Entschlackungstee form çayı zararları  Entschlackungstee form çayı zararları Entschlackungstee

Entschlackungstee form çayı zararları

Bitkisel çayların masum olduğu zannedilir ama bilinçsiz kullanılırsa bitki çayları bile sağlığa zararlı olabilmektedir. Form çayları, kalori içermedikleri ve kilo verme sürecine katkıda bulundukları için zayıflama sürecine girenlerin sıklıkla satın aldıkları ürünlerdendir.

Bir yemeği kola veya meyve suyu gibi yüksek kalori içeren bir sıvı ile birlikte tüketmektense kalorisiz bir form çayı ile tüketmek az da olsa kalori alımını azaltmaya yardımcı olmaktadır.

Form çayları ayrıca metabolizmayı hızlandırmak suretiyle yapılan diyet ve egzersizden daha iyi sonuç alınmasını sağlamaktadırlar.

Entschlackungstee form çayı, uzun süredir piyasada olan ve fiyatı da makul olan form çaylarından birisidir. Ayrıca yukarıda sayılanlardan başka faydaları da bulunmaktadır.

İlgili yazı: Entschlackungstee form çayı ne işe yarar ?

Bununla birlikte Entschlackungstee form çayını kullanmaması gerekenler veya bilinçsiz kullananlar bu çaydan zarar görebileceklerdir.

Entschlackungstee form çayı zararları

Entschlackungstee form  çayının hem diüretik hem de bağırsak hızlandırıcı işlevi bulunmaktadır. Bu nedenle vücuttan hızlı sıvı çıkışına neden olmaktadır. Vücuttan hızlı sıvı çıkışı tartıda eksik çıkmanızı sağlasa da bu durum vücuttaki su oranını düşürmektedir.

Vücuttaki su oranının azalması böbrekler başta olmak üzere bir çok organın daha hızlı yıpranmasına neden olmaktadır. Bunun önüne geçmek için en az 2,5 litre su içmek gerekmektedir.

Entschlackungstee form çayı sinameki içerdiği için uzun süre kullanılırsa bağırsak tembelliğine yol açabilmekte ve bağırsak hızlandırıcı bir şey kullanmadan dışkılamak zorlaşmaktadır. Yani Entschlackungstee form çayı bıraktıktan sonra kabızlık şikayetleri olabilmektedir.

Entschlackungstee form çayı organların çalışmasını hızlandırdığı için evvelden bazı rahatsızlığı bulunan kişilerde bu rahatsızlıklar nüksedebilmektedir.

Örneğin bazılarında, çarpıntı, ritm bozukluğu gibi kalp hastalıkları, bazılarında böbrek ve idrar yolu rahatsızlıkları, bazılarında ise karaciğer veya safra kesesi rahatsızlıkları nüksedebilmektedir.

Entschlackungstee form çayı içeriğinde yer alan bazı maddeler vücudun bazı bölgelerinde birikebilmekte veya işlem görürken karaciğeri yorabilmektedir. Bazı kişilerde Entschlackungstee form çayı içeriğindeki bazı etken maddeler alerjen olarak algılanabilmektedir.

Entschlackungstee form çayının yukarıda sayılan zararlarını azaltmak için bol sıvı tüketmek gerekmektedir.

Entschlackungstee form çayını kimler kullanmamalıdır ?

Gebe kadınlar Entschlackungstee form çayını kullanmamalıdır. Gebelik dönemi özel bir dönem olup bu dönemde herhangi bir ilaç, gıda takviyesi veya bitki çayı kullanmadan önce doktora danışmak gerekmektedir.

Bitki çayları gebelik dönemindeki kişileri hormonal dengelerini etkileyebilmekte, anne karnındaki bebeğin gelişimini etkileyebilmektedir. Bu açıdan Entschlackungstee form çayı veya başka bir bitki çayı kullanmak risk oluşturmaktadır.

Kuşburnu veya ıhlamur gibi bitki çayları tek bitkiden olduğu için zararları ve faydaları tahmin edilebilir durumdadır.

Entschlackungstee form çayının içerisinde ise çok sayıda bitki özünden karışım olduğu için çok sayıda etken madde içermekte ve zararları, riskleri de tam olarak kestirilememektedir.

Entschlackungstee form çayı emziren anneler tarafından da kullanılmamalıdır. Bebek doğduktan sonra fazla kilolardan bir an önce kurutulmak istenir ama bu konuda sabırlı olmak daha iyidir.

Entschlackungstee form çayı anne sütünden bebeğe geçebilir ve bebekte ishal, kusma, iştahsızlık ve alerjik reaksiyon gibi şikayetlere yol açabilir.

Bu nedenle emzirme döneminde Entschlackungstee form çayından uzak durmak gerekmektedir.

Kronik hastalığı olanlar Entschlackungstee form çayını kullanmadan önce hastalığını ne yönde etkileyeceği konusunda doktora danışmalıdırlar. Metabolizmayı hızlandırmak kulağa hoş gelse de hasarlı veya iltihaplı bir organın daha fazla çalışmak zorunda bırakılması var olan sorunu kötüleştirecektir.

Entschlackungstee form çayının bazı ilaçlarla etkileşime girmesi ve etkilerini-yan etkilerini azaltması veya artırması muhtemeldir. Bu nedenle düzenli olarak ilaç kullanılıyor ise Entschlackungstee form çayı kullanmamak veya kullanmadan önce doktora danışmak gerekmektedir.

Entschlackungstee form çayı vücuttan ciddi miktarda su attırmakta olup küçük çocuklar ve yaşlılar için bu durum bazen risk olabilmektedir.

Küçük çocuklarının vücutlarının susuz kalması bir çok sağlık sorununu tetiklemektedir. Yaşlılarda ise kalp krizi ve böbrek hastalıkları riskini artırmaktadır.

Bu sebeplerle 12 yaş altı ve 60 yaş üstü kişilerin Entschlackungstee form çayı kullanması uygun değildir.

Entschlackungstee form çayı yan etkileri

Entschlackungstee form çayı yaygın olarak susama, sık idrara çıkma ve ishal şeklinde yan etkilere sahiptir. Bazı kişilerde ayrıca baş ağrısı, yorgunluk, halsizlik ve mide bulantısı gibi şikayetlere neden olmaktadır.

İlgili yazı: Entschlackungstee zayıflama çayı kullananlar

error: Copyright! Yaşamloji