Activin T yan etkileri  Activin T yan etkileri activin t yan etkileri 600x400

Activin T yan etkileri

Zayıflattığı iddia edilen gıda takviyelerini satın alırken genellikle ayda ne kadar zayıflattığı ile ilgilenmekte, ne tür zararı veya yan etkisi olduğunu gözardı etmekteyiz.

Activin T gıda takviyesi içinde 60 adet tablet bulunmakta olup 300 TL’ye satılan bu ürünü eğer yan etkileri nedeniyle kullanamazsanız 300 TL’niz boşa gitmiş olacaktır.

Ayrıca ürünün ne işe yaradığını bilmezseniz beklediğiniz faydayı da göremezsiniz.

İlgili yazı: Activin T zayıflatır mı ?

Activin T yan etkileri

Activin T gıda takviyesi içinde yüksek miktarda kafein içeren yeşil çay ve kola nitida bitkilerinin ekstresi yer almaktadır.

Bu ürünün zayıflatma stratejisi içerdiği kafeinin organlarımızı “uyanık” tutması, daha fazla çalıştırmasıdır. Yani beyin daha etkin çalışır, bağırsaklar daha etkin çalışır, böbrekler daha etkin çalışır, kalp daha etkin çalışır vs.

Ayrıca fiziksel hareket de artar. Bunun sonucu olarak vücut birim zamanda daha fazla kalori yakar.

Bu durum kulağa hoş gelse de kullanan kişilerde bazı yan etkiler görülecektir.

Uyku sorunları

Activin T ürününü kullanmak yüksek miktarda kafein almak anlamına gelmekte olup günde 3-4 adet Activin T tableti kullandığınızda günde 10-20 bardak çay içmiş gibi kafein almaktasınız.

Yüksek miktarda kafein uyku düzeninizi bozabilmekte, uykudan aldığınız verimi düşürebilmektedir. Uyku düzeninin bozulması, yeme alışkanlıklarının bozulması ve bağışıklık sisteminin zayıflaması gibi sakıncalar doğurmaktadır.

Dehidrasyon

Zayıflamaya çalışırken kilo kaybının kastan mı, yağdan mı, yoksa sudan mı olduğunu bazen umursamıyoruz. Activin T böbrekleri ve bağırsakları daha hızlı çalıştırdığı için bazı kişilerde sık idrara çıkma veya ishal, cıvık dışkılama gibi yan etkilere sebep olabilmektedir.

Eğer kişide bu tür yan etkiler görülürse kaybedilen sıvı miktarını telafi edebilmek için eskisine nazaran daha bol sıvı tüketmek gerekir. Aksi halde dehidrasyon, yani organların susuz kalması sorunu ile karşılaşılacaktır.

Dehidrasyon kalp ve böbrekler başta olmak üzere tüm organlara hasar verebilecek bir sorundur.

Böbrek ve karaciğerin yorulması

Activin T eğer uzun süre kullanılırsa böbrekler ve karaciğerin daha fazla yorulmasına sebep olabilmektedir. Bu nedenle daha evvelden böbreklerinde veya karaciğerinde rahatsızlık bulunan kişiler Activin T kullanmaya başlamadan önce doktora danışmalıdırlar.

Kalp çarpıntısı

Yüksek doz kafein bazı hastalarda kalbin çalışmasını etkilemekte, çarpıntı, hızlı nabız atması gibi sorunlara yol açabilmektedir.

Özellikle tansiyon sorunu olan kişilerin Activin T kullanırken dikkatli olmaları gerekmektedir.

İlaç etkileşimleri

Activin T ürününün hangi ilaç ile ne tür bir etkileşime girebileceği konusunda bir araştırma bulunmamaktadır. Bazı ilaçların emilimini, dolayısıyla etkisini azaltabilmekte, diüretik gibi bazı ilaçların etkisini ise artırabilmektedir.

Bu nedenle ilaç kullanan kişilerin Activin T kullanmaması veya doktora danışarak kullanması gerekmektedir.

Mide ekşimesi

Midesi hassas olan kişilerde Activin T reflü veya mide ekşimesi gibi şikayetlere neden olabilmektedir. Bu tür sorunları minimuma indirmek için gıda takviyesi tabletleri açken değil bir şeyler yedikten sonra almak gerekmektedir.

İlgili yazı: Activin T zayıflatır mı ?

error: Copyright! Yaşamloji