diyet spor mu zayıflatır diyet mi Diyet mi, Spor mu Zayıflatır? diyet mi spor mu

Diyet mi, Spor mu Zayıflatır?

Spor mu Zayıflatır, Diyet mi?

Bir yandan spor egzersizleri diğer taraftan ise diyet. Spor mu zayıflatır yoksa diyet mi? Sıkça sorulan bu sorunun cevabını hep beraber inceleyelim.

Obeziteye kucak açmış olan çağın en büyük sorularından biri diyetle mi daha kolay kilo verilir yoksa spor yaparak mı sorusudur.
İkisiyle de dilediğiniz kiloya kavuşabilirsiniz ama en sağlıklısı spor yaparak diyet uygulamaktır. İnsanın kilo almasının en büyük sebebi aldığı kaloriyi yakamamaktan kaynaklanır.

Sadece diyet yaparak kilo vermeye çalışırsanız bir süre sonra verdiğiniz kiloların kaslarınızdan gittiğinizi fark edeceksiniz. Bu da diyet yapan insanlardaki yorgunluğu ve halsizliği açıklayan en büyük etkendir. Tam tersi sadece spor yaparak kilo vermeye çalışırsanız yine vücudun kalori dengesiyle oynamış olursunuz. Tek başlarına anlamlı olsalar da bir süre sonra bünyede aşırı yorgunluğa ve verilen kiloların geri alınmasına yol açarlar.

Diyet yaparken gelişi güzel değil, bir beslenme planı oluşturarak yapmalısınız. Kişiler arası farklılık gösteren yaşam planı, günlük kalori ihtiyacını en iyi şekilde karşılayan besinlerle beslenmelisiniz.

Spor yaparken beslenmenize dikkat eder, günlük kalori kullanımınızı kontrol edebilirseniz sağlıklı ve zinde bir şekilde istediğiniz formlara kavuşabilirsiniz. Yani iki harika durumu harmanlayıp bir araya getirdiğinizde hem sağlığınızdan vazgeçmemiş oluyorsunuz hem de dilediğiniz kadar kilo kaybedebiliyorsunuz.

Uzmanlar, yaşam koçları ve diyetisyenlere göre, diyet programınıza her gün yarım saatlik tempolu yürüyüşler sıkıştırmak ve bu durumu hayat stiliniz olarak belirlemek, aşırı yemekten ve hareketsizlikten kaçınmak size daha kaliteli ve sağlıklı bir hayat fırsatı sunuyor. Diyet mi, spor mu yazımızın sonuna geldik, umarız bu faydalı bilgiler ve önerilerimiz yaşantınıza artılar katar.

error: Copyright! Yaşamloji