açısından günde en az 2-2,5 litre su içemeye dikkat etmeye gayret etmek gerekir.

Eğer kişi egzersiz programı uyguluyorsa Venatura bromelain’in etkisi daha yüksek olacaktır. Egzersiz yapılmadan Venatura bromelain kullanılması halinde ürünün etkisi düşük kalmaktadır.

Venatura bromelain ciddi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Eğer ciltte reaksiyon görülürse bu alerji belirtisidir. (Nadir görülür) Bu durumda kullanmayı bırakmak gerekir.

Venatura Bromelain kullanıcı yorumları

İnternette yer alan Venatura Bromelain kullanıcı yorumlarının bir çoğunun sahte olabileceğinden şüphelenmekteyiz. İnternet satıcıları ürün satışlarını artırmak için fake yorumlar yaptırarak insanları etkilemeye çalışmaktadır.

Bu makale Venatura bromelain kullananların gerçek yorumlarını paylaşabilmelerini sağlamak ve bu ürünü satın almak isteyenlerin Venatura bromelain ürünü hakkında kullanıcıların “gerçek” deneyimlerini öğrenebilmelerini sağlamak için hazırlanmıştır.

Ziyaretçilerimizden Venatura bromelain kullananlar, ürün ile ilgili deneyimlerini (olumlu veya olumsuz) aşağıda yer alan yorum bölümüne yazarlarsa Venatura Bromelain kullanıcı yorumlarını öğrenmek isteyenler ürün hakkında bilgi alabileceklerdir.

İlgili yazı: Nutraxin bromelain kullananlar

İlgili yazı: Bromelain forte kullananlar

 

error: Copyright! Yaşamloji