kiraz sapı tarifi nasıl yapılır kiraz sapı Kiraz Sapının Zayıflama Faydaları, Kiraz Sapı Çayının Hazırlanışı kiraz sap  faydalar   ay

Kiraz Sapının Zayıflama Faydaları, Kiraz Sapı Çayının Hazırlanışı

Kiraz Sapının Faydaları Nelerdir, Zayıflama Çayı Nasıl Hazırlanır, Nelere iyi Gelir?

Kiraz sapının hayatımızın birçok alanında şifa dağıtıcı bir etkisi vardır. Genel olarak da bitkisel bir çay yöntemi olarak tüketiliyor. Kirazın sapından elde edilmekte olan kiraz sapı çayı bitkisel bir zayıflama yöntemi olarak da çok fazla kullanılır. Kiraz sapı çayı faydaları da aynı yeşil çay gibi kilo verme özelliğine uygun bir çaydır. Fakat aynı diğer çaylarda ki gibi fazla tüketim yapmamaya özen gösterilmeli, çünkü nadir de olsa oluşturabileceği yan etkilerde bulunmaktadır. Genel olarak da idrar söktürücü ve zayıflama etkisi için çok tüketilmektedir. Düzenli uyguladığınız sağlıklı beslenme ile bu tarz bitkisel çaylar takviye edildiğinde zayıflatır etkisini daha kolay görebilirsiniz.

Kiraz sapının ve çayının faydaları nelere iyi gelir, zayıflatır mı:

 • Metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlaması sayesinde zayıflamak isteyenler için etkili bir yöntem haline gelmiştir. Bu sayede zayıflatır mı sorusuna evet diyebiliriz.
 • Ödem söktürücü bir yapıya sahip olması ile böbrek hastalarında etkili bir tedavi yöntemidir.
 • İdrar iltihaplanması yaşayanlar için idrar söktürücü bir etkisi bulunmaktadır.
 • Kiraz sapı çayı metabolizmayı hızlı bir şekilde çalıştırması sonucunda vücutta bulunan zehirli toksit özellikleri taşıyan ürik asit ve vücuttaki tuzların atılmasına yardımcı olmaktadır.
 • Romatizma hastalığına ve bronşit hastaları içinde bitkisel ve etkili bir çözüm yöntemi olarak da kullanılır.
 • Gut hastaları için ve eklem rahatsızlığına sahip olan hastalarda da bitkisel bir rahatlama yöntemidir.
 • Damar sertliği yaşayanlar için de bitkisel ve etkili bir çözüm oluyor.
 • Sakinleştirici bir etkisi olduğu için rahatlamak amaçlı tüketilir.
 • Vücutta bulunan fazla suyun atılmasında yardımcı olur. Ayrıca ödem atıcı özelliği vardır.
 • ısırgan otu faydaları gibi vücudumuzdaki kirli kanı temizler.

Kiraz sapı ile zayıflama çayı nasıl yapılır?

Kilo vermek ve zayıflamak istiyor fakat kiraz sapı çayı zayıflatır mı diyorsanız. Zayıflama sürecinde bir destekçiniz bu çay olabilir.

Kiraz sapı çayının hazırlanış tarifi: Bir litre su içerisine yarım avuçtan az fazla kiraz sapı atılmaktadır. Bu bir çaydanlık yardımı ile iyice kaynatılarak gün içerisinde farklı zaman dilimlerinde 3-4 fincan kadar tüketilir. Ayrıca bu demleme işlemini artanını da ayak banyosu yapabilirsiniz. Toksinlerin atılmasına iyi gelmektedir. Ayrıca bu çayı demledikten sonra iki gün boyunca da tüketim yapabilirsiniz. 2. güne bırakmamaya çalışın. Buna benzer faydaları olan çay tarifi ile zayıflayanlar varsa yorumlar kısmına yazabilir.

kiraz sapı çayı hazırlanışı nasıl yapılır kiraz sapı Kiraz Sapının Zayıflama Faydaları, Kiraz Sapı Çayının Hazırlanışı kiraz sap   ay  tarifiBir diğer çayı demleme yöntemi ise: Bir avuç kiraz sapı blendırda çekilip toz haline getirilir ve fincana yaklaşık 2 tatlı kaşığı konur ve kaynar su doldurulur. İyice karıştırılıp demlenmesi için 2-3 dakika beklenir.  Yabancı bazı ülkelerde içine hafif tarcın atılıyor.

error: Copyright! Yaşamloji