Gano excel rooibos çayı Gano excel rooibos çayı kullananların yorumları gano kullanici

Gano excel rooibos çayı kullananların yorumları

Gano excel rooibos çayı satın almak isteyenler, kullananların yorumları nedir merak etmektedirler. İnternet siteleri ve forumlarında bu konudaki yorumlar oldukça çelişkilidir.

Mesela bazı yorumlarda Gano excel rooibos çayının faydaları bire beş katarak anlatılırken, bazı yorumlarda bırakın faydayı, sağlığa zararlı olduğundan ve Sağlık Bakanlığı onayı olmadığından bahsedilmektedir.

Bu tür çelişkili yorumların sebeplerini ve Gano excel rooibos çayının tam olarak nelere faydalı olduğunu, hangi konularda faydasının olmadığı, ne tür sağlık sorunlarına yol açabileceği hakkında bu makalede objektif bir bakış açısıyla bilgi verilecektir.

Ziyaretçilerimizden Gano excel rooibos çayı kullananların yorumlarını yorum bölümüne yazmalarını istiyoruz. Böylece bu ürünü satın almak isteyenler çay hakkında daha fazla bilgi edinecektir.

İnternette Gano excel rooibos çayı kullananların yorumları neden çok FARKLI ?

Bir ürünün herkeste aynı etkiyi göstermesi beklenemez ama bir çay için internette bu kadar çok çelişkili yorum olması NORMAL değildir.

 • Biri diyor ki “ürün bir yakınımda çok fayda etti , epey kilo verdi.”
 • Diğeri diyor ki “ürün hiçbir işe yaramıyor, kilo verdirmiyor“

İnternette yer alan Gano excel rooibos çayı kullananların yorumlarında bu denli çelişki olmasının sebebi olumlu yorumların FAKE yorumlar olması, olumsuz yorumların ise çaydan gereğinden fazla beklentiye girenlerin hayal kırıklığına uğraması nedeniyle agresif yorumlar yapmasıdır.

Neden internette yer alan Gano excel rooibos çayı kullananların yorumlarından bazıları FAKE ?

Gano Excel firması satışlarını kısmen internet üzerinden, büyük ölçüde de komisyon karşılığı ürün satan bireysel satıcılar üzerinden yapmaktadır.

Gano Excel firmasının satış sistemi Amway, Herbalife gibi firmalarınki geliri sadece sattığı ürün komisyonu olan bireysel satıcılar üzerine kuruludur. Bireysel satıcılar sırf daha fazla satış yapmak için ürün özelliklerini abartmaktadır. Ayrıca ürünlere talebi artırmak için internet sitelerine FAKE olumlu yorumlar yapılmaktadır.

İnternetteki olumsuz yorumlar ise abartılı yorumlara inanıp ürünü kullandıktan sonra hayal kırıklığı yaşaması nedeniyle sinirlenen kişilerin yorumlarıdır.

İlgili yazı: Gano çayı zayıflatır mı ?

Gano excel rooibos çayı ne işe yarar ?

Gano excel rooibos çayı paketi üzerinde faydaları konusunda ne yazmaktadır biliyor musunuz ?

Hiçbir şey yazmamaktadır. Nasıl ki Rize Turist Çayı paketinde ürünün faydaları konusunda bir şey yazmıyor, Gano excel rooibos çayı paketinde de bir şey yazmamaktadır.

Dolayısıyla da Gano excel rooibos çayından ekstra beklentilere girmek için bir sebebimiz bulunmamalıdır. Bununla birlikte gerek satıcıların sözlü ifadeleri, gerekse de sosyal medya paylaşımda yer alan ifadeler sanki Gano excel rooibos çayının çok şeye faydaları varmış gibidir.

Mesela Gano excel rooibos çayının aşağıdaki faydaları olduğu söylenmektedir:

 • Böbrek ve safra kesesi taşlarını dökebilir
 • Hemoride iyi gelir
 • Karaciğer yağlanmasına iyi gelir
 • Vücuttaki toksinleri atar
 • Sindirim sistemini güçlendirir
 • Kan dolaşımına iyi gelir
 • Baş ağrısına iyi gelir
 • Cilt rahatsızlığına iyi gelir
 • Uykusuzluğa iyi gelir
 • Mide ve bağırsak hastalıklarına iyi gelir
 • Kilo vermeye yardımcı olur
 • Kandaki şekeri düzenler

Eğer bunlar doğru ise Gano excel rooibos çayı paketinde neden bunlar yazmıyor ? İlaçların prospektüsünde nelere iyi geldiği yazıyor.

Ayrıca bir bitki çayı onlarca ilacın bile gösteremediği faydalı etkileri tek başına nasıl gösterebiliyor ?

Sadece kandaki şekerin düzenlenmesi bile büyük meseledir. Sırf bunun için bile bazen hastanın birkaç tane ilaç kullanması gerekir.

Açıkçası Gano excel rooibos çayı tanıtımını yapan kişiler bu çayın etkilerini çok abartmakta hatta gerçek dışına çıkmaktadır.

Gano excel rooibos çayının faydası yok mudur, vardır fakat faydaları reklam yapıldığı kadar değildir.

Biz nasıl Rize çayı içiyor isek Güney Afrikalılar da rooibos çayı içmektedirler. Rooibos çayı Güney Afrika’nın sömürgeci devleti İngiltere’de de normal bir çay olarak içilmektedir.

Gano excel rooibos çayının Güney Afrikalıların içtiği rooibos çayından farkı ekstra olarak çok az miktarda reishi mantarı tozu barındırmasıdır.

Gano excel rooibos çayı faydaları

Gano excel rooibos çayının bazı faydaları bulunmaktadır. Örneğin kafein içermez. Bildiğiniz üzere fazla miktarda kafein uykusuzluğa yol açmaktadır.

Eğer klasik çayı çok içiyorsanız ve uykusuzluk çekiyorsanız onun yerine Gano excel rooibos çayı içtiğinizde uyku kaliteniz artacaktır.

Klasik çay bazı kişilerde mide rahatsızlıklarına yol açmaktadır. Eğer sizde reflü veya gastrit gibi problem var ve aynı zamanda çay alışkanlığınıza devam etmek istiyorsanız klasik çay yerine alternatif olarak Gano excel rooibos çayı kullanabilirsiniz.

Klasik çayda bulunan oksalik asit böbrek taşı riskini artırmaktadır. Gano excel rooibos çayında oksalik asit olmadığı için böbrek hastaları daha rahat kullanabilirler.

Gano excel rooibos çayı kısmen kan şekerini düzenleyici etkiye sahip olmakla birlikte bu etki diyabet ilaçlarına kıyasla oldukça düşüktür.

Gano excel rooibos çayında kalori yoktur. Eğer yemeklerin yanında kola içme alışkanlığınız var ise bunun yerine Gano excel rooibos çayı içme alışkanlığına sahip olursanız kilo vermenize yardımcı olabilecektir.

Gano excel rooibos çayının kısmen toksin attırıcı etkisi bulunmaktadır.

Gano excel rooibos çayını doğru şekilde kullanırsanız ondan kısmen istifade edebilirsiniz.

İlgili yazı: Gano excel rooibos çayı nasıl kullanılır ?

error: Copyright! Yaşamloji