düşünce gücü düşünce gücü ile zayıflama Düşünce Gücü İle Zayıflama d      nce g  c
düşünce gücü

Düşünce Gücü İle Zayıflama

Kilo Vermek İçin Zihni Hazırlama

Kilo vermek için zihninizi hazırlayabileceğiniz en güzel zaman uykudan önceki zamandır. Uykuya geçiş noktasında kişi bilinçaltı ile daha fazla iletişim kurar ve gece yatmadan önce hayalinizdeki zayıf, fit, sağlıklı neşeli kişiyi tekrarlı bir biçimde düşünerek uyursa kişi sabaha kendinizi daha kontrollü ve keyifli olarak uyanırlar ve çok daha kontrollü bir güne başlamış olurlar. Hayal kurmaya müsait olduğunuz her an bu süreci başlatabilirsiniz.

Dış dünyadan gelen telkinlere kendi kulaklarınızı kapatırsanız zaten çok kontrollü bir yaşam süreceksinizdir. Ve başkasının bu konu üzerindeki başarı ya da başarısızlıklarıyla ilgilenmemeniz gerekmektedir. Kendinizin tam olarak ne istediğinizin farkında olup keyifli mutlu ve neyi yaparsanız başarılı olursunuz buna odaklanmalısınız. Bir sonraki adım olarak yavaş yavaş düşünce ve temponuzu daha da artırmalısınız. Örneğin bu sürece adım atmadan önce günlük su içme potansiyelinizi kontrol altına almaya başlayabilir, daha keyifli etkinlikler yapmaya başlayabilirsiniz.

Düşünce Gücüyle Kilo Verme İpuçları

Düşünce gücüyle zayıflama sistemi çok geniş çaplı bir sistemdir ancak yola başlamadan önce yapmanız gereken ilk şey evinizden tartıyı kaldırmaktır. Eğer doktor kontrolünde zayıflıyorsanız bunu hekime belirterek verdiğiniz kiloyu bilmeden bunu yapmanız gerekmektedir. Çünkü ne kadar kilo verdiğinizi bilirseniz sınırlandırıcı inanç oluşturursunuz. İkincisi zayıfladığınız zaman kilolu dönemlerdeki kıyafetlerinizi evden uzaklaştırmanız gerekmektedir. Bu da bilinçaltınıza nasıl olsa kilo alırım bunlar burada dursun mesajını verir. Bu yüzden eski kıyafetler derhal evden uzaklaştırılması gereken kıyafetlerdir.

Algı merkezi adı verilen bir merkez vardır ve bu bir nevi ilizyonlarla çalışır. Bu yüzden büyük tabaklarda yemek yememek gerekmektedir. En azından zayıflama sürecinde bunu yapmamalısınız. Küçük tabaklarda zayıflama sürecine başlamanız gerekmektedir. Masanın aynı yerine her akşam oturmamanız gerekmektedir. Siyah rengi çok sevseniz de zayıflama sürecinizde siyah renkten mümkün olduğunca uzak durulması gerekmektedir. Kilo problemi yaşadığınızı çok fazla dillendirmemeniz gerekmektedir.  Düşünce olarak daha çok kilolu insanları değil zayıf insanları düşünmeniz gerekmektedir.

Kilo Vermek İçin Hayatta Yapılacak Değişiklikler

Kilo vermek için öncelikle kendinizle konuşmayı kesmeniz gerekmektedir. Zihin daha çok neyi düşündüğü ile ilgilenir. Yani siz bütün gün çikolata yemek istemediğinizi söyleyip eğer bütün gün çikolatayı düşünüyorsanız o zaman sonuç çikolata yemek olacaktır. Ya da şişmanlamamanız gerektiğini düşünüyorsanız ama bütün gün şişmanlığı zihninizde canlandırıyorsanız bir noktadan sonra kilo alacaksınızdır. Önce ne düşündüğünüze dikkat etmeniz gerekmektedir. Ağzınızdan çıkanın çok bir önemi yoktur. Asıl olan neye odaklandığınız ve neyi düşündüğünüzdür.

Düşüncelerinizi yönlendirirken kendinizi olmak istediğiniz halde hayal etmeniz gerekmektedir. Örneğin nerede olmak istersiniz hangi kıyafetlerle, hangi takılarla, hangi saç rengiyle, saçınızın boyu kullandığı beden dili ses tonunuz bir bütün olarak hayal etmeniz gerekmektedir. Bunda da tutarlı olmalısınız. Her gün gece yatmadan önce nasıl bir kadın ya da erkek olmak istediğinizi hayal etmeniz gerekmektedir. Sokaktaki kadınlarla kendinizi kıyaslamadan acaba daha şişman mıyım ya da daha geniş miyim demeden sadece olmak istediğiniz görüntüye odaklanmanız gerekmektedir.

Yemek Yeme İsteğini Düşünce Gücüyle Azaltma

Eğer sürekli olarak yemek yemeyi engellemeyi düşünüyorsanız maalesef bunu engelleyemezsiniz. Çünkü bu durumda iştahınız daha fazla artış gösterecektir. Çünkü düşünce sisteminizde neyi ne kadar çok engellemek isterseniz kendinize o kadar çok bu isteğe yönlendirirsiniz. Kişi yemek yenin engellenmesi gerektiğini düşünüyorsa daha fazla yemek yeme süreci yaşayacaktır. Ne yememeniz gerektiğini daha fazla düşünürseniz o yemeğe daha fazla yaklaşırsınız ama yapmanız gereken en güzel şey neyi yemeniz gerektiğini daha fazla düşünmek ve buna odaklanmaktır. Neyi yerseniz daha sağlıklı olacağınızı düşünürseniz o tarafa doğru daha büyük bir meyil göstereceksinizdir.

Bazı Besinleri Düşünce Gücüyle Yememe

Düşünce kontrolünde engellemek diye bir kavram söz konusu değildir. Örneğin canınız çok çikolata istediğinde çikolatadan uzak kalmak sizi daha çok istekli olmaya sevk edecektir. Yapılması gereken en güzel şey belki bir parça yiyip tadını ve keyfini almaktır. Bir parça yenmesi halinde daha fazla yeme isteği oluşması halinde bu durumda kafalarında ne kadar çok engel ve kıtlık bilinci yaratırsanız o kadar çok yeme ihtiyacı hissedersiniz. Fakat bu durumda zihninizi özgür bırakıp daha fazlasını yiyebileceğinizi hissederseniz en azından bu kontrol duygusu minimum seviyeye çekilecektir. Yasaklar, engeller kişiyi yorar.

Düşünce Gücüyle Verilen Kilolar Sabit Hale Getirilir mi?

Bu sistemde verdiğiniz kiloları çok daha uzun vadede koruma durumunuz söz konusudur. Algınız zaten eskisi gibi şişmanlıkta olmadığı için bu süreci de başlatmazsınız. Kilo problemini tekrar tetikleyen faktörlerden birisi de insanların zayıfladıktan sonra acaba eskiye mi dönüyorum düşüncesi beyinde tekrar kilo al komutuyla neredeyse eşdeğerdir. Bu yüzden düşünce kontrolünü zayıflamayı öğrenmiş kişiler hatalı düşünme durumuna düşmezler.

Eğer zayıfladıktan sonra muazzam derecede korku ve panik hissederseniz kilo verme süreci duru ve tekrar kilo alma süreci başlar. Yapılan en büyük hatalardan birisi de korku ve endişedir. Böyle bir durumda korku ve endişenin yerine acaba ne yaparsan daha keyifli bir hal alırım diye düşünmek gerekmektedir. Çok keyifli spor dallarından, doğa yürüyüşlerinden 3 günlük detoks programlarından yararlanabilirler. Böylelikle endişe yerine kontrol daha fazla hakim olacaktır.

error: Copyright! Yaşamloji