Gano Excel doktor görüşleri  Gano Excel doktor görüşleri gano doktor

Gano Excel doktor görüşleri

Gano Excel ürünleri pahalı fiyatlara satılmakta ve satıcılar sağlığa faydaları konularında önemli vaatlerde bulunmaktadır.

Bu sebeple insanlar Gano Excel markalı ürünleri satın alırken “acaba ürün hakkında söylenilenler hakikaten doğru mu, doktorlar bu konuda ne yorum yapıyor ?” diye merak etmektedirler.

Gano Excel doktor görüşleri

Doktorluk mesleği marka belirtmek suretiyle tıbbi ürünlerle alakalı olumlu-olumsuz yorum yapmamayı gerektirmektedir. Bu nedenle “etik” değerleri olan bir doktor piyasada satılan bir sağlık ürünü hakkında övücü veya yeren bir yorum yapmaz.

Bunun aksi bir durumda Türkiye Tabipler Birliği doktora yaptırım uygulayacaktır.

Ancak kayıt dışı olarak da olsa doktorların Gano Excel ürünleri hakkında ne tür yorumlar yaptığı az çok bilinmektedir.

Doktorların gano excel ürünleri hakkındaki yorumlarından önce konuya ışık tutacak ibretlik bir fıkra anlatmak isterim.

Bir kış günü Nasreddin hoca ile hocanın ateş yakmadan geceyi geçirip geçiremeyeceğine dair iddiaya girmişler.

Eğer Nasreddin hoca soğuk bir kış gecesinde akşamdan sabaha kadar hiç ateş yakmadan geçirebilirse arkadaşları ona ziyafet çekecekmiş. Tersi bir durumda da ziyafetin sponsoru hoca olacakmış..

Nasreddin hoca hiç ateş yakmadan sadece aydınlatma amaçlı mumu yakarak geceyi geçirmiş ama arkadaşları mum yakmanın da ateş yakmak olduğunu söyleyerek hocadan ziyafet istemişler.

Hoca mecburen yenilgiyi kabullenmiş ve arkadaşlarını ziyafet için çağırmış. Ziyafet günü yemeğin gelmesi gecikince arkadaşları ocaktaki yemeği sormuşlar, hoca “pişince getireceğim” diyormuş ama yemek bir türlü pişmiyormuş.

Bir de bakmışlar ki yahni kazanının altında ateş olarak sadece bir mum var.

Arkadaşları “bu mumla bu yemek pişmez ki!” demişler.

Hoca da cevabı yapıştırmış “mum beni sabaha kadar ısıttıysa bu yemeği de hayli hayli pişirir!”

Doktorların genel olarak gıda takviyesi ürünler ve bitki kürleri ile alakalı yorumları ilaç kadar faydalı olmadığı, ancak bazı durumlarda tıbbi tedaviyi destekleyici mahiyette kullanılabilecekleri yönündedir.

Piyasada faydası olmayan bir şey satılmamaktadır. Gano Excel ürünlerinin de bir takım faydaları olmakla birlikte abartıldığı kadar bir yararı bulunmamaktadır. Bu durumu mumum ısıtıcı etkisi olması fakat soba kadar ısıtmaması örneğine benzetmek mümkündür.

Bu nedenle Gano Excel ürünlerini kullanırken ciddi bir beklentiye girmemek gerekmektedir.

İlgili yazı: Gano Excel Sağlık Bakanlığı onayı var mı ?

error: Copyright! Yaşamloji