salata ile zayıflama  Salata ile Zayıflama Yolları zay  flamak i  in
zayıflama

Salata ile Zayıflama Yolları

Salata ile Zayıflamak Mümkün mü?

Sadece salata ile zayıflama düşünceniz var ise bunu aklınızdan çıkartın. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorum diyorsanız günlük ihtiyacınız olan kaloriyi almalısınız. Bu konumuzda salatanın tek başına neden zayıflatmadığını ve beslenme programınız içerisinde salatayı nasıl değerlendirmeniz gerektiğini sizlerle paylaşacağız.

Yaz mevsimi yaklaşması ile birlikte fazla kilolar artık büyük bir sorun haline dönüştü ve ideal formuna kavuşmak isteyenler sadece salata ile zayıflamaya çalışabiliyorlar. Tek çeşit yemek yiyerek zayıflamaya çalışmak oldukça yanlıştır. Günlük ihtiyacınız olan karbonhidrat ve proteini yeterli miktarda almadığınız takdirde vücudunuz yavaş yavaş kendini sindirmeye başlayacak ve bu sindirim yağ yakımı yerine kaslarınızı kaybetmeye başlayacaksınız. Kas kayıplarınız ile birlikte vücudunuzun metabolizma hızı yavaşlayacak ve tekrar eski beslenme alışkanlıklarınıza geri döndüğünüzde daha kaybettiğiniz kilolarla birlikte daha fazla kilo alacaksınız.

Beslenme programınıza salatanızı da ilave ederek sağlıklı bir şekilde zayıflamak için yapılması gerekenler ;

Salata ile zayıflamak istiyorsanız bu önerilere dikkat.

salata ile zayıflama  Salata ile Zayıflama Yolları salata ile zay  flama

  • Salatayı, tek bir öğün olarak tüketmeyin. İyi bir lif kaynağı olduğundan dolayı tükettiğiniz diğer besinlerle birlikte midenizde şişer ve midenin hemen boşalmasını engeller, tok tutar.
  • Yemek yemeye ilk olarak salata ile başlarsanız, ana yemekten daha küçük porsiyonlar tüketebilirsiniz.
  • Salatanızın yanında mutlaka yoğurt veya ayran olmasına dikkat edin. Salata sonrasında sebze veya et yemeği tüketebilirsiniz. Ayrıca daha sağlıklı beslenmek için beyaz ekmek yerine bir dilim esmer ekmek tercih edebilirsiniz.
  • Salata ile yemeğe başladıktan sonra ana yemeğe kadar olan süreç içerisinde iki bardak suyu, yavaş yavaş içmeye çalışırsanız midenizde doluluk hissettiğinizden dolayı ana yemek porsiyonunu azaltabilirsiniz. Ayrıca kabızlık sorunu yaşayanlar için su oldukça iyi bir çözüm olacaktır.
  • Salata içerisine yumurta, balık, tavuk veya et eklerseniz gün içerisinde daha uzun bir süre tok kalmanızı sağlayacaktır ve tek bir çeşit beslenmeden de bu sayede uzak durmuş olursunuz.

Sizlere salata ile zayıflama hakkında genel bilgiler verdik. Diyet yaparken salata tüketmekten çekinmeyin fakat fazlasının da zararlı olduğunu aklınızdan çıkarmayın!

error: Copyright! Yaşamloji