göbek eritme egzersizleri  Göbek Eritme g  bek eritme egzersizleri
göbek eritme egzersizleri

Göbek Eritme

Bölgesel olarak en fazla yağ oranı göbek bölgesinde bulunmaktadır. Vücutta en fazla göbek bölgesinde yağlanma olmaktadır. Göbek bölgesindeki yağları eritmek de oldukça zordur. Vücudun tam ortasında bulunan göbek insanı kilolu gösteren bir bölgedir. Göbek bölgesi yağlı olan bir kişinin seçeceği kıyafet seçeneği de düşüktür. Yani kişi çok kilolu olmamış olsa bile göbek bölgesindeki yağlanmadan ötürü kilolu görülebilmektedir. Bölgesel zayıflama problemleri olan kişilerin çoğunluğu göbek bölgesindeki yağlanmadan şikayetçidir. Göbek bölgesi yağ dokusu ve kas açısından zayıf olan bir bölgededir. Bundan dolayı kişinin göbek yağlarını eritmesi oldukça zordur. İnsanlar günlük yaşantılarındaki hareketleri ile göbek bölgesindeki yağları eritmeleri zordur. Ayrıca oturarak çalışan kişilerde göbek bölgesinde daha çok yığılma olacaktır.

Göbek Bölgesindeki Yığılma Nedenleri

Göbek bölgesindeki kasların sadece belli hareketler doğrultusunda çalıştırılması bu yığılmaya neden olmaktadır. Mesela insanlar bir yerden bir yere gitmek zorunda olduklarında kollarını ve bacaklarını çalıştırırlar. Bisiklet sürme etkinliği yapan kişiler bacaklarını ve kalçalarını çalıştırırlar. Ancak bunların yanı sıra göbek eritmek için ayrıca bir özen göstermek gerekmektedir. Göbek erimesi için ayrı hareketlerin yapılması gerekmektedir.

Erkeklerde Göbek

Yapıları gereği erkeklerin kas dokuları oldukça gelişmiştir. Ancak buna rağmen göbek bölgesindeki yağlanma sonucu erkekler şikayet etmektedir. Bayanlarda göbekteki yağlanma sorunu giderek yağlanmaktadır. Göbek eritme sorununu ortak olarak yaşayan insanlar bir takım yöntemler denerler. Ancak başarı oranları genelde hep düşük olmaktadır. Hızlı tempoda koşarak, dakikalarca mekik çekmelerine rağmen ve göbeğe yapılan özel hareketler sonucunda kas dokusunu sağlamlaştırmak isteriz. Ancak bunlar yapıldıktan sonra ara verildiği zaman yağlanmalar tekrar oluşmaya başlamaktadır.

Hamilelik Döneminde Göbek

Bebek anne karnında büyümektedir. Bunun sonucunda göbek genişlemektedir. Göbeğin gerilmesi sonucu artık esnek bir yapı kazanmaktadır ve doğum sonrasında bu bölgenin erimesi imkansız hale gelmektedir. Bu durum halk arasında doğum göbeği olarak da bilinmektedir. Doğum sonrasında sadece göbek değil göbeğe bağlı olan sağlı sollu takip eden can simidi denen bölgede de şikayet oluşmaktadır.

Göbek Bölgesinde Zayıflama

Göbek bölgesinde incelmeyi sağlamanın en etkili yolu tabi ki düzenli yapılan egzersizlerdir. Mekik egzersizi düzenli olarak yapıldığı zaman mutlaka sonuç verebilecek bir harekettir. Genel olarak mekik hareketinin göbek bölgesini erittiği bilinmektedir. Çok çeşitli mekik hareketleri yapılabilir. Örnek olarak sırt üstü yere yattıktan sonra bacaklarınızı kaldırıp indirmek göbek bölgesini direk olarak etkilemektedir. Başka bir örnek olarak mekik sehpası da kullanılabilir. Başka bir örnek vermek gerekirse yerden yüksek bir yere yattıktan sonra bacakları yukarı aşağı indirerek hareket ettirmek göbek erimesi için faydalı olacaktır.

göbek eritme egzersizleri  Göbek Eritme go  bek eritme egzersizleri
göbek eritme egzersizleri

Göbek Eritmek İçin Ne Yapmalı?

Bel bölgesindeki incelmeyi sağlamak için ayakta bacaklarımızı birleştirerek belimizi bükmeden sağa sola eğilmeliyiz. Bu hareketin devamlılığını her gün artırarak yan göbek bölgesinden kurtulabiliriz. Oturmak zorunda olursanız da oturduğunuz yerde de boş durmamak gerekmektedir. Mesela göbeğinizi ara ara kasmanız da göbek egzersizi olarak sayılıp yararı olacaktır. Bunların dışında günlük hayatımızda da hareket ederken belimizden değil göbeğimizden destek almalıyız. Bu şekilde hem belimize yüklenmediğimiz için sağlık problemi yaşamaktan kurtarırız hem de göbeğimizin erimesine yardımcı oluruz. Göbek eritmek için yapılan diğer bir yöntem ise göbek masajı olabilir. Banyodan sonra bebek yağı ya da krem kullanarak göbeğinize masaj yapabilirsiniz. O bölgedeki yağların erimesini yağları hareket ettirerek ve masaj yapıldığında o bölgedeki ısının artmasını sağlayarak yağların erimesine yardımcı olursunuz.

Ev Temizliğinin Göbek Erimesine Etkisi

Her türlü ev işi yaparken eğilip kalkmak göbek eritme sporudur. Spora vakti olmayanların, evden çıkamayan insanların ev temizlemesi bu eksikliğin giderilmesine neden olacaktır. Böylelikle vücudunuz ve göbeğiniz için antrenman yapmış olursunuz. Diyet yapmak göbek eritmenin başlıca olması gerekenlerden biridir.

error: Copyright! Yaşamloji