kısa sürede kilo verdiren diyetler kilo verdiren diyet Kısa Sürede Kilo Verdiren Diyetler ve Zayıf Görünmenin Yolları kisa surede kilo verdiren diyetler

Kısa Sürede Kilo Verdiren Diyetler ve Zayıf Görünmenin Yolları

Kısa sürede kilo vermek asla imkansız değildir, tabi ki uzun süre kilo verdiren diyetler daha iyi ve daha kalıcı sonuç verse bile bazen bir hafta sonraki bir buluşmada ne giyeceğiniz nasıl görüneceğiniz konusunda endişe duyarsınız. İşte bu zamanlar için kısa sürede kilo verdiren diyetlere ihtiyacınız vardır. Bu yazımda size bu diyetlerden bir kaçından bahsedeceğim.

Öncelikle kısa süreli kilo verdiren diyetlerin en büyük sorunu genelde vücudunuzdaki sıvı ve kas kütlesinden keser, yağ yakmak kolay değildir ama bunlar da sizi zayıf gösterir. Kilo verdiren yiyecekler yazımıza göz atıp detaylı bilgi alabilirsiniz.  Şimdi önce zayıf gözükme kısmına gelelim.

Kilolu biri olsanızda olduğunuzdan daha zayıf ve düzenli bir vücutla görünmek aslında hiç zor birşey değildir. Doğru kıyafetler doğru ten rengine sahip olma gibi yapmanız gereken ufak şeyler var. Hadi başlayalım.

1- Bronzlaşmak

Bir çok Hollywood yıldızının kullandığı yöntemlerden biri olan bronzlaşma insanı zayıf gösterir, tabi biz amele yanığı olun demiyoruz. Doğru bir güneş yağı ve güneş kremi ile yaz sıcağında en güzel şekilde bronzlaşın ya da bir solaryuma gidin, en kötü ihtimalle bir bronzlaşma spreyi bile alsanız bronz ten sizi daha fit ve zayıf gösterecektir, daha önce Dr. Mehmet Öz’ ün programında bir canlı yayın bölümünde bu kanıtlanmıştır

2- Siyah Giyinmek

İnsanı her ne kadar satanist göründürsede siyah giyinmek her zaman bir çözümdür, özellikle açık renklere kıyasla koyu renkler vücudunuzun yağ çıkıntılarını belli etmeyerek size düz bir vücuda sahip havası verir ve sizi fit gösterir.

3-Tam olan Kıyafetler

İnsanlarda yanlış bir inanç var, kimi kiloluyum bol giyineyim ve sarkan vücudum belli olmasın diyor. E güzel kardeşim sarkan vücudunun üstüne bir kat ta T-Shirt giyiyorsun onun altında kas olduğunu düşünmüyor kimse kusura bakma yani. Kimiside dar giyinip göbeğini çekiyor o daha da komik duruyor. T-Shirtlerden kaçının ve gömleklere odaklanın ve üstünüze tam oturan kıyafetler almaya odaklanın.

Şimdi ilk önce zayıf görünme üzerine odaklandık şimdide kısa sürede kilo verme olayına bir değinelim istiyorum  Bunların hepsi kısa sürede kilo verme zayıf gözükme programına dahil.

Kolay zayıflama yolları konulu yazımıza da göz atmanızı öneririz.

1- Su

Su kesinlikle en önemli etken, metabolizmamız hızlı olmalı hemde çok hızlı. Sabah kalkınca aç karnına iki bardak ılık su için ve bazen bu suya limon damlatın. Özge Ulusoy bile formunu koruma amacıyla her sabah bunları yaptığından bahsediyor.

2- Protein

Kesinlikle Karbonhidrat, Yağ gibi gruplara dokunmayın protein odaklı beslenmeye çalışın. Örneğin sabah kahvaltısında yumurta ve yağsız peynir öğlen yemeğinde tavuk, et, balık ızgara gibi besinleri tercih edin. Akşam yemeğinde ise sadece sebze yiyin. Ama lütfen şu sebzeleri kızartmayın yalvarıyorum size.

3- Spor

Genelde çok spor yapmayan biriyseniz bu sizin için faydalı. Bahsettiğimiz olayınızdan bir hafta öncesinden iki gün öncesine kadar her gün evinize yakın bir parkta önce yarım saat koşun üstüne de yarım saat basketbol oynayın. Her gün gününüzden sadece bir saat kadar kısa bir süre bile kesse bütün programı uyguladığınızda spor sonrası karnınızın yavaş yavaş düzleşmeye başladığını hissedeceksiniz ve bu size moral verecek. Sabah kalktığınızda 10 mekik 5 şınav ve hergün bunlara 1’er ekleyerek devam edin. (KAHVALTI ÖNCESİ!) Bu sabah size moral verecektir.

4- Alkolden Uzak Durun

Bir çok insan inanmasa bile alkol kesinlikle kilolarda önemli bir etken. Araştırın bir bardak vodka’nın kalorisini. Kesinlikle bu hafta asla alkol almıyorsunuz ve kendinizi sıkıyorsunuz.

5-Kendinizi Ödüllendirin

Alkol ve fastfood’a harcadığınız paraları bir köşeye koyun ve kendinize küçük sürprizler yapın (lütfen yenilip içilecek şeyler olmasın bunlar) Örneğin yenilenen vücudunuz için daha dar kıyafetler alın ve ben bu kıyafete uyacağım diyip diyete devam edin.

error: Copyright! Yaşamloji