Zayıflama Yolları Kolay Zayıflama Kolay Zayıflama Yolları Kolay Zay  flama Yollar

Kolay Zayıflama Yolları

Kolay Zayıflama Yöntemleri, Yolları

Bu yazımızda kolay zayıflama yolları ve yöntemi nelerdir? Kolay kilo vermek için ne yapmalıyım, öneriler ve sırları nelerdir? Sorularının cevaplarını bulacaksınız.  Zayıflamak için özellikle internet ortamında yüzlerce, hatta binlerce yazı görebilmeniz mümkün. Biz bundan daha farklı bir şey yapmak istedik ve  Kolay Zayıflama Yolları konusunu daha derinden işledik.

İnsanın ideal kilosundan fazla olması, kadın ve erkek herkesin sıkıntısıdır. Fazla kilolar kişinin sadece görüntüsünü etkilemenin yanı sıra, buna bağlı olarak meydana getirdiği bir takım ruhsal ve bedensel olumsuzlukları da beraberinde getirir. Bu olumsuzluklar en başta psikolojik sorunlar ve farklı hastalıkların zuhur etmesidir.

Çevremizde gördüğümüz denenen birçok Kolay kilo verme yönteminin, aslında insan sağlığı için olumsuzluklar içerdiğini bilmek gerekir. Birçok kişi, kolay ve hızlı zayıflayabilmek için, neredeyse aç kalmakta yada zayıflama ilaçları olarak bilinen bir takım onaysız ürünleri kullanmaktadır. Bu yazımızda sizlere kolay zayıflama yolları hakkında hem öneriler sunacağız, hem de tam olarak ne yapmanız gerektiğini anlatarak, doğru bilinen yanlışları görmenizi sağlayacağız.

Kolay-zayiflama-yollari Kolay Zayıflama Kolay Zayıflama Yolları kolay kilo vermenin yollari

Kolay Zayıflama Yolları Hakkında Dikkate Almamanız Gerekenler

–          Bir ayda, neredeyse her gün bir kilo vereceğinizi iddia eden kişi yada ürünlerden kesinlikle uzak durun. Bu mantıkla kar amacı gütmeye çalışanların, aslında sağlığınızla oynadıklarını bilmelisiniz. Bir ayda 30 kilo vermek, metabolizmanın çalışma şeklini çok olumsuz etkileyecek, kan şekerinizi düşürecek ve sağlık problemlerinizin daha fazla ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

–          Bu diyeti uyguladığınızda, haftada 15-20  kilo vereceksiniz gibi sözlerle, sözde diyet uzmanlarının uygulamanızda sakınca görmediği diyetlerden uzak durmalısınız. Şok diyet adıyla anılan bazı diyetlerin etkisi olduğu doğrudur. Ancak uç noktada gösterilen diyetler, sağlık problemleri yaşamanıza sebep olabilir. Bu yüzden hangi diyet programını uygularsanız uygulayın, mutlaka doktor veya diyetisyen tavsiyesi üzerine hareket edin.

Kolay-zayiflama-yollari Kolay Zayıflama Kolay Zayıflama Yolları kolay kilo verme yollari

Kolay Zayıflama Yolları Hakkında Yanlış Bilinen Gerçekler

Bu  başlıkta da yazılacak birçok uyarıyı bulabilirsiniz. Çünkü konu hakkında yanlış bilinen o kadar çok gerçek var ki! Hiçbir araştırmaya dayalı olmayan, bilgi ve birikimden uzak onlarca web sitesinin internet üzerinde yer bulduğunu düşünürsek, neden fazlaca efor sarfettiğiniz halde kolay kilo veremediğinizi anlarsınız.

– Bol su içmek kilo verdirir mi? Zayıflatır mı? Bu soru oldukça sık sorulmakta ve maalesef ki cevabı “Evet Bol su içmek kolay ve hızlı zayıflatır.” Şeklinde olmaktadır. Su içmek zayıflamak için sadece yardımcı bir etkendir. Su, insan vücudunda bulunan toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Zayıflamak için suyun önemi elbette büyüktür. Ancak bol su içen kişi ter yoluyla yağlarını değil, bedenlerinde bulunan toksinleri dışarı atarlar. Su zayıflamak için etkili olsa da, birincil derecede zayıflatıcı bir etkisi yoktur. Evde yada ofisinizde oturarak, “Ben bol bol su içiyorum, bu şekilde en azından daha fazla kilolu olmaktan kurtulurum.” düşüncesi son derece yanlıştır.

– İnsan özel bir işleyiş üzerine dünyaya getirilmiştir. Tüm sistemlerinin belirli bir düzende çalışması için, belirli bir süreye ihtiyacı vardır. Bu işleyiş mantık üzerine kuruludur ve bu mantığı her insan düşünerek çözebilir.

–  Akşam yemeği yedikten sonra hemen uyarsam, metabolizma gıdaları fazla işleyemez ve işeme yoluyla dışıyla atılacağı inancıda, doğru bilinen yanlışlar arasındadır. Evet! İnsan uyku halindeyken metabolizma yavaş işler. Ama bu işleyiş alınan besinlerin dışkı yoluyla dışarı atılmasına değil, aksine yağa dönüşmesine sebep olur.

hizli-ve-kolay-zayiflama-yollari Kolay Zayıflama Kolay Zayıflama Yolları hizli ve kolay zayiflama yollari

Kolay Zayıflama Yolları ve Önerileri

Zayıflama yolları neredeyse geleneksel bir hal almış durumda! Spor yapmak, egzersizlere devam etmek, diyetler gibi yöntemlerden ziyade, bilinen bu uygulamaları nasıl daha etkili hale getirebilir bunları bilmek, sarfedilen çabanın karşılığını daha kolay elde etmemizi sağlayacaktır. Bu başlık altında bunlara yer vereceğiz.

–          Kızartma gibi yağlı yiyeceklerden uzak durun. Çünkü yağlı yiyecekler, protein ağırlıklı yiyeceklere göre daha fazla depolanmaktadır. Yani yediğimiz her türlü yağlı yiyecek, vücudun daha fazla yağlanmasına sebep olmaktadır.

–          Abur cubur diye tabir edilen yiyecek ve içeceklerden uzak durmalısınız. Çünkü bunlar metabolizmanın işleyişini durmadan değiştirmektedir. Bu yiyecekleri de insan olarak elbette tüketmekteyiz. Ancak bunun ayarının iyi yapılması ve metabolizmanın işleyişinin fazla etkilenmemesi gereklidir.

–          Kolay zayıflama yollarından birisi de, spor yada egzersizlere 3 günde bir ara vermektir. Bu şekilde vücut kendini toparlayarak, yapılan sporun etkisini daha fazla göstermektedir. Bir yandan zayıflayayım, bir yandan vücut yapayım istiyorsanız, vücudumuzdaki kasları yakmamamız gerekmektedir.

–          Protein ağırlıklı yiyecekleri ihmal etmemelisiniz. Kolay zayıflama yolları, bir bütün halinde düşünülmelidir. Protein özellikle zayıflamak isteyen ve spor yapan insanlar için önemlidir. Bu sayede hem daha kolay kilo verebilir, hem de daha şekilci bir vücuda sahip olabilirsiniz.

–          Sebze ve meyveyi bol tüketin. Özellikle sebzeler hem tok kalmanıza, hem de zayıflamanıza çok yardımcı olacaktır.

–          Vücudun sıvı dengesini sağlamak ve deride bulunan gözeneklerin açmak için günde 3 litre kadar su tüketin.

–          Akşam yemeği yedikten sonra hemen uyumayın. Yemekten kısa süre sonra uyumak, yediğiniz besinlerin yağa dönüşmesine ve göbek bölgesinin genişlemesine sebep olur. Bunun sebebi ise metabolizmanın, uyku esnasında fazlasıyla yavaşlamasıdır.

–          Yemek tabaklarınızın daha küçük olmasına dikkat edin. Böylelikle tabağı tam doldurmuş olsanız bile, fazla yemek yememiş olacaksınız. Bu kolay zayıflama yolları arasında psikolojik bir etkendir. Her şeyin, insan psikolojisine bağlı olduğunu unutmayın!

–          Yemekleri iyi çiğneyin. Yapılan araştırmalar, insanların %67’sinin bir öğün yemek için harcadığı zamanın, 20 dakikanın altında olduğunu göstermiştir.  Bu yüzden yemekleri sindirerek ve iyi çiğneyerek yemek, vücudunuzun yediklerinizi daha hızlı hazmetmesini sağlayacaktır. Vücutta uzun kalan gıdalar, daha fazla yağın depolanmasına neden olurlar.

–          Merdivenleri yürüyerek çıkın ve inin. Her zaman olmasa da bunu günde yada iki günde bir kez tekrar edin.

–          Koşarken bacaklarınızın yanı sıra, kollarınızı da yeteri kadar hareket ettirin.

Kolay-Kilo-verme-yollari Kolay Zayıflama Kolay Zayıflama Yolları kolay zayiflama yollari 300x137Görüldüğü gibi zayıflamak için sadece spor yada diyet yapmak tam anlamıyla yeterli değildir. Uyguladığınız yöntemlerin daha etkili olması için birçok etken bulunmaktadır. Kolay Zayıflama Yolları başlıklı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Konu hakkında sormak istediklerinizi  alttaki yorum bölümünden  sorduğunuzda, uzman arkadaşlarımız gerekli araştırmaları yaparak en kısa sürede cevaplayacaktır.

error: Copyright! Yaşamloji