evde göbek eritme göbek eriten Göbek Eriten Hareketler g  bek eritme

Göbek Eriten Hareketler

Göbek Eriten Hareketler ve Yağ Eritme Egzersizleri

Resimli olarak hazırladığımız basen ve göbek eritme hareketleri, yağ yakan egzersizler , karın bölgesindeki yağları eritme yolları, bel bölgesindeki fazlalıklardan kurtulma yolları ve evde nasıl yapılan zayıflama hareketleri önerileri yazımızı okuyorsunuz! Umarız faydasını görürsünüz.

Evde göbek Eriten Hareketler. göbek eriten Göbek Eriten Hareketler gobek eriten hareketler 300x171Bilindiği gibi insan vücudunda , yapılan egzersizlere en geç tepki veren kısımlar göbek kısımlarıdır. Diğer kas gruplarına nazaran, yapılan egzersizlere oldukça geç  tepki veren bölge göbek bölgesidir. İstisnai olarak göbek eritme çalışmaları oldukça disiplinli şekilde yapılarak, güzel sonuçlar elde edilebilir. Birçok fitness salonunda “Göbek eriten hareketler” üzerine yoğun egzersiz programları verilir. Ancak biz sizlere evde göbek eritme hareketleri hakkında bilgiler vereceğiz. Bu egzersiz hareketlerini aynı zamanda fitness salonlarında da rahatlıkla uygulayabileceksiniz.


Aşağıda vereceğimiz Göbek eriten egzersizler sayesinde, günde sadece 15 dakika ayırarak göbek bölgeniz yavaş yavaş eriyecek ve ideal bir görüntü oluşmaya başlayacaktır.

Göbek Eriten Hareketler – 1

İlk hareketimiz aşağıdaki resimde görüldüğü gibi, sağ bacak topuk yere gelecek şekilde düz bir şekilde uzatılır. Sol bacak ise dizden kırılmış ve ayak yere basacak şekilde olmalıdır. Bu pozisyonu aldıktan sonra sırt üstü uzanın. Sol kolu okçu işareti yapar gibi uzatıp, resimde gösterildiği gibi sağ el ile sol kol dirseğinizden tutun. Karın kaslarınızı hafifçe sıkarak, dengeli bir şekilde yarım kalkış yapın. Göbek eriten hareketleri yaparken, hiçbir zaman tam doğrulmanız gerekmez. Yarım kalkışta hem aynı etkiyi verecektir, hem de biraz daha zorlayıcıdır. Bu hareketi  12 defa tekrar ettikten sonra ayaklar ve  kollar tam tersi olacak şekilde yeniden uygulayın.

Karin eriten egzersizler göbek eriten Göbek Eriten Hareketler Karin eriten hareketler 300x240

Göbek Eritme Egzersizleri – 2

İkinci egzersiz hareketimiz ise aşağıdaki resimde görüldüğü pozisyondur. Sağ elinizi yere koyup, sağ  kısmınızın yere bakmasına dikkat edin. Dengenizi kurabilmek için, sol ayak sağ ayağın önüne alınmalıdır. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey, boşta kalan sol kolu başın üzerine doğru esnetmek ve yüz kısmını karnınızın alt hizasına paralel olacak şekilde çevirmektir. Yani resimdeki başlangıç pozisyonundan sonra,  sol kolunuzu yukarı doğru kaldırırken karın kısmını da yere paralel olacak şekilde çevirmelisiniz.

Evde yapılabilecek göbek eriten hareketler göbek eriten Göbek Eriten Hareketler G  bek Eriten Hareketler nelerdir 300x240

Karın Eriten Hareketler – 3

3. Bel Bölgesi eritme hareketi yana yatmadır. Ayaklarımız resimde görüldüğü gibi normal dengede durur şekilde,  kalça hizasından açılmış  olmalıdır. Avuç içleri birbirine bakacak şekilde kafa üzerinde birleşmeli, dirsekler ise kafa hizasına yakın bir bölgeden hafif kırılmalıdır. Daha sonra önce 12 defa sağa, ardından da 12 defa sola yarı yatmalıyız. Bu karin eritme hareketinde amaç, göbek kısmının yanlarını eritmektir. Basen eritmek için oldukça faydalıdır. Bu göbek eritme egzersizini yaparken en çok dikkat etmeniz gereken şey  sağa yatarken sol kısmınızın, sola yatarken ise sağ kısmınızın hafif acı duyacak şekilde gerilmesidir.

Sağlıklı karın Eritme göbek eriten Göbek Eriten Hareketler karin eritme  300x240

Göbek Eritme  Egzersiz – 4

Karın eritme hareketleri yaparken bazen pilates topuna da ihtiyaç duyacağız. Bu hareketimizde bacaklarınız esnek ve yere düz olacak şekilde pilates topuna dayanın. Sol dizinizi diz kapağınız yere değecek vaziyette kırıp, ardından başlangıç pozisyonuna gelin. Bu hareketi sol dizinizle 12 kez yaptıktan sonra, sağ dizinizle de 12 defa tekrar edin.

Göbek eritme egzersizleri göbek eriten Göbek Eriten Hareketler Evde gobek eritme 300x240

Göbek Eriten  – 5

5. Karın eritme hareketinin adı, V açar. Bacaklarınız yere oldukça düz olacak şekilde, Sırt üstü yere uzanın. Ellerinizi de düz olacak şekilde kalçalarınızın yanına alın. Sağ bacağınızı dirseğinizi kırmadan yukarı kaldırın ve iki elinizle bacağınızın en üst kısmından tutmaya çalışarak yarım doğrulun. Ardından yeniden ilk pozisyonunuza (yere sırt üstü yatın.) dönün. Bu hareketi de 12 kez tekrarladıktan sonra, aynı işlemi yine 12 kez sol bacağınızla da yapın. Hareketin amacı Orta, sağ ve sol karın kaslarını eritmektir.

Göbek eritmek için yaplımlası gerekenler göbek eriten Göbek Eriten Hareketler gobek eritme hareketleri 300x240

Göbek Bölgesinde Yağlardan Kurtulma  –  6

6. Göbek eritme hareketimizde, ayaklarınızı araları iki karış olacak şekilde açın. Ellerinizi ise yatarak mekik çekme hareketinde olduğu gibi kafanızın arkasına alın. Resimdeki gibi sağ bacak dirseğinizi sol omzunuza doğru çekerken, sol omzunuzu da bacak dirseğinizi karşılayacak şekilde eğilmeden dönün.  Ardından başlangıç konumuna yeniden gelin. Bu hareketi 12 kez tekrarladıktan sonra, aynı şekilde sol bacağınız içinde 12 kez uygulayın. Bu karın eritme hareketini yaparken, karın kaslarınızı sıkmayı unutmayın. Hareketin amacı, sağ ve sol grup karın kaslarını eritmektir.

Karin eritme hareketleri nasil yapılır göbek eriten Göbek Eriten Hareketler karin eritme egzersizleri  300x240

Göbek Eriten Hareketler – 7

Yere sırt üstü uzanın. Kollarınızı yerden 10 santim yüksekte olacak şekilde, yana bırakın. Daha sonra  ayaklarınızı yerden keserek, dizlerinizi  hafif kırarken aynı anda yarım doğrulun. Bu egzersizi 12 defa tekrarlayarak, hareketi tamamlayın. Bu karın eritme hareketinin amacı, alt karın kaslarını eritmektir.

Evde Gobek eritme egzersizleri  göbek eriten Göbek Eriten Hareketler Gobek eritme egzersizleri 300x240

Göbek Eriten Hareketler  – 8

8. Göbek eritme hareketini, yine pilates topu yardımıyla yapıyoruz. Bacaklarınızı pilates topunun üzerine koyun. Ellerinizle de yerden destek alın. Pilates topunu karın kaslarınızı hafif sıkarak döndürün. Pilates topunu döndürürken dizlerinizi hafifçe kırın.  Ardından yeniden başlangıç konumuna dönüp 12 defa bu hareketi tekrar edin. Daha sonra aynı hareketi diğer yöne dönerek tamamlayın.

Evde uygulanan göbek eriten hareketler göbek eriten Göbek Eriten Hareketler Gobek eriten hareketler 300x240

Göbek Eriten Hareketler  –  9

9. Göbek eriten hareketimizde yine pilates topundan yardım alıyoruz. Ayaklarınızın arası iki karış kadar açık olacak şekilde durun. Karın kaslarınızı sıkın ve elinize aldığınız pilates topu ile birlikte sola doğru dönün ve yeniden vücudunuz düz olacak şekilde ilk konumunuza gelin.  Bunu yaparken belden aşağısı sabit kalmalı, sadece belden yukarısı dönmelidir. Bu hareketi sola doğru 12 defa tekrarladıktan sonra, sağa doğruda 12 defa tekrarlayın. Hareketin Amacı, orta göbek bölgesi ve basenleri eritmektir.

Evde yapılan karın egzersizleri göbek eriten Göbek Eriten Hareketler Evde gobek eriten hareketler 300x240

error: Copyright! Yaşamloji