Detoxon çayı ayda kaç kilo verdirir ?  Detoxon çayı ayda kaç kilo verdirir ? detoxon kac kilo 506x400

Detoxon çayı ayda kaç kilo verdirir ?

Günümüzde kilo vermenin bazı kolay yolları bulunmaktadır. Yağ aldırmak veya mide küçültme ameliyatı olmak kilo vermede en etkili çözümler olsa da riskli ve ancak belli koşullarda yapılabilecek işlemler olduğu için zayıflamak isteyenler zayıflama çayı gibi daha düşük riskli yöntemlere yönelmektedir.

Detoxon çayı, son bir senedir popülerliği artan ve internet reklamlarına sıkça rastladığımız bir çaydır. Detoxon çayı, kişide detoks etkisi yaratarak kilo verdirmeyi hedeflemektedir.

Detoks nedir ?

Zamanla vücudumuzdan atılması gereken ama atılmayan bazı maddeler vücudumuzun çeşitli organlarında birikmektedir. Bu maddeler gözle görülmeyecek kadar küçük fakat birikme yaptığında organların çalışmasını olumsuz etkileyecek maddelerdir.

Sebze-meyvelerdeki tarım ilaçlarından, havada asılı kalmış partiküllere, hazır gıdalardan alınan kimyasal maddelerden, bazı besinlerin sindirilmesinden veya bazı hormonların parçalanmasından arta kalan maddelere kadar bir çok çeşit madde vücudumuzda birikmektedir.

Boşaltım sisteminin daha iyi çalışması bu tür maddelerin vücuttan daha hızlı atılmasına olanak sağlamaktadır.

Bu sebeple sebepsiz olarak halsizlik, sebebi bilinmeyen baş ağrı, yorgunluk, hazımsızlık gibi şikayetleri olanlara birkaç günlük detoks programına girmeleri tavsiye edilmektedir.

Detoks programları organların temizlenmesini ve toksinlerin atılmasını sağlamaktadır. Detoxon çayı da boşaltım sistemini hızlandırarak detoks etkisi yapmakta ve vücuttan bolca sıvı atılmasını sağlayarak, atılan sıvı le birlikte toksik maddelerin de atılmasını sağlamaktadır.

Detoxon çayının çalışma prensibi basit bir tabirle kişiyi bolca tuvalete götürüp atılan sıvı ile birlikte bir miktar kalorinin de atılmasını sağlamaktır. Bilindiği üzere besinler tam olarak sindirilmeden dışkı yoluyla dışarı atılırlarsa içerdiği kalori de atılmaktadır.

Detoxon çayının zayıflatma prensibi budur ve diğer bir çok zayıflama çayı da benzer yöntemi kullanır.

Detoxon çayı işe yarıyor mu ?

Eğer zayıflamak için sadece Detoxon çayına güveniyor ve günde bir kere bu çaydan içerek zayıflayacağınızı düşünüyorsanız yanlış düşünüyorsunuz.

Çünkü vücudun belli bir kalori alma verme dengesi vardır ve yeterli kaloriyi alamadığınızda kan şekeriniz düşer ve daha fazla yersiniz. Bu nedenle sadece Detoxon çayı içerek kilo verilmez.

Detoxon çayı ile kilo vermek için uzman bir diyetisyenden durumunuza uygun bir diyet listesi almanız ve günlük belli bir miktar fiziksel aktiviteyi gerçekleştiriyor olmanız gerekir.

“Diyet ve egzersiz yapsam zaten kilo veririm, o halde Detoxon çayına ne gerek var ?” diyorsanız Detoxon çayının işlevi zayıflama sürecini kolaylaştırmaktır. Diyet ve egzersiz ile bir ayda 4-5 kilogram verebilecekseniz Detoxon çayı kullanırsanız bu rakam 6-7 kilograma kadar çıkabilmektedir.

Öte yandan Detoxon çayı o kadar da masum bir zayıflama çayı değildir, bir takım zararları da vardır. Bazı kişiler bu ürünü kullanmamalıdırlar. Zararları hakkında bilgi almak için aşağıdaki makaleyi okuyunuz:

İlgili yazı: Detoxon çayı zararları

Detoxon çayı ayda kaç kilo verdirir ?

Detoxon çayı belli koşullarda kilo vermeyi kolaylaştırsa da bunun bir garantisi veya belli bir rakamı yoktur.

70-80 kilogram ağırlığında olan birisi diyet ve egzersiz uygulayarak ayrıca günde bir kere Detoxon çayı içerek ayda 3-7 kilogram civarı kilo verebilir. Eğer ayda 7 kilogram veriyor ise bunun 1-2 kilogramı Detoxon çayı, kalanı diyet ve egzersiz ile alakalıdır.

Detoxon çayı ile verilen kilonun büyük ölçüde su olacağını da unutmamak gerekir.

Bu çay ile ilgili yorumları okumak için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret ediniz.

İlgili yazı: Detoxon çay yorumları

error: Copyright! Yaşamloji