kilo vermeye yardımcı kilo vermeye yardımcı Kilo Vermeye Yardımcı Besinler ve Öneriler kilo vermek

Kilo Vermeye Yardımcı Besinler ve Öneriler

Kilo Vermeye Yardımcı Besinler ve Yiyecekler

Kilo vermeye başlamak için yararlı besinler ve bitkiler listesi aşağıdadır. Bu yiyecekleri yiyerek ve zayıflama önerilerine uyup yeni yöntemler geliştirilebilir. Kilo vermeye yardımcı besinler ve gıdalar bu kadarla sınırlı değildir, takipte kalınız!

 Günümüzde gerek sağlıksız ve düzensiz beslenme koşulları, gerekse oturmuş bir yemek düzeninin olmaması insanları obeziteye kadar sürüklemektedir. Ancak birtakım kurallara uyulduğu zaman kilo vermek o kadar da zor bir şey değildir. Uyulması gereken bu kuralların başında egzersiz yapmak, az yemek yemek ve kilo vermeye yardımcı besinler tüketmek gelir. Diyet listesinde düşük kalorili besinleri bulundurmayı unutmayın.

 Kilo vermek için  yardımcı besinlerden bazıları şunlardır;

Yumurta: Yumurtada büyük oranda protein bulunması kişiye tokluk hissi vereceği gibi, sağlıklı kas yapılanması içinde oldukça faydalıdır. Kahvaltıda yağsız beyaz peynir, yumurta ve esmer ekmeği kesinlikle eksik etmeyin. Bu üçlü sizi uzun süre tok tutmaya yetecektir.

Gerçek süzme zeytinyağı: Hem sağlık açısından hemde kilo vermeye yardımcı bir besin. Zeytin yağında oldukça kaliteli ve bol miktarda, omega 6 yağ asitleri bulunur. Bu asitler, kalori yakmanıza ve bu nedenle kilo vermenize yardımcı olmaktadır. Bunun için yemekleri, zeytinyağı ağırlıklı tercih etmek yararlı olacaktır.

Tarçın: Tarçın insülin artışını engelleyen besinler arasındadır. Bu yüzden kişinin çabuk acıkmasını engelleyerek, kilo almasını önler ve hatta kilo vermesine yardımcı olur.

Baklagiller: Baklagiller grubunda bulunan birçok yiyecek, zayıflamak için son derece yararlı besinlerdir. Baklagiller grubu aynı zamanda bitkisel protein ihtiyacınızı karşılayarak, kilo verirken sağlıklı kas yapılanmasına sebep olur.

Kabuklu kuruyemişler: Kabuklu kuruyemişler neredeyse tamamına yakını sindirim sistemi tok tutmaya neden olur ve kilo alımını engeller. Bu besin grubundakiler de yine çok kaliteli proteinler barındırmaktadır. Kuruyemiş arasında zayıflamaya en yardımcı olanı ise, bademdir.

Sirke: Sirkede tokluk hissi veren yiyecekler arasındadır. Midenin çabuk boşalmasını engeller ve böylelikle zayıflama konusunda yardımcı bir etken olur.

Elma, armut ve ayva: Bu meyvelerde bol miktarda lif bulunur. Ara öğün olarak kullanılabilecek bu meyveler, kişinin çabuk acıkmasını engeller ve böylelikle daha fazla yemek yememesine neden olur.

Salatalık: Son derece düşük kalorili bir sebzedir. Canınız atıştırmalık birşeyler istediğinde salatalık bunun için birebirdir. Böylelikle kolay kilo vermeye yardımcı bir bitkidir.

Brüksel lahanası: Özellikle düşük kalorisiyle diyet listelerinde yer alan bu sebzenin zeytinyağlı pişmiş bir porsiyonu 200 kalori civarındadır fakat besleyici özelliği yüksektir.

Yemeklerde et kullanımı: Normal ölçüde et kullanılarak yapılan yemekler, etsiz yapılan yemeklere oranla daha fazla tok tutucudur. Özellikle balık ve kırmızı ette yüksek miktarda losin maddesi bulunur. Bu madde kas bölgelerinin, daha çok kalori harcamasına neden olur.

Kırmızı acı biber yemek: Kırmızı acı biberi düzenli olarak tüketmek, kişide iştah kontrolünü sağlamaya neden olmaktadır. Kahvaltıda acı biber yiyen kişinin öğle yemeğini daha az yediği yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır.

kilo vermek yardımcı besinler kilo vermeye yardımcı Kilo Vermeye Yardımcı Besinler ve Öneriler kilo vermeye yard  mcBitter çikolata; Halis siyah çikolatanın içerisinde bol miktarda kaliteli antioksidan bulunmaktadır. Her ne kadar yağ ve kalori olarak oranları yüksek olsa da bitter çikolata sağlık için faydalıdır. Tatlı ihtiyacını da giderecek küçük bir parça bitter çikolata, zayıflama konusunda size yardımcı olacak basit bir etkendir. Burada anlaşılan tatlı yemektense, tatlı krizini bitter çikolata ile aşabiliriz ve böylece alınan kalori oranı düşmektedir.

 Zayıflamak kilogram vermek için sadece besinler tek başlarına yeterli değildir. Egzersiz yapmak, az ve düzenli yemek tüketme, günlük kalori ihtiyacı orantısını bilerek hareket etme zayıflamak için yapılacak kombinlerden diğerleridir. Bol kalorili gıdalar ve yüksek kalorili tatlı çeşitlerinden kaçınılmalı.

error: Copyright! Yaşamloji