goji berry kurt üzümü nedir  Goji Berry Kurt Üzümü Nedir Ne İşe Yarar goji berry kurt uzumu nedir
goji berry kurt üzümü nedir

Goji Berry Kurt Üzümü Nedir Ne İşe Yarar

Goji berry kurt üzümü nedir?

Tibet’in Himayala bölgesinde üretilen Goji Üzümü tüm dünya üzerinde nam salmış ürünler arasındadır. Goji Berry faydaları saymaklar bitmeyen bu meyvenin ilk yararlarından biri enerji ve dayanıklılığı arttırmasıdır.

Asya bölgesinin en etki adaptojenleri içerisinde bulunan Goji üzümü ile ile egzersiz aralıklarınızı ve gücünüzü yüksek seviyelere çıkarmanız mümkündür. Hastalıkların ardından ortaya çıkan halsizlik gibi problemlerin yenilmesinde büyük yararı olan bu meyve aynı zaman aralığında ömrü de uzattığına inanılmaktadır.

Vücudun hücrelerini yenileyip oluşabilecek hastalıklara karşı önceden tedbir almaktadır. İçerisinde ki polisakkarit ve güçlü antioksidanlar ile erken yaşlanması engellemektedir. Goji kurt üzümü hipofiz bezine de etki ederek büyük hormonunun seviyesini arttırmaktadır. Bu sayede kendinizi daha genç hissedersiniz. Bu durum sadece içinizde değil dış görünüşünüze de yansımaktadır. Vücudun yağ oranında azalma yaşatır, hafızayı kuvvetlendirir, iyileşme süresini kısaltır, cinsel yönden isteği arttırır ve size güç verir.

Vücudun kan basıncını düşürerek kalp krizi riskinden sizleri korur. Çevremizde bulunan genel problemlerden biri olan hipertansiyon problemine bulunan tedavi yöntemlerinden birisidir. Dozunda alınması dahilinde yükse kan basıncı düzenler ve inme, böbrek yetmezliği, kalp krizi gibi önemli sağlık sorunlarını tek başına halleder. Goji Berry kanseri vücuda kabul etmeyen bir madde olan Germanium içerir ve bu meyve Germanium içeren tek bitki türüdür. İçerisinde özel polisakkarit ve antioksidan özelliği ile kansere neden olması mümün maddelerin genetik yapılarını değiştirir.

Bazı bilim insanlarının araştırmalarına göre özellikle karaciğer kanserinden korunmaya yardımcı olan bu bitki aynı zamanda da vücudun zehrini dışarı atmaya yaramaktadır. Sağlıklı ve kontrollü bir şekilde alımı sonucundan kolesterol seviyesinde vücudun ihtiyacı olan şekilde durur ve betasitosterol maddesi içerir. Bunun dışında bulunan antioksidanları sayesinde damar duvarında plak oluşumu engellemektedir. Bileşenleri arasında flavonoidler ile atar damarın tıkanmasını önler ve elastik bir yapı sağlar.

Goji Berry ne işe yarar

Çin’de diyabet hastalarının tedavisinde kullanılan goji meyvesi , polisakkaritler ile kan şekerini düzenler. Bu düzenleme sonucunda insülinin sağladığı etkiyi gösterir. Karaciğeri korumasında ötürü yağlanmayı önler ve damar rahatsızlığı olan bireylerde de önemli sonuçlar yaratmıştır.

Cinsel anlamda Asya tıbbının güç arttırıcı bitkisidir. Cinsel arzuyu tetikleyip kanda bulunan testosteron seviyesini arttırmaktadır. Güç ve arzulamanın yanı sıra kilo vermek adına da kullanılmaktadır. Obezite hastalarına sabah ve akşam goji berry verilmesi sonucu ciddi kilo kayıpları yaşandığı görülmüştür. Vücutta enerjiye yol açan bu besin yağ yakımı sağlayıp bireylerin kilo vermesinde yardımcı olmaktadır.

Goji Berry kullananlar baş ağrısı ve halsizlik sorunlarının tamamen çözüldüğünü dile getirmiştir. Bu sayede daha rahat bir uyku çekildiğini ve uykusuzluk probleminin tamamen ortadan kalktığını söylemiştir. Daha kaliteli bir uyku ile stresten uzak bir yaşam yaşanması dahilinde bir çok problem kendiliğinden yok olacaktır.

Goji Berry ne işe yarar, nereden alınabilir sorusunun diğer bir önemli cevabı da görme sorunu yaşayan bireyler daha iyi görmektedir. İçerisinde bulunan bileşenlerin göze ve göz çevresindeki damarlara iyi gelmesi sonucunda daha net bir şekilde görüş sağlanmıştır. Az ışıklı ortamlarda görüş kalitesini arttırır ve katarakt sorunun ortadan kaldırır.

Goji Berry Nedir

Goji Berry üzümü nedir sorusuna verilecek en iyi yanıtlardan biriside kalbe iyi gelmesidir. İçerisinde besin değerleri ile daha dayanıklı kalp kapakçıklarına ve damarlarına sahip olabilirsiniz. Hastalıklara karşı ciddi oranda direnç sağlayan bu besinler bağışıklık sistemini güçlendirir ve savunma mekanizmanızı daima harekete geçirir. Aktif tutulan savunma mekanizması ile kendinizi daha zinde ve güçlü hissedersiniz.

goji berry ne işe yarar  Goji Berry Kurt Üzümü Nedir Ne İşe Yarar goji berry ne ise yarar
goji berry ne işe yarar

Vücudun kalıtsal özelliklerinin bulunduğu DNA’yı korur ve sizin kalıtsal özelliklerinizin diğer nesillere aktarılmasını sağlar. İçerisindeki betain ana molekülü ile hasarlı DNA moleküllerinin tamiratını gerçekleştirir. Hücresel bir yapı olan protein bazlı bir çok kanser türünün oluşmasını engeller ve vücudun direncini arttırır.

AIDS gibi hastalıklara karşı önceden bağışıklık kurarak sizlerin bu hastalıklara yakalanma oranınızı azaltır ve tümor hücresinin ölümüne yol açar. Kemoterapi ve radyasyona maruz kalmış insanların olumsuz etkilerini hafifleterek daha az acı çekmelerini sağlar.

Bu meyvenin kan yapıcı etkisi ile yaşlı bir vücudun dahi kanını yenileyebilmektedir. Kemik iliği yetmezliği yaşayan bireylerde deneysel tedavi sonuçları sunmaktadır. Karaciğerin en iyi dostlarından biri haline gelmiştir. Menapozal semptomların tedavisinde kullanılmaktadır. Sabah uyandığında bulantı ve ya kusma sorunu yaşayan bireylerin kullanması gereken bu meyve çay halinde tüketilmelidir. Doğurganlık olarak etkili bir yola sahip olan bu meyve bir çok insanın yardımına koşmuştur. Asya’nın kadın erken birden fazla insanda etkili sonuçları ile dikkat çeken bu meyve stres azalmalarını da sağlamaktadır. Hafızayı güçlendiren etkileri ile beyni daha kuvvetli bir yapı haline getirmektedir.

Goji Berry üzümü nereden alınır diye düşünen bireyler için internet üzerinden bir çok sipariş hattı bulunan bu meyvenin bazı aktarlarda da bulunduğu görülmüştür. Genel anlamda satışı internet üzerinden yapılan bu ürünün yurt dışından ihracat usulü getirildiği bilinmektedir. Dünyada tek bir yerde yetişen bu meyveye sahip olmak eskisi kadar zor değildir. Ortalama 1 hafta gibi kısa süre içerisinde elinizde olması muhtemel olan bu bitki bir çok insanın gözdesi haline gelmiştir.

error: Copyright! Yaşamloji