spor yapmadan kilo verme spor yapmadan Spor Yapmadan Kilo Verme ve Zayıflama spor yapmak

Spor Yapmadan Kilo Verme ve Zayıflama

Gündelik Sporu Yapmadan İncelme, Kilo Verme ve Zayıflama Mümkün mü?

Spor yapmak için gün içinde koşuşturmadan zaman bulamıyor musunuz? Peki spor yapmadan bu şekilde kilo vermek ve zayıflama nasıl mümkün, bu yöntemler kilo verilir mi, zayıflanır mı? İnceleyelim;

 Fazla kilolarından şikayetçi birçok çalışan insanın, en büyük problemlerinden biriside spora zaman ayıramamasıdır. Özellikle buna bir de ofiste çalışanların uzun süre hareketsiz kalmasını eklersek, spora zaman bulamamak daha sıkıntılı bir durum olacaktır. Bu konumda olan binlerce insan spor yapmadan kilo verme yollarını araştırıyor. Bu yazımız tam da bu araştırmayı yapanlara göre!

Spor Yapmadan Kilo Verilir mi?

 Birçok ünlü beslenme ve diyet uzmanına göre, spor yapmadan kilo vermenin yolları mevcut.

 Ünlü beslenme ve diyet uzmanlarına göre derlediğimiz “Spor yapmadan kilo vermenin yolları”

 Kuruyemiş Faktörü

 Spor yapmadan zayıflama yolları arasında kuruyemiş, önemli bir yer tutar. Hamburger yada benzeri atıştırmalıklar yerine, kontrollü bir şekilde kuruyemiş yemek, spor yapmadan zayıflamak için yardımcı olacaktır. Ancak kuruyemişi her fırsatta avuç avuç yemek yerine, birkaç çeşit kuruyemişten, sadece ara öğünlerde birkaç tane tüketmek daha yararlıdır.

 Öğle yemeklerinizde 400 kalori oranını  geçmeyin!

 Öğle yemeklerinde, karbonhidrat açısından daha az yiyecekleri tercih edin. Mesela ızgara et, mercimek çorbası salata tercih edilebilir. Öğle aralarında yiyeceğiniz hamburger, pizza ve benzeri yiyecekler, neredeyse 1000 kaloriye yakın kalori almanızı sağlar.

 Mutlaka sabah kahvaltısı yapın

 Sağlıklı beslenmek aynı zamanda spor yapmadan kilo vermek için, sabah kahvaltılarını kesinlikle atlamayın. Kahvaltıda özellikte yine kalorisi az ve doğal yiyecekler tercih edin. Aynı zamanda içeceğiniz sıkılmış bir meyve suyu, gün boyu sizi enerjik tutmaya yetecektir.

 Turşuya sarılmayın

 Turşu ile zayıflanır mı; tabiki hayır! Yemeklerinizin yanında her fırsatta turşuya sarılmayın. Yiyeceksiniz bile bunu az miktarlarda, tadımlık olarak yemelisiniz. Çünkü turşu hareket etmeyen  vücutta oluşan ödemi, tam iki katına kadar yükseltmekdir.

Saat 20.00’dan sonra yemek yemeyin

 Akşam yiyerek kilo verilir mi; özellikle ofiste çalışanların kilo almalarının nedenleri, akşama kadar masa başında yiyip içmeleridir. Akşam saat 20.00’den sonra da kesinlikle yemek yememeye dikkat edin. Çünkü vücut dinlenme, özellikle de uyku esnasında, metabolizmayı  yavaşlatır. Bu da daha fazla kilo almanıza neden olur.

 Yoğurt yemeyi ihmal etmeyin.

 Özellikle akşam yemeklerinde yoğurt yemek, uyku esnasında metabolizmanın daha hızlı çalışmasına sebep olur. Akşam yemeğinde yoğurt yemediyseniz, yatmadan birkaç saat önce küçük bir kase yoğurt yiyebilirsiniz. Bunu yaparak aynı zamanda kalsiyum ve protein ihtiyacını karşılamış olursunuz. Spor yapmak zor geliyorsa, mutlaka diyette ve zayıflama döneminde kullanmalısınız. Metabolizma hızlanmadan kilo verilmez.

15 dakikada bir hareket halinde olun;

 Şayet hareket etmenizi kısıtlayacak spor yapmaya engel bir işle meşgulsünüz, 15 dakikada da bir olsa, oturduğunuz yerden basit hareketler yapmaya çalışın. Hiçbir şey yapamıyorsanız bacak ve kollarınızı hareket ettirin. Aynı zamanda akşama kadar kalorisi yüksek içecekler almak yerine, bol bol su için.

 Her gün yiyeceğiniz 2 adet bisküvi, kilo almanıza sebep olabilir;

 spor yapmadan zayıflama kilo vermek spor yapmadan Spor Yapmadan Kilo Verme ve Zayıflama spor yapmadanGünlük olmasa bile ortalama olarak günde 2 adet yiyeceğiniz bisküvinin, yılda 6 kilo aldırdığı yapılan araştırmalar sonucunda tespit edilmiştir.

 Bunların yanı sıra içme suyunun içerisine, bir tane limon sıkarak içmek de yararlıdır.

 Spor yapmadan zayıflama, kilo vermenin yollarını uygulayarak, birkaç ay içerisinde belirli oranlarda kilo vermeniz mümkün olacaktır. Bölgesel zayıflamak istiyorsanız spor şart, hatırlatalım.

error: Copyright! Yaşamloji