beden tipine göre kilo verme zayıfama beden tipine göre beslenme Beden Vücut Tipine Göre Sağlıklı Beslenme beden v  cut tipine g  re

Beden Vücut Tipine Göre Sağlıklı Beslenme

Beden tipine ve vücut şekline göre sağlıklı beslenme alışkanlığı hangi özelliklerde olmalı ve zayıflama kilo verme sürecinde nelere dikkat edilmeli?

Vücut, Beden Tipine Göre Beslenme ve Diyet Nasıl Olur?

Diyete başlamadan önce beslenme uzmanlarından yardım almanın en önemli nedeni, vücudunuzda yer alan bölgesel yağlanmalara karşı özel programların geliştirilmesini sağlamaktır. Vücut tipinize göre beslenerek bölgesel olarak zayıflamak ve ideal vücut tipine sahip olmak mümkün. Dengesiz yapılan diyetlerde göbek bölgeniz olduğu gibi kalarak bacak ve kollarınız aşırı incelmektedir. Bu gibi durumların önüne geçe bilmek adına, vücut tipine göre beslenme ve diyet programları uygulanıp kilo verme işlemi gerçekleştirilmektedir.

Vücut tipinize uygun egzersiz programları ve beslenme listesi ile hem sağlıklı şekilde kilo verecek hem de ideal kilonuza zayıflama sürecinde daha kolay ulaşabileceksiniz.

Armut Tipi Vücut Yapısı Beslenme: Bu vücut tipinde kilolar basen bölgesinde daha fazla görülmektedir. Fakat bel ve karın bölgeleri genellikle ince ve dardır. Omuzlar ise geniş değiş dar olarak görülür.

armut vücut tipine göre beslenme diyet beden tipine göre beslenme Beden Vücut Tipine Göre Sağlıklı Beslenme armut v  cut tipine g  re beslenme diyetArmut Vücut Tipi Beslenme Önerileri: Omega 3 yağ asitleri bakımından zengin bir beslenme programı uygulamalısınız. Özellikle balık tüketiminde fayda var.

* Salatalarınızda doğal sosları tercih edin ve asla hazır sosları kullanmayın.

* Tam yağlı peynir veya süt yerine yarım yağlı ürünleri tercih edin.

* Bunun dışında kafein sizin için zararlı sonuçlar doğuracaktır.

* Ayrıca tuzlu fıstık gibi yağ yapıcı besinler basen ve kalça bölgelerinde yağlanmalara neden olmaktadır.

Kum Saati Vücut Yapısı: Kum saati vücut yapısında omuzlar ve kalça birbiri ile aynı ölçülerdedir. Ancak bel bökgesi çok incedir. Bu vücut tipi aslında fit olarak nitelendirilen bir vücut tipidir. Ancak bu vücut yapısına sahip olan insanlar çok dikkatli olmalı ve özenli beslenmelidir. İpin ucu kaçacak olursa geri dönüşü çok zor olan sonuçlar doğurabilen bir vücut tipidir. kilo alma gerçekleştiğinde kilo verme zayıflama süreci oldukça zordur.

vücut tipine göre beden tipine göre beslenme Beden Vücut Tipine Göre Sağlıklı Beslenme kum saati v  cut beden tipiKum Saati Beden Tipine Göre Beslenme Önerileri: Bu vücut yapısı doymuş yağ tüketiminden uzak durması gereken bir vücut yapısıdır. Beslenme programı bu şekilde hazırlanmalıdır.

* Kum saati vücut yapısı genellikle akdeniz diyeti gibi zeytin, biber, domates ve çeşitli yeşilliklerden oluşan salataları tüketmelidirler.

* Bunun dışında bol balık (ızgarada olacak) tüketmek ve yağsız tavuk eti tüketmek gerekmektedir.

* Kum saati vücut yapısı akşam 5’ten sonra karbonhidrat almamanız gereken bir vücut yapısıdır.

* Özellikle uzun süreli kapsamlı diyetler bu vücut yapıları için önerilmektedir.

Elma Vücut tipine göre Beslenme Özelliği: Fazla kiloların vücudun orta bölümünde toplandığı vücut tipidir. Genellikle göbek bölgesinde yoğun yağlanmaların görüldüğü vücut yapısıdır. Bu vücut yapısı toplumumuzda en çok görülen vücut yapılarından biridir. Genellikle az egzersize bağlı olarak görülür ve aşırı yemek yeme sonucu oluşan bir yapıdır. Özellikle vücudun orta bölümünde yer alan organların çevresinde yağlanma oluşur ve tehlikeli bir duruma yol açabilmektedir.

beden tipine göre beden tipine göre beslenme Beden Vücut Tipine Göre Sağlıklı Beslenme elma beden v  cut tipi beslenmeElma Tipi Beden Yapısı Beslenme Önerileri: Bu grupta karbonhidrat ağırlıklı kahvaltılar yerine yulaf, kepekli ekmek ile hazırlanmış yağsız tost, yumurta veya müsli tüketmelisiniz.

* Ayrıca çok fazla çikolata ve tatlı tüketen bir yapıdır ve bunların yerine fındık ile siyah zeytin tüketilmelidir. (Siyah zeytin çikolata isteğini bastıran bir besindir.)

* Bu vücut yapısı asla alkol tüketmemelidir. Alkol vücutta su toplanmasına neden olur ve şiş bir görünüm sağlar. (İçmeyi çok seven kişiler çok az miktarda kırmızı şarap tüketebilir. Şarap üzümden yapıldığı için en doğal içkidir.)

error: Copyright! Yaşamloji