mideyi küçültmek mide nasıl küçülür Mide Nasıl Küçülür? mide nas  l k      l  r m

Mide Nasıl Küçülür?

Mideyi Küçültme Yöntemleri İle Mide Nasıl Küçülür?

Mide elastik bir yapıya sahip olduğu için hem küçülür hemde genişler diyebiliriz. Fazla yemek mideyi büyütür, fakat neye göre? Tabiki kendi midenizin orantısına göre. Her kişinin mide hacmi farklı olduğu için beslenme planınızı buna göre oluşturmalısınız.

Günümüzde mide küçültme ameliyatı da var, takılan bir kelepçe ile mide küçültme işlemi yapılıyor fakat biz bugün sizlere doğal yollarla operasyona gerek kalmadan mide nasıl küçülür hakkında bilgi vereceğiz.

Örneğin mide kısmı şişman kişi ile çok zayıf yapılı ve midesi küçük olan birinin yemek yeme ihtiyacı ve buna bağlı olarak doyma oranları farklılık gösterir. Aşağıda mide nasıl küçülür ve mideyi küçültmek için neler yapılır, nasıl beslenmeli bir göz gezdirelim.

Sağlıklı bir beslenme planı oluşturan kişiler genelde midem küçüldü artık fazla yemek yiyemiyorum der, elbet rastlamışsınız. Bunun sebebi mide

Mide Küçülür mü: Örneğin ramazan ayında oruç tutan bir kişi gün içerisinde yemek yemediği için zamanla midede küçülme olur. Fakat iftarda fazla yemek yenmesi sonucu midenin tamamına yakını doldurur. Normal şartlarda midenin 1-2 litre kapasitesi olan mide bilinçsiz yenilen yemek sonrasında 3 litre hacmine kadar çıkmaktadır. Devamlı bu şekilde bir beslenme sonucunda mide genişler ve zaman ilerledikçe daha çok yeme isteği oluşur. Birden bire fazla yemek mideyi sürekli geniş tutar ve küçülmesini engeller. Bu süreçte midede yanma ve reflü gibi hastalıklar oluşabilir.

Mide nasıl küçülür: Sık olarak ve az yemek mideyi doldurmadığı için midede genişleme olmaz, zaman içerisinde bu şekilde beslenmeye dikkat ederseniz mide kendini toparlar ve küçülür. bunun yanında karın bölgesi için spor ve egzersiz hareketleri uygulayabilirsiniz.

Asitli sağlıksız içecekler midede şişme yaratacağı için mide küçültmek isterken uzak durmanız gereken durumlardır. Özellikle bulgur gibi yiyecekleri yerken normal porsiyona göre biraz daha az yemelisiniz çünkü bu besin midede su ile buluştuğunda şişme yapar ve siz fark etmeden zayıflama amacınıza ulaşmanızı engelleyebilir.

Doğal Yollarla Mide Küçültme Yolları;

Yemek yeme isteğinizi bastırın: Sofraya oturmadan 20-25 dakika önce açlıktan kan şekeriniz düşebilir, bunu önlemek için sağlıklı atıştırmalıklardan bir parça yediğinizde, ana yemeği az yersiniz, buda mideyi küçültmek için faydalı olacaktır.

Yeşil salata: Mevsim sebzeleriyle yapılmış hafif salatalar hem sindirim sisteminin düzenli çalışmasına olanak tanır hemde mideyi zorlamaz ve kolay öğütülür.

Sebze yemekten çekinmeyin: Mide nasıl küçülür sorusuna en güzel cevap az fakat sık yemektir. Bu süreçte sebzeler en iyi yardımcınız olacaktır. Düşük kalori değerleriyle yapılan yemekler hem zayıflamak için hemde mideyi küçültme sürecinde yardımcı olur.

mide küçülür mü nasıl mide nasıl küçülür Mide Nasıl Küçülür? mide k      ltmeMetabolizmayı serbest bırakın: Yukarıda saydığımız gibi mideyi zorlamak ve yarısından fazla doldurmak zararlıdır. Fazla yemek metabolizmanın yavaşlamasına ve buna bağlı olarak kilo alma sürecinin başlamasına neden olur. Şuradaki besinler gibi metabolizmayı hızlandıran çaylar tüketmek sağlıklı olacaktır. Bu yazımızda midemi nasıl küçültürüm sorusuna cevap bulmaya çalıştık.

error: Copyright! Yaşamloji