Synjardy kullanıcı yorumları  Synjardy kullanıcı yorumları Synjardy yorum 600x400

Synjardy kullanıcı yorumları

Tip 2 diyabet hastalığında oldukça zengin ilaç seçeneği bulunmakta olup ilacın birinin yan etkisi fazla gelirse doktor benzer bir diyabet ilacını reçete etmek suretiyle hastayı sıkıntıda kurtarmaktadır.

Synjardy tip 2 diyabet hastalarına yaygın olarak reçete edilen Metformin etken maddeli ilaçlardan farklı olarak Metformin hidroklorüre ilave olarak ayrıca Empagliflozin etken maddesine sahiptir.

Empagliflozin etken maddesi idrardaki şekerin geri emilimini durdurarak idrardan şekerin atılmasını sağlamaktadır. Bilindiği üzere şeker hastalarının en öneli sorunu diyet yapmakla bile düşmeyen kandaki şeker seviyesidir.

Kandaki şeker seviyesi yüksek olduğunda kalp başta olmak üzere organlar hasar görmekte sinir sistemi hasar gördüğü için şeker hastalarının yaşlılığı çok fazla sağlık sorunu ile boğuşarak geçirmektedir.

Synjardy ilacının içeriğindeki Empagliflozin etken maddesi idrarı adeta bir tahliye musluğu gibi kullanarak kandaki fazla şekerin atılmasını sağlamakta ve şeker hastasını kalp krizi, yüksek tansiyon, şeker koması gibi risklere karşı korumaktadır.

Ancak bu ilacın kasık mantarı ve kronik idrar yolu enfeksiyonu gibi ciddi yan etkileri bulunmaktadır. Bu nedenle bu ilacı kullanmadan önce hastanın ilacın etkileri ve yan etkileri konusunda bilgi sahibi olmaları hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir.

İlgili yazı: Synjardy nedir ne için kullanılır ?

Synjardy kullanıcı yorumları

Synjardy ilacının yan etkileri nelerdir, zayıflatır mı, nedir nasıl kullanılır gibi konuları merak edenler için kullanıcı yorumları aşağıdadır:

Aysel A.

Daha önceden Glifor kullanıyordum ve gayet memnundum. Kandaki şeker miktarı yüksek çıkınca doktor “ya diyet yap veya başka ilaç yazayım” dedi. Ben de “ağız tadımı bozamam, başka ilaç da olur “dedim. Synjardy  yazdı. 3 aydır kullanıyorum. Sürekli çişe gider haldeyim. Masamda sürahi her daim hazır bulunuyor. Yarım saatte bir çişe gidiyorum. Doktora “suyu az içsem olur mu, tuvalete gitmekten hayatımı yaşayamıyorum” dedim. “Su içmezsen böbrek hasarı olur. “Suya devam veya diyet yap dedi”. Diyet benim için sorun. Bu yüzden içip içip boşaltıyorum.

 

Faruk K.

İlacı nasıl kullanacağımı bilemediğim için ilk başta baş ağrısı oldu. Su ve sıvı gıdaları tüketince baş ağrısı şikayetleri düzeldi. Bir ay civarında kullandım şekerde hafif bir düşme olmuş. Doktor azarlar gibi konuştu. Boğazdan da kısmam gerekiyormuş. Tüm abur cuburları yasakladı bana. Kilomdan ben memnunum ama biraz kilo vermen lazım, sebze yemen lazım dedi doktor.

Ben eskiden beri biraz kiloluyum zaten. Şimdi neden sorun oldu kilolarım bilmiyorum. Synjardy zayıflatır mı bilmiyorum, benim kilom değişmedi. 6 ay süreyle kullan ve 10 kilo ver dedi doktor.

 

Necmiye K.

Şekerim fazla yüksek idi. Bu ilaç şekerimi düşürdü. Her gün 5 kilometre civarında yürüyorum. Hazır kek yerdim eskiden onu kestim. Çikolatayı kahve yanında yemeye devam ediyorum. Detoks diyetiyle birlikte ayda 4-5 kilo veriyorum. 2 ay daha bu şekilde devam edersem normal kiloma döneceğim. İlacın bu kadar faydalı olduğunu düşünmemiştim. Ama bulantı ve baş dönmesi yapıyor.

 

Feramiz R.

Synjardy ilacı kullanımı sonrasında idrar yolu iltihabı gelişti. 10-15 gün civarı ağrılı şekilde tuvalete çıktım. Onun dışında faydalı bir ilaç.

 

Sevim M.

Bende kasık mantarına neden olan bir ilaçtır. İlacı bıraktım ama mantar şikayetleri devam ediyor. Doktor başka bir şeker ilacı yazdı fakat Synjardy kadar etkili olmadı. Yeniden ilacı değiştirmeyi düşünüyorum. Gene de en iyisi Glifor gibi.

Ramazan M.

Gece yatmadan önce birkaç lokma yemeden uyuyamıyordum. Synjardy ilacının buna faydası oldu. İdrar yaparken ağrı oluyordu. Suyu bol içince o geçti. Şimdilik herşey iyi gidiyor.

Selahattin T.

Glifor yeterli etki etmeyince doktorumun verdiği ilaçtır. Synjardy halsizlik ve kilo kaybı yaşattı bende. Kilo vermek bazılarına göre iyi ama benim kilom fazla değildi zaten. Biraz mutsuz hissediyorum kendimi. Zaman zaman tansiyonum hızlı düşüyor. Doktor bir ay sonra dengeye oturur dedi.

Tarık L.

Eskiden yüksek şekerden bayılıp düşüyordum şimdi de tansiyon düşüklüğünden muzdaribim. Doktor bana uygun dozu bulamadı henüz. Spor yap diyorlar ama bende mecal kalmadı. Hem az ye hem de koş diyorlar. Şeker tedavisi sadece ilaçla olacak iş değil 60 yaşından sonra hayat zor.

Meltem O.

Synjardy ilacının fazla bir yan etkisini görmedim. Tahlillerde az biraz glukoz fazlam var çıkıyor. İlacı 3 aydır kullanıyorum 2-3 kilo verdim. Bırakınca geri alırsın diyorlar. İlacın bende işe yaradığını söyleyebilirim. Yaş 35.

İlgili yazı: Synjardy kullanıcı yorumları

İlgili yazı: Synjardy 12.5 mg/1000 mg zayıflatır mı

error: Copyright! Yaşamloji