Detoxon çay yorumları  Detoxon çay yorumları detoxon yorum 506x400

Detoxon çay yorumları

Detoxon fit çayı ile alakalı kullanıcı yorumlarınızı makalenin en altında bulunan yorum bölümüne yazabilirsiniz.

İnstagram sayfalarında abartılı ve çarpıcı reklamları yapılan Detoxon çayı hakkında “daha gerçekçi” olan yorumları bu sayfada bulabilirsiniz.

Detoxon çay yorumları

Detoxon çay içeriğinde bulunan bitkiler aşağıda listelenmektedir.

Kara mürver ekstresi: Detoxon çayın aroması, rengi ve tadı büyük ölçüde bu bitkiden gelmektedir. Fazla tüketildiğinde bazı zararları olan bu bitki Detoxon çay içerisinde oldukça az miktarda bulunmaktadır. Bu bitki alerji ataklarını hafifletmede etkilidir. Detoxon çayı içeriğinde yer alan diğer bitkilerin olası alerjik etkilerini azaltmaktadır.

Diğer bir etkisi ise sindirim sistemini hızlandırmasıdır. Bazı kişilerde ishale neden olabilmektedir.

Piren otu: Kolesterol düşürücü ve ödem attırıcı etkiye sahiptir. İdrar söktürücü özelliğe sahiptir.

Sinameki yaprağı:Diüretik ve antioksidan özelliği olan sinameki yaprağı kabızlık için kullanılmaktadır. İshal yapıcı etkisi de bulunmaktadır.

Rezene tohumu:Toksin attırıcı faydası bulunmaktadır.

Biberiye: İltihap ve ağrı giderici, sindirim sistemini hızlandırıcı özelliği bulunmaktadır.

Yeşil çay yaprağı: Yağ yakımını hızlandırıcı etkisi vardır. Kafein içermesi nedeniyle uykusuzluk, mide bulantısı ve çarpıntı şikayetleri yapabilmektedir.

Keten tohumu:Antioksidan açıdan zengindir. Sindirim sistemini hızlandırır. Fazlası, ishal ve mide şikayetlerine neden olabilmektedir.

Isırgan yaprağı: Vücudu temizler, dolaşımı hızlandırır. Terleme ve ishal yapabilmektedir.

Mayıs papatyası: Hazımsızlık ve gaza iyi gelir.

Kiraz sapı: Ödem attırır. Yorgunluk yapabilmektedir.

Kekik:Sindirim sistemi sorunlarına iyi gelir. Bazı kişilerde ishal ve mide bulantısı yapabilmektedir.

Mısır püskülü: İdrar yolu enfeksiyonuna iyi gelir. Sık idrara çıkartır.

Avakado yaprağı: Kolesterol ve tansiyon düşürür. Bazı kişilerde alerji yapabilmektedir.

Hibiskus: Bağırsak hareketlerini artırır.

Kara mürver aroması

Detoxon çay sizi daha sık tuvalete çıkartır, organlarınızın çalışmasını hızlandırır ve daha fazla terletir. Bunun sonucu olarak vücudunuzdan yoğun bir sıvı çıkışı olur.

Besinlerin muhtevasında olan kaloriler kısmen idrar ve dışkı ile atılmakta olup vücuttan hızlı bir şekilde sıvı çıkışı olması bir miktar kilo verdirmektedir.

Eğer diyet ve egzersiz yapılırsa Detoxon çayı bir miktar kilo verdirmektedir. Fakat verilen kilolar büyük ölçüde su ve karbonhidrattır. Yağ erimesi söz konusu olmamaktadır. Bölgesel kilo verme, inatçı yağlardan kurtulma söz konusu olmamaktadır.

Ayrıca Detoxon çayı kullanımı bırakıldıktan sonra verilen kiloların tekrar alımı söz konusu olabilmektedir.

Eğer 20 günden uzun süre kullanılırsa çayın bir takım zararları ortaya çıkabilmektedir. Bu çayı kullanmaması gereken veya dikkatli kullanması gereken kişiler bulunmakta olup bilinçsiz olarak Detoxon çay kullanılması sağlığa zarar verebilmektedir.

Bu çayın kilo verdirme mekanizması bağırsakları ve böbrekleri hızlandırma üzerine kuruludur. İshal yaparak ve idrara çıkartarak tartıda az çıkmanızı sağlamaktadır.

Aslında gerçek manada pek kilo vermiyorsunuz, sadece su kaybı nedeniyle kilo verdiğinizi düşünüyorsunuz.

Detoxon çayı kullanırken bol miktarda su içmeye, çorba, meyve suyu gibi sıvıları bolca tüketmeye gayret ediniz. Aksi takdirde siz fark etmeseniz de kalp ve böbrek gibi organlarınız daha hızlı yaşlanacaktır.

Sadece bitki çayı içerek zayıflama diye bir şey yoktur. Detoxon çayı eğer beslenmenize dikkat eder ve yeterli fiziksel hareket ederseniz bir miktar faydalı olacak, aksi takdirde işe yaramayacaktır.

İnstagram sayfalarında yer alan Detoxon çayı faydalarına ilişkin reklam ve yorumlar biraz abartılıdır. Bu çayı kullanırken zayıflama konusunda büyük beklentiye girmeyiniz. Ayrıca zararları hakkında bilgi sahibi olmadan kullanmayınız.

İlgili yazı: Detoxon çayı zararları

error: Copyright! Yaşamloji