Valerian root extract kullanıcı yorumları  Valerian root extract kullanıcı yorumları valerian kullanici yorumlari 600x400

Valerian root extract kullanıcı yorumları

Piyasada çok fazla Valerian root extract çeşidi olmadığından  bu makaledeki Valerian root extract kullanıcı yorumları en çok satılan “Solgar” markasının ürünü üzerinden verilecektir.

Yaş ilerledikçe rahat bir uyku ve sakinliğin değeri daha iyi anlaşılmaktadır. 18-20’li yaşlarda bebek gibi uyuyan kişiler, yaş 40’a merdiven dayayınca kalitesiz ve yetersiz uykudan şikayet etmekte, 40 yaşından sonra ise uyku kalitesi iyiden iyiye azalmaktadır.

Kronik olarak uyku hastalığı yaşayan veya dönemsel olarak uykusuzluk şikayetleri yaşayanlar haricinde uyku ile ilgili sürecimiz genelde bu şekilde olmaktadır.

Uyku yetersizliği durumu genellikle kronik seyreden bir durum olduğu için sürekli uyku ilacı kullanmak istememekte ve bu sebeple bitkisel çözümlere yönelmekteyiz.

Uyku verdiği, rahatlattığı, sakinleştirdiği bilinen bir çok bitki bulunmakla birlikte bunlardan en bilineni ve en etkilisi kedi otudur. Kedi otu bilimsel literatürde valerian root olarak geçmekte olup uyku sorunları yaşayanlar için tamamen bitkisel olan Valerian root extract tabletleri satılmaktadır.

Bu konuda Solgar firmasının ürünü diğerlerine göre kalite ve satış rakamları açısından açık ara öndedir. Bu makalede Valerian root extract kullanıcı yorumlarına değineceğiz ama ziyaretçilerimizden  bu tabletle ilgili deneyimlerini makale altında bulunan yorum bölümünde paylaşmalarını bekliyoruz.

Valerian root extract kullanıcı yorumları

Valerian root extract kullanıcılarının en yaygın yorumu ürünün gayet berbat koktuğu yönündedir. Solgar firması takviye ürünlerinde koku düzeltici madde kullanmadığı için bir çok Solgar takviyesi kötü kokar bu ürün belki de en berbat kokanıdır.

Valerian root extract kokusuyla ilgili olarak popo gibi koktuğundan tutun köpek gibi koktuğuna kadar değişik yorum var. Ürünün iyi yanı şişenin kapağı kapalı olunca koku gelmiyor. Kokuya sadece kullanırken maruz kalıyorsunuz, bulunduğu odayı kokutmuyor. Bununla birlikte ağız kokusunu bir miktar kötüleştirdiği de bir gerçek.

Bu nedenle Valerian root extract kullanılacaksa kalabalık içine çıkmadan önce veya özel biriyle buluşmadan önce kullanılmamalıdır.

Ürün genelde uyku vermesi nedeniyle tercih edilmekte ama sakinleştirici etkisi de olduğu için kendini gergin ve stresli hissettiğiniz zamanlarda da gevşetici, rahatlatıcı etki yapabilmektedir.

Valerian root extract sakinleştirici etkisi olan bir üründür ancak etki olarak antidepresanlarla veya reçeteli sakinleştiricilerle kıyaslanabilecek etkide bir ürün değildir. Bazıları etkisini belli-belirsiz olarak tanımlamaktadır. Yani abartılı etkisi olan bir gevşetici ürün değildir.

Valerian root extract kullanıcılarından bazıları ürünün uyku süresini uzatma ve uyku bölünmesi şikayetlerini azaltmada etkili olduğunu ifade etseler de tableti alır almaz kısa sürede uykuya daldırma özelliğinin olmadığını ifade etmektedirler.

Ürünün tam olarak ne işe yaradığını ve nasıl kullanılacağını Solgar Valerian Root Extract ne işe yarar ? başlıklı makaleden öğrenebilirsiniz.

Valerian root extract kullanıcılarından bazıları üründen yeterli faydayı göremediğini veya hiç fayda göremediğini ifade etmektedir. Bazılarının uyku problemleri öyle derin, şiddetli ve kronik sorunlar ki bitkisel takviyeler çözüm olmamaktadır.

Ürün ile ilgili bazı güzel yorumlar var. Örneğin sabah kalkınca sersemlik şikayeti yapmadığını ifade edenler bulunmaktadır. Bazı reçeteli uyku ilaçları ve sakinleştiriciler sersemleştirme, uyanınca zihin bulanıklığı gibi yan etkilere sebep olmaktadır. Bu ürünle ilgili bu tür şikayetlerin olmamasını olumlu değerlendirmekteyiz.

Eğer mide şikayetiniz var ise Valerian root extract bu şikayetleri artırabilmektedir. Bu tür bir sorun olmaması için aç karnına ürünü almamak gerekmektedir.

Valerian root extract kullanmanın bazı sakıncaları bulunmaktadır. Bu konuda aşağıdaki makaleyi okuyabilirsiniz:

İlgili yazı: Valerian tablet zararları

error: Copyright! Yaşamloji