Solgar 5-htp ile kilo verenler  Solgar 5-htp ile kilo verenler htp kilo 598x400

Solgar 5-htp ile kilo verenler

Kilo vermenin temel kuralı aldığından daha fazla kaloriyi harcayabilmektir. Bu da daha az yiyip daha çok hareket etmek ile mümkün olmaktadır.

Fazla kilosu olanların ortak sorunu da zaten budur. Diyet ve egzersiz programına uysalar kilo verecekler ama iştahı olan bir kişi nasıl daha az yiyecek, hareket etme isteği olmayan kişi hangi arzu ile sadakatle her gün düzenli egzersizini yapacak ?

Bazı zayıflama merkezleri ve diyetisyenler müşterilerine bu konuda pratik bir yöntem önermektedirler. Müşterilerine serotonin hormonunu artıracak takviye ürünler kullanmalarını tavsiye etmektedirler.

Serotonin hormonu, uyku düzeni, iştah, yaşama sevinci, cinsel istek ve ağrı gibi yaşam kalitesini direk etkileyen faktörler üzerinde etkilidir. Serotonin seviyesi düşük olan kişilerde yaşama sevinci düşüktür, mutlu olmak için daha fazla yemek yeme ihtiyacı hissederler, yaşadığı olayları kafalarına fazla takarlar, kaygı düzeylerini kontrol etmekte zorlanırlar, hareket etme istekleri düşüktür, sürekli kendilerini yorgun ve herhangi bir eyleme girişmek için isteksiz hissederler.

Bu tür şikayetler bir çok “şişman” kişinin ortak sorunu olduğu için zayıflatma uzmanları müşterilerine iştahı azalsın, hareket isteği artsın diye serotonin artırıcı etkisi olan 5-htp takviye ürünlerini kullanmayı tavsiye etmektedir.

Solgar markasının 5-htp takviye ürünü 5-htp maddesi ile birlikte beyne ve sinirlere iyi gelen B6 vitamini ile kedi otundan elde edilen ve uyku ve gevşeme sağlayan valerian kökü ekstresi bulunmaktadır.

Solgar 5-htp ürünü, kaygı, stres, mutsuzluk sorunları yaşayanların modunun yükselmesini sağlayan bir takviye üründür. Bazı kişilerde iştahı azalttığı ve yaşam sevincini artırdığı tespit edilse de bir zayıflama ürünü değildir.

Solgar 5-htp ürününü zayıflamak isteyenlere tavsiye eden zayıflama uzmanları bulunmaktadır. Çünkü bazı kişilerinin gereğinden fazla iştahlı olmasının ve kilo alma sürecinde olduğunu bile bile egzersiz yapmak istememesinin sebebi mutsuz, gelecekten ümidini kesmiş, kaygılarıyla baş etmekte zorlanıyor olmalarıdır.

Yemek yemek mutluluk veren bir eylemdir. Bu sebeple mutsuz ve kaygılı kişiler gereksiz yere de yemek yerler ve canları hareket etmek istemediği için aldıkları kalorileri harcayamazlar.

Vücüttaki serotonin hormonunun artması iştahın azalmasına yardımcı olabildiği gibi hareket etme isteğini de artırmaktadır. Bu sebeple Solgar 5-htp bazı kişilerde kilo vermeyi sağlamaktadır.

Diyet yaparken aç kalınması serotonin seviyesini düşürmekte ve bu da diyete uymayı zorlaştırmaktadır. Solgar 5-htp serotonin seviyesini artırdığı için diyet programına uymayı kolaylaştırmaktadır.

Solgar 5-htp ürünü her kullanıcıda aynı etkiyi yapmamaktadır. Bu ürünü kullanan her yüz kullanıcıdan ancak 15 veya 20 kişide kilo vermeye destek olmakta diğerlerinde bu yönde yeterli etkisi olmamakta veya hiç faydası olmamaktadır.

Solgar 5-htp ürününün kilo vermeye yardımcı olabilmesi için kişideki fazla kiloların sebebinin serotonin eksikliği ile alakalı olması ve kişinin kilo vermek için gerekli adımları atmış olması gerekmektedir.

Bu tür ürünler bazı kişilerde kilo vermeyi kolaylaştırsa da vücudun hormon dengesini etkileyen bu tür ürünleri kullanmak (özellikle de uzun süre kullanılırsa) sağlık açısından bazı riskler içermektedir.

İlgili yazı: 5 htp zararları

Örneğin bir araştırmada uzun süreli 5 htp kullanımının vücuttaki dopamin seviyesini azaltabileceği raporlanmıştır.

Bu nedenle Solgar 5-htp ürününe başlamadan önce doktora danışmak faydalı olacaktır.

Solgar 5-htp ile kilo verenler

Solgar 5-htp ile kilo verenler olduğunu biliyoruz ve deneyimlerini bu sayfada paylaşmalarını bekliyoruz.

Özellikle ürün kilo vermede ne derece etkili, ne kadar sürede kaç kilo verdiniz, yan etki gördünüz mü gibi konularda deneyimlerinizi makalenin yorum kısmına paylaşabilirsiniz.

İlgili yazı: Solgar 5 htp nasıl kullanılır ?

error: Copyright! Yaşamloji