Galvus met ile zayıflayanlar  Galvus met ile zayıflayanlar galvus zayiflayanlar

Galvus met ile zayıflayanlar

Galvus met ile zayıflayanlar bulunmakta olup sizlerin de Galvus met ile nasıl zayıflayabileceğinize dair rehber niteliğinde bir makale hazırladık.

Öncelikle hatırlatmak gerekir ki Galvus met bir zayıflama ilacı değildir ve doktor reçete etmeden sağlıklı iken bu ilacı kullanmaya kalkarsanız vücudunuza zarar verirsiniz.

Galvus met nedir ne işe yarar ?

Tip 2 diyabet hastaları, pankreasın ürettiği insülin hormonunun yetersiz kalması nedeniyle ilaç kullanımına ihtiyaç duyarlar.

Galvus met ilacı insülin hormonunun işlevini kısmen görmekte, diyabet hastalarının ani şeker düşmesi veya açlık krizine girme sorunlarını azaltmaktadır.

Kandaki şeker düzeyinin ayarlanmıyor olması uzun vadede sinir sistemini ve bazı organları yıpratmakta, kalp ve damar hastalıklarını tetiklemektedir.

Galvus met ilacı diyabet hastalığının bu tür zararlı etkilerini azaltmakta ve ötelemektedir.

Diyabet hastalarının yaşadığı kontrol edilemez yeme güdüsü, aşırı derecede şerbetli tatlı isteği gibi sorunları azalttığı için Galvus met bazı kişilerde zayıflamayı sağlamaktadır.

Galvus met ile nasıl zayıflanır ?

Öncelikle hastanın kilo fazlalığının ne kadar olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Diyabet hastaları sık aralıklarla yeme isteği duyarlar ve hem sık hem de kalorisi fazla yiyecekleri (özellikle çikolata, dondurma, baklava gibi tatlılar) tercih ederlerse kilo sorunu yaşarlar.

Diyabet hastalığının obezite sorunu ile birleşmemesi için hastanın mutlaka bir diyetisyen kontrolüne girmesi gerekmektedir.

İlla ki özel bir diyetisyene gerek yok devlet hastaneleri de bu hizmeti vermektedir. Galvus met ilacı endokrinoloji doktoru tarafından reçete edilmekte endokronoloji doktoru hastayı ayrıca diyetisyene yönlendirmektedir.

Diyetisyen hastanın mevcut kilosunu ve beslenme miktarını tespit ettikten sonra hastaya bir diyet listesi verecektir.

Hastanın hem diyetisyene hem de endokrinoloji bölümüne düzenli olarak kontrole gitmesi gerekmektedir.

Galvus met ilacı iştahı kontrol ettiği için diyet listesini uygulamak hastaya eskisine göre kolay gelecektir. Hasta diyet esnasında öğünlerde az yiyecek, kalori açığını ara öğünlerle telafi edecektir.

Diyet egzersiz ile desteklenmez ise kilo kaybı sınırlı olabilir veya kilo verilemeyebilir. Diyabet hastaları ağır ve uzun süreli egzersizlerden kaçınmalıdır. Bunun yerine fazla yorucu olmayan egzersiz programlarını düzenli uygulamak gerekir.

Mesela haftada 3 gün 4’er kilometre yürüyüş yerine her gün günde 1-2 kilometre orta tempolu yürüyüş daha faydalı olacaktır.

Evde uzun süreli hareketsiz kalınmamalıdır. Evde kadın programlarına dalmak veya iş yerinde bilgisayar başından uzun süre kalkmamak gibi durumlarda Galvus met kullanmanın kilo vermede bir etkisi olmamaktadır.

Galvus met ile zayıflayanlar

Aysun A.

Galvus met ile zayıfladım. Daha önceleri herhangi bir diyete bir hafta bile sadık kaldığım olmamıştı. Çünkü acıkıyordum. Özellikle de gece yatmadan önce tüm benliğimle bir şeyler yemek istiyordum. Ve gece yatmadan önce yediğim o son atıştırmalık öğünde gün içinde yediğim miktardan bile daha fazla yiyordum.

Sonuç olarak diyet yapıp kilo aldığım bile oluyordu. Galvus met gece açlığımı kesti. Gece kaçamaklarını bırakınca ilk ay 7-8 kilo, sonraki ay ise 3-4 kilo verdim. Benim için mucize gibi bir şeydi. 8-10 kilo daha versem neredeyse ideal kiloma ulaşacaktım.

Ama sonraki ay kilo verme sürecim durdu. Diyet uygulamayı bıraktım nasılsa kilo veriyorum diye. Zaten fazla bir egzersiz yapmıyordum. Bir süre sonra da Galvus met kullanırken bile verdiğim kiloları geri almaya başladım. Sanırım ipleri gevşetmemin bedelini ödedim.

Yeniden diyetisyene gittim ve bir diyet listesi aldım .Diyet listesinde yazandan %20 fazla yiyorum, çünkü o listeyle ilaç kullansan bile doyamazsın. Her gün yürüyüş yapmayı sürdürüyorum.

Şu an kilomda fazla bir oynama yok. Diyet ve sporu bırakırsam kilom fırlayacak gibi geliyor. İlacı bırakırsan 10-20 kilo birden alırsın dediler. O yüzden ilacı da bırakamıyorum. Sanırım benim normalim, 10-15 kilo fazla ile yaşamak. İlaçla bile ancak bu kadar oluyor.

Saffet K.

Tatlıya eskiden beri düşkünüm ama önceden şeker hastalığım yoktu. Boğazıma düşkün olduğum için kilolarım eskinden beri biraz fazla.

Yaş ilerleyince kilolarda ani bir artış oldu. Doktor Galvus met  önerdi. Tatlıya olan ilgim azalınca ilk başta birkaç kilo verdim. Diyet listesi aldım ama uygulamadım. Spor olayı da yok bende.

Sadece aşırı derecede tatlı yemeyi bıraktığım için şişmanlama sürecim durdu. Bence Galvus met zayıflatabilecek bir ilaç ama kişide de biraz gayret olması lazım.

Nevin C.

Galvus met ben de ishal yaptı. Ben daha önce böyle bir ishal görmedim. İshal miyim değil miyim bilmiyorum, sulu bir dışkım var, bazen sertleşiyor. Bağırsaklarım gıdaları sindirmekte kararsız kalıyor sanırım. Yiyeceklerin tadı tuzu kalmadı. İştah %80 gitti.

Kısmi bir cehennem yaşıyorum. Bir şeyi canın çeke çeke yiyememek, sürekli tuvalet için teyakkuzda olmak sinir bozucu. Bu süreçte 3 kilo vermişim. Verdiğim kilolar batsın böyle ilaç mı olur. Doktor reçete etmese kullanacağım bir ilaç değil. Mecburen kullanıyorum.

İlgili yazı: Galvus met zararları

İlgili yazı: Galvus met zayıflatır mı ?

İlgili yazı: Galvus met günde kaç kez kullanılır ?

error: Copyright! Yaşamloji